Magnetna resonanca

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

2. feb 2017 16:37

Jade, blagor tebi...meni ne bo tako ampak saj imam se en mesec casa da se umirim in pripravim ampak hvala za tvoj odgovor, si me saj nasmejala

angie :)

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

2. feb 2017 17:34

Tudi jaz sem bila na obojem. Mogoče pa vprašaš če imaš lahko kakšen i pod pa glasbo v ušesih. Jaz bi tudi po moje zaspala če ne bi bilo ropota.

Dobro opravi, Saša

Mir in dobro!

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

2. feb 2017 17:57

Hvala vam vsem res...Saša, sem tudi to ze vprasala, ker bi mi bilo lazje poslusati kakrsnokoli glasbo zraven pa zal ne pustijo niti je nimajo oni, da bi ti preko njihovih slusalk predvajali. Res si zelim, da bi lahko tako brezskrbno prezivela ta pregleg a ce si klavstrofobicen zal ne gre tako lahko pa ce si se tako zelis in ceprav ves da je to povsem nebolece ampak ne mores iz svoje koze...

angie :)

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. feb 2017 19:36

Angie,

bolje, da se nehaš pripravljati, ker te bo tako samo še bolj strah. Raje se v tem mesecu poskusi naučiti malo meditacije in kake sprostilne tehnike - kak tečaj bi pomagal tudi nasploh v vsakdanjem življenju. Veliko bolj kot razglabljanje, kako s kemijo uiti grozotam tunela. 

Sonja

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

2. feb 2017 19:50

Sonja, saj ravno to pocnem, iscem kako se nauciti sprostiti in kako premagati strah, ja kar nekaj tega na netu ampak je vsak odgovor dobrodosel sploh ce ima katera ali kateri podobne izkusnje.

angie :)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2017 20:30

Ne brskaj po internetu, ker tam je tudi veliko nepreverjenih informacij in boš samo še bolj prestrašena.  Pojdi raje v  naravo, globoko dihaj, mraz prečisti dušo in telo. 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. feb 2017 20:46

angie.orhideja:  ravnaj tako, kot ti misliš, da bo zate najbolje.

Saj, vsi ti svetujemo, z najboljšim namenom pomagati, a kaj, ko ti nekdo, ki nima klavstrofobije za dnevnega trdovratnega sopotnika, pravega nasveta ne more dati. Ne moremo niti približno vedeti, kakšne občutke doživljaš, če jih sami ne.  Upam, da se bo oglasil še kdo s to isto težavo, ki je uspešno prebrodil MR.  

Cila

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

2. feb 2017 21:25

res je Cila, nihce ki nima teh problemov ne ve kako hudo je to in kaksne obcutke imas..zato upam tudi jaz, da se bo javil kdo, ki ve kako mi je in kako je on ali ona resil ta problem..

angie :)

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. feb 2017 9:06

Moj nasvet je zelo enostaven in ga sama tudi prakticiram. Sama sebi rečem, da bo vse v redu, zamižim, diham in štejem. Sem mislila, da sem kot pripomoček tole štetje izumila sama, a sem kasneje ugotovila, da to dela veliko ljudi. Moj moto pa je, da kar zmorejo drugi, zmorem tudi jaz. Če je treba, je pač treba. Sama sebi si v največjo pomoč. In ne boj se, vse naokoli je veliko ljudi, ki bi ti pomagali, a ni potrebe, lepo ležiš, zapreš oči in premišljuješ v katero slaščičarno boš šla, ko bo tega konec.

Kar se pa sevanja tiče. Ja, povejo, da je visoka stopnja sevanja, danes pravzaprav pred pacientom ne skrivajo prav nič več. A še vseeno je korist večja od škode. In raka lahko dobiš tudi, če delaš vse prav.

Sama še nisem bila na CT niti na MR, sem pa bila na scintigrafiji skeleta, ki je tudi recimo temu zoprna preiskava. Aparat se ti približa čisto k telesu in snema.  Ko pride do obraza je precej zoprno, a kot sem rekla, važno je, da se umiriš in veš, da je tako narejeno, da se ti ne bo nič slabega zgodilo. Zato upam draga Angie, da boš premagala strah, saj vse ostalo je ok. Pa javi se, ko bo konec!

 

 

naor

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. feb 2017 10:50

joj, joj, ljudje. Punca piše, da trpi za klavstrofobijo, si sploh predstavljate kaj je to in kako vpliva ? Nasveti za sproščanje so dobri za ljudi, ki jh je malček strah,  klavstrofobijo morajo pa zdraviti strokovnjaki in še tem ne uspe vedno. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti