Tečaj pečenja in oblikovanja tort

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

2. apr 2004 7:39

Juhuhu..., dobila sem odgovor na e-mail: Spoštovana gospa, Tudi jaz vas prisrčno prvoaprilsko pozdravljam, šele sedaj sem se vrnil iz Sarajeva, zato vam odgovarjam šele sedaj. Tečaji trajajo od 17 do cca 20 ure, cena posameznega tečaja je 8.000,00 SIT. Prvoaprilski pozdrav Andrej Goljat Zanimivo, kaj ne?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2004 12:03

Jaz grem danes k njemu delat nadeve za potice... Komaj čakam. Loni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

2. apr 2004 12:11

Loni, kako ti zavidam, ampak vseeno privoščim. Potem pa nam malo poročaj, kaj ste se naučili. Lep vikend!

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

2. apr 2004 18:29

hm, pri nas (v celi žlahti) pa za krašenje tort "zlorabljamo" moške Me spečemo torte, potem pa fantje/moški krasijo. Izkazalo se je namreč, da imajo mirnejše roke in živce, pa manj komplicirajo. Če nimajo lastnega navdiha ali pa jim hočemo podtaknit kako idejo, jim damo pod nos revijo ali kaj podobnega, da si ogledajo, kaj bi rade. Če so ročno spretni in nimajo odpora do tovrstnih opravil (ter radi packajo ), jih velja poprositi za pomoč. . Moj oči in stric imata v tem že dolgoletno prakso in sta že prava mojstra, čeprav nista iz kuharske ali slaščičarske stroke, mlajšo generacijo pa še uvajamo in privajamo. maja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. apr 2004 11:46

Mojster Goljat je povedal marsikaj novega, predvsem pa uporabnega. Med drugim tudi to, da se svet (oziroma potica ali pa kruh) ne bo podrl, če zmešamo kvas s soljo. Nam je to tudi demonstriral. pripravil je neke vrste kvasno emulzijo, jo pustil stati čez noč in z njo je zamesil testo. Kaj hočem reči, zame to vsekakor ni bil izgubljen čas, smo še kar konkretno podaljšali. In kakšne nadeve je copral, korenčkovega in rožičevega s figami, poleg "navadnih" (orehovega, makovega...) Pehtranova je bila tudi , in celo na prvi pogled skregana z zdravo pametjo sladka ocvirkova potica... Na koncu smo dobili še pošiljko za domov. Sama sem si že prej sposodila njegovo knjigo o poticah, potem sem jo pa še naročila. Pa še nekaj je rekel, poparjeni orehi gor ali dol, to z zgago nima nobene zveze. Človeka bo pekla tako in tako. In tudi tisto o dodajanju zdrobljenih ognjičevih cvetov moki je za lase privlečeno, edino testo se lepo rumeno obarva. Sem si že našla naslednji izziv v njegovih tečajih - peko kruha. Imam to srečo, da imamo doma še kmečko peč. Zraven bom pa vzela še teto, ki to peč najbolj obvlada. Bo potem izdala svoji nečakinji skrivnosti dobrega kruha iz naše peči, mojster Goljat bo povedal pa še svoj del. Okraski za torte bodo pa še malce počakali, ima tečaj ravno na 30. aprila dan, takrat bom pa raje kje kurila kres s kako klobasico na palčki. Čau, Loni

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

7. jan 2006 13:55

Hi, Loni prs. poročaj zanimivosti iz tečaja>peka kruha,ja pa tudi kaj pravi teta, ki peče v krušni peči.Me zanima,če ti je zaupala kakšno skrivnost.Bi pristavil piskrček lp > siba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

7. jan 2006 19:59

Za dva meseca v naprej so razporedi tečajev pri mojstru Goljatu objavljeni tudi v reviji DOber tek. Ker ta revija sodeluje z našo Kulinariko (tudi jernej lahko objavlja njihove recepte), jaz pa tudi še sedem let kupim čistovsakoštevilko, toni reklama ampka samo napotek...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti