So-deljenje kuharskih mojstrovin

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. jul 2014 15:38

Jaz ne razumem tega koncepta. Komu je namenjeno? Socialno ogrozenim ne, ker je placljivo, gurmanom ne, ker je vlozek za sestavine premajhen? Edina razumljiva stvar mi je ta, da ima lastnik strani nekaj evrov vec v zepu.

imamo ze odprtokuhno, druzenja kot  jih prakticira mamamia, milijon menz.

edino pogojno sprejemljivo bi mi bilo v stilu kavc surfinga, kjer se popotniku pac ponudi kroznik spagetov brez placila.

Commis débarrasseur

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. jul 2014 15:59

Kot sem že enkrat napisala, pri nas v okviru širše familije (in nekaj prijateljev) teče še kar živahen promet s pasuljem, golažom, segedinom, sarmo, francosko solato in podobnimi stvarmi, ki jih skuhaš za 12 ali 15 ljudi v praktično istem času kot za 2 ali 4, pa tako danes eden, jutri drugi prihrani nekaj časa. Jaz bi imela težave le z zaračunavanjem sestavin, še najbolj všeč bi mi bil princip časovne banke (za vsak obrok, ki ga daš v javno uporabo, dobiš en token, ki ga lahko kadarkoli kasneje izkoristiš pri komurkoli od drugih udeležencev). Saj pravim, vobče se mi ideja ne zdi slaba, kot komercialni poskus je pa skoraj zagotovo brca v prazno. lp, proxima

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

18. jul 2014 16:04

Kolikor sem uspela prebrati članek je zadeva namenjena prezaposlenim ljudem, ki imajo kljub pomanjkanju časa še vedno najraje mamino kuhinjo, z majhnim doplačilom seveda.

 

Dolores

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. jul 2014 16:11

rebecca je napisal/a:

Tudi meni je ideja dobra, bi pa imela tezavo odlocit se h komu bi sla po hrano, razen ce bi sodelovali punce in fantje, ki objavljajo v http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1096, potem ze vem h komu bi se abonirala



"Stressed is desserts spelled backwards!"

jaz bi imel tezavo v drugi smeri. Ravno iz prilimane teme ne najdem kandidatov za prste ene roke, kjer bi lahko dozivel kaj gurmansko novega ali vznemirjajocega. Itak bi se prijavile gospodinje katere imajo cisto prevec samozavesti, da je njihova pasta s tuno in kislo smetano najboljsa, nekaj posebnega in cisto novega.

s celo zadevo bi kulinarika veliko zgubila, pustimo to ljudem, ki se s tem ukvarjajo in pustimo jim prostor, da se razvijajo.

to me spominja na teme, ki jih je na stotine tu gor, kaj komu podariti za rojstni dan, tidi kuhas lahko na amaterskem nivoju zgolj ljudem, ki joh poznas in jih poslusas skozi celotno casovno obdobje. 

Commis débarrasseur

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

18. jul 2014 16:38

Pred časom prebrala en simpatičen članek na BBCju: http://www.bbc.com/news/magazine-24163742, se mi zdi nekako boljši koncept, kot je ta, (ne)opisan na koohariji. Mogoče so imeli pa avtorji vseeno kaj takega v načrtu. 5 EUR je za rižoto z bučkami res preveč (razen, če je riž zelo dobe kvalitete, delikatesno hladno stiskano olivno olje, bio bučke, ...). Ne vem, če se gre človek dostopnost in dobrodelnost, je ta cena previsoka.

 

Saša

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. jul 2014 16:56

zzak1977 je napisal/a:

...tidi kuhas lahko na amaterskem nivoju zgolj ljudem, ki joh poznas in jih poslusas skozi celotno casovno obdobje. 


Commis débarrasseur

 

se strinjam - zato pa sem izpostavila temo kaj danes za kosilo, ker po tolikem casu imam obcutek da jih ze poznam (in obratno ). Kot jaz razumem ne gre za gurmanske presezke, gre za cisto obicajno mama kosilo, s tem da je cena 5ih evrov za porcijo rizote pretirana - toliko je v gostilni.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. jul 2014 17:04

ravno moja poanta, ce ne gre za presezke ali brezplacen obrok nima nobenega smisla.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jul 2014 17:17

Ta sistem je namenjen vsakodnevnemu prehranjevanju tistih, ki se jim ne ljubi samim skuhati niti najbolj preprostega obroka, ali pa si nimajo kje skuhat. Morda tudi ne znajo. Take primere poznam tu v MB, in kolegica, ki sem jo omenjala, je tako nekaj časa tri krat tedensko ali po dogovoru kuhala za dve mladi zaposleni mamici.

Pet evro za rižoto je res veliko, pri nas v Tušu dobiš za 3,10 evra SVEŽE PEČENEGA dunajskega in pomfrit ali riž ali oboje, kar si pač izbereš. Če je že časovna stiska in si ravno dunajca zaželim. Celotno kosilo, z juho in saldico vred, pa je 4,5 evra. Kulinarični presežek pa verejtno ni ne tisto za pet evrov ne to iz Tuša.

 

Kot rebecca bi tudi jaz vedela, h komu s kulinarike se abonirat za vsakodnevna kosila, vem pa tudi, h komu bi se najavila za kak gurmanski presežek.

 

Je pa res, da bi, preden vzamem porcijo pri nekomu, ki ga ne poznam, želela videti, v kakšnem okolju kuha.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. jul 2014 17:25

zzak1977 je napisal/a:

ravno moja poanta, ce ne gre za presezke ali brezplacen obrok nima nobenega smisla.



Commis débarrasseur

 

Se strinjam.

 

Sicer je avtor teme začel s popolnoma napačno jedjo. Pravijo namreč:  Rižota ne čaka, ti čakaš na rižoto. Risotto doesn't wait, you wait for risotto. KO se enkrat ohladi, rižota ni več to, kar bi morala biti. Super se jo reciklira v kake arancinije, ampak to je spet nekaj čisto drugega.

Če se ti ne ljubi kuhat, pač najdeš primerno restavracijo ali v trgovini.

 

 

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. jul 2014 17:58

Saj to, ljudje rižoto mešajo s kuhanim rižem z zelenjavnimi ali mesnimi dodatki. Sam sem jo skuhal stokrat, ji posvetil vsako sekundo časa pa vem, da nisem niti na pol poti do spodobne rižote. Imam pa toliko spoštovanja do kulinarike, da le te ne upam ponudit nekomu xy na nekem portalu. Na drugi strani pa vem, da ljudje vsako bizarijo s tuno in testenini vehementno ponujajo vsakomur. (Vem, ne morem mimo konzervotunastih stvaritev)

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti