Pušpan

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

23. apr 2014 20:31

Ups, se opravičujem, napačno sem razumela! Tudi jaz sem žrtev invazije gosenic, letos so se spravile na vrtnice.Jutri imam vojno z njimi!V napad!!!!!

kvačkarica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. apr 2014 20:52

naor je napisal/a:

Čisto pošteno pa povem, da nisem slišala, s čim poškropiti tega škodljivca, da se ga znebimo. Zdaj pa komaj čakam, da vidim, kako je z mojimi šestimi primerki.

 



naor

 

Na koncu prispevka, do katerega sem dala link, je navedeno tudi škropivo. Drugi viri poročajo, da v redu učinkuje.

Cila

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

26. apr 2014 3:00

Lansko jesen sem se tudi jaz oglasila na forumu Kul.slo - Moj vrt in prosila za pomoč pri reševanju pušpana.    Po nasvetu Rimljanke in Jovite sem pušpane oprala tudi odznotraj z Wapom, oprane listke in vejice odstranila in kasneje pušpan poškropila z močnejšim kupljenim škropivom.    naš pušpan se je letos spet lepo obrasel.  



Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 26. 2014 03:36

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. avg 2016 12:58

Grrrr, jezna ko sto vragov! Moj lepi, krasni, košati pušpan, za katerega sem imela lažno upanje (hja, jaz nevedni, ubogi mali človeček - mati Narava vedno dokaže, da ima prav in da je (skoraj) vsemogočna), da se je izmuznil napadu gosenic, je presneto poln zelenih, ogabnih (uh, precej pristranska sem) jajčec pušpanove vešče. Samo dve gosenici sem našla trenutno, ampak se odpravljam v boj (jaooooo, vsa svoja načela sem vrgla v kot . Kesam se, kesam - lažem ko pes).

cervus

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

9. avg 2016 13:34

Z orhidejo, ki sem jo dobila za darilo, sem dobila tudi kaparja, ki mi je okužil še ostalih pet orhidej na oknu. Sem kupila neko biološko zadevo za uničevanje takih živalic.  No, ta zadeva je bila "Blažev žegen". Sem šla preko mojih prepričanj in kupila pravi strup za te male škodljivce, ki pa je pomagal. Včasih moraš preko svojih načel elaphus...

malaga

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

9. avg 2016 13:39

Pri nam je tudi opustošila celoten nasad pušpana...prizor je prava grozljivka, ker je gosenic tako veliko, da se sliši njihovo glodanje listov...Kolikor sem brala, naj bi bil učinkovit Celaflor Careo, vendar pa me skrbijo posledice za ostale žuželke, zlasti čebele, ki spomladi na veliko nabirajo cvetni prah s pušpanovih cvetov, čeprav je sedaj verjetno že prepozno... :(

Vse eno bi prosila mnenja strokovno bolj podkovanih na tem področju v zvezi s škodljivostjo tovrstnih pripravkov za čebele.



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 09. 2016 13:41

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

9. avg 2016 16:17

Ko sem opazila,da s pušpanom ni nekaj v redu,sem ga poškropila s KARATE ZEON-m in je pomagalo.Treba je pazit na pajčevinaste zapredke in takoj v akcijo.Jaz imam pri vhodu mlado živo mejo in mi je uspelo.Res pa je,da ne cveti,ker ga malo krajšam.Ko škropimo,moramo cev dat med veje ali pa z roko odmikat,da je res vse poškropljeno,seveda imamo na rokah gumijaste rokavice.Bojim pa se,da ne bo kakšna rja,kot se pojavlja na cipresah v živi meji

Veliko uspeha in lep pozdrav iz Bele krajine

piki-poki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. avg 2016 19:23

Pušpan sočasno napada kar nekja bolezni in škodljivcem. Ni lahka borba z njimi, res ne.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. avg 2016 21:05

Poročam: po petih dneh sem ugotovila, da biokill fajn pomaga.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti