So-deljenje kuharskih mojstrovin

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

18. jul 2014 18:06

V vsakem primeru je cena 5EU, čisto previsoka,doma za taka znesek lahko  nahraniš celo družino,če skuhaš preprosto in z nekaj domišljije.

 

mopsika

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

18. jul 2014 19:01

Kaj pravzaprav pri kuhanju pomeni presežek?​

Če je presežek vsota, za katero so prihodki večji od odhodkov, sta tu odhodek strošek osnovnih surovin in naš čas, prihodek pa okus in užitek ob hranjenju?

V tem primeru je presežek vse, tudi navadna goveja juha, golaž ali dunajski zrezek, če le ob tem z jedci predemo od ugodja. In smo spet pri tistem zlajnanem reku o okusih, ki ga je včasih tako težko razumeti. (moja malenkost ni izvzeta)

V tej vročini dlje od te razlage presežka še nisem

lp

mzm

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. jul 2014 19:37

Jaz sem mnenja, da se o okusih razpravlja, miš.

s prvim odstavkom se strinjam, o drugem se mi pa trenutno ob pogledu na istrsko mesto preko morja, ob pivu in cigaretu ne da :)

 

Commis débarrasseur

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

19. jul 2014 7:58

Tole je daleč najboljši argument, o foušiji pa ne bom

lp

mzm

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

20. jul 2014 23:06

Več argumentov proti kot za tak projekt . Sama kuham ali pripravim stvari vnaprej največkrat zjutraj pred odhodom v službo, ko pa pridem domov stvari dokončam ali pa če je hrana že dokončana, si družinski člani to kar sami postrežejo, včasih kaj tudi dokončajo - pač odvisno od dneva in situacije in tako se prilagajamo že dolga dolga leta.

Da pa bi spremljala kaj bo kdo skuhal in kam bom po službi še letela po hrano in ali imam s sabo primerno posodo, da hrano odnesem domov - o ne - za to pa nimam niti časa in niti živcev med službo, poleg vseh pomislekov, ki  ste jih glede priprave hrane, čistoče in ostalega že napisali (na kulinarične presežke nisem niti pomislila, niti nanje ne bi računala). Hrano bi že sedaj za manjši znesek lahko prinesla domov iz tovarniške menze, pa se tega nisem še nikoli poslužila, se mi sedanji način kuhe najbolje obnese.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti