prenovljena rubrika gostinski lokali

Pipi Maj  

član od: 27.7.2013

sporočila: 104

11. avg 2014 11:51

Zdravo,

verjetno vprašanje ne spada prav sem, vendar me niz odzivov vodi do tega: Ali morda poznate kakšno slovensko stran z ocenami restavracij? Nekatere strani so precej borne, nekaj ocan najdemo na tujih straneh, namenjenih popotnikom, vendar me zanima, kaj uprabljate bralci nekdanje rubrike na tej strani.

Hvala!

Pipi Maj

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

11. avg 2014 12:11

Jaz včasih pogledam tukaj, zbirajo ocene iz različnih publikacij, ampak nimajo pa nekega pametnega načina iskanja. Ali pa grem na stan od Mladine ali Nedela. Kaj z "pametnimi" ocenami gostov mi pa še ni uspelo najti.

katka85

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. avg 2014 12:29

OK in kaj so to pametne ocene ??

hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. avg 2014 12:33

Za mišjega si me prehitel, hedonist

@katka85, kje ni nimajo pametnega iskanja?

lp

mzm

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

11. avg 2014 12:57

Zame so "pametne" ocene, kjer je največja verjetnost, da se bom po obisku z oceno strinjala. Recimo tukaj http://www.mojagostilna.com/ so pogosto zelo nenavadne ocene (seveda z mojega stališča), ker imam občutek, da se kakovost ocenjuje s ceno in velikostjo porcije. Jasno je seveda, da ima vsakdo svoje mnenje in vsako je lahko zanj pravilno, ampak zaupam pač tistemu mnenju, kjer se po obisku izkaže, da se lahko z oceno vsaj približno strinjam. Zato je tudi pametno napisano v narekovajih. V prejšnjem postu pa mi je ušel link: http://www.gurman.si/. Način iskanja pa se mi ne zdi najbolj priročen, lahko razvrstiš po kraju ali po imenu, ne pa recimo po regiji. In če grem recimo v Prekmurje bi mi bilo lažje, če dobim razvrščene vse prekmurske gostilne in mi ni treba brskati, kateri izmed naštetih krajev so v Prekmurju.

Dovolj jasno ali moram napisati obrazložitev esejskega tipa :)?

katka85

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. avg 2014 13:09

Sarkazem v zadnjem stavku je povsem odveč, obe vprašanji sta bili korektni, ti pa si tista, ki nisi dala ustreznega linka. 

Ni pa najbolj korektno v tej temi spraševati o drugih spletnih straneh z ocenami lokalov.

rimljanka

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

11. avg 2014 13:14

Rimljanka vem, da nisem dala ustreznega linka in sem ga zato tudi v nadaljevanju priložila. Kar me je zmotilo je hedonistovo vprašanje, ki se nanaša na to, kaj so pametne ocene, čeprav je pametno napisano v narekovajih.

katka85

Pipi Maj  

član od: 27.7.2013

sporočila: 104

11. avg 2014 13:32

Katka85 najlepša hvala za odgovor - mislim, da razmišljava na podoben način (kar sem v svojem vprašanju opisala kot "borno", si ti opisala kot "pametno").

 

Da ne jeziva "pravovernih" uporabnikov Kulinarične Slovenije predlagam, da s to temo raje zaključiva. Še enkrat pa najlepša hvala za tvoj odziv in lep dan!

 

Lep pozdrav tudi vsem ostalim in upam, da vas z mojim vprašanjem le nisem preveč razbesnela (po odzivih sodeč ste precej jezna družba, kar relativno novega uporabnika kar malo odbije od spletne strani) - še enkrat, glede na niz odzivov iz strani 1 se mi je zdelo namreč skorajda na mestu.



Pipi Maj



Sporočilo je spremenil(a) Pipi Maj dne 11. 2014 13:43

Sporočilo je spremenil(a) Pipi Maj dne 11. 2014 13:55

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. avg 2014 15:26

Pipi Maj je napisal/a:

Katka85 najlepša hvala za odgovor - mislim, da razmišljava na podoben način (kar sem v svojem vprašanju opisala kot "borno", si ti opisala kot "pametno").

 

Da ne jeziva "pravovernih" uporabnikov Kulinarične Slovenije predlagam, da s to temo raje zaključiva. Še enkrat pa najlepša hvala za tvoj odziv in lep dan!

 

Lep pozdrav tudi vsem ostalim in upam, da vas z mojim vprašanjem le nisem preveč razbesnela (po odzivih sodeč ste precej jezna družba, kar relativno novega uporabnika kar malo odbije od spletne strani) - še enkrat, glede na niz odzivov iz strani 1 se mi je zdelo namreč skorajda na mestu.



Pipi Maj



Sporočilo je spremenil(a) Pipi Maj dne 11. 2014 13:43



Sporočilo je spremenil(a) Pipi Maj dne 11. 2014 13:55

 

Zelo dvomim, da sta s Katko85 koga razbesneli, razvedrili sta nas pa gotovo kar precej, saj mislim, da nas je kar nekaj v tej pravoverno jeznoriti družbi, ki se z veseljem nasmejemo eklatantnim neumnostim.

Lepo se mi zdi, da sta se kar sami složno odločili da je "borno" pri vaju sinonim za "pametno". Simpatično je tudi, da se vama zdi primerno, pametno in pravilno tisto mnenje (kolikor sta ga pač sposobni oblikovati), ki se dovolj ujema z vajinim bornim, oziroma pametnim po vajino.

Nikar pa se ne glede na svojo bolj ali manj relativno uporabnost ne pustita odbijati.

Huxley vsekakor s pojmom pnevmatičnosti zahteva kanček več erudicije.

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 11. 2014 15:29

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. avg 2014 21:56

 Ne me sklestit...v čem je razlika med gostilno in restavracijo?

Hvala. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti