Teden restavracij - izkušnje

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

24. okt 2016 11:26

Prosim, ali lahko zapišete še okvirne cene?

rdkapica

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

24. okt 2016 11:33

Rdkapica, cena manijev na tednu restavracij je enotna za vse ponudnike in sicer 16€ na meni.

Roncolino

bibi  

član od: 28.9.2001

sporočila: 65

24. okt 2016 13:30

In če si zaželite še običajno zelo dobro izbrano žlahtno spremljavo (k vsaki jedi primerno vino), dodajte cca 10-15 EUR po osebici.

bibi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12652

24. okt 2016 14:05

bibi je napisal/a:

In če si zaželite še običajno zelo dobro izbrano žlahtno spremljavo (k vsaki jedi primerno vino), dodajte cca 10-15 EUR po osebici.

bibi

   Uf, to pa ni za nas, ki imamo plitke zepe, znese veliko 

" Ko se zavedaš, da imaš veliko prijateljev, pa čeprav na daljavo, ti je toplo pri srcu."

bibi  

član od: 28.9.2001

sporočila: 65

26. okt 2016 20:56

Restavracija Maxim, mladi chef Peter Kovač. Odlično sestavljen menu, ne preveč ekstravaganten, pa vendar polnih in skladnih okusov. Čestitke.

 

bibi

bibi  

član od: 28.9.2001

sporočila: 65

26. okt 2016 21:03

Pa še en resničen, a zabaven dialog med natakarjem in gostoma, ki sta prišla v restavracijo (čisto slučajno slišala).

Natakar:"Dober dan. A sta prišla na teden restavracij?"

Možata polovica para gostov:"Ne, midva sva prišla jest."

 

 

 

bibi

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

31. okt 2016 16:59

Za zadnji, tretji obisk tedna restavracij sva si prihranila najboljše ;)....Pavus-a v LAškem....sicer sam meni z golo navedbo sestavin na prvo žogo nobenemu od naju ni ravno obetala sva zaupala, da bo chef MArko Pavčnik zagotovo iz teh sestavin uspel ustvariti poezijo okusov....in jo je, razširjeni 5-hodni meni je bil tooooook dobr :D, neverjetno in samo kapo dol. Pohvaliti gre tudi sam odnos chefa, ki je prišel do vsake mize in se spustil v prav zabavne debate. Super.

Ninja24

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

31. okt 2016 17:41

Mi smo v jesenkem tednu bili spet v Štanjelu, gostilna Kobjeglava...ambient, postrežba, hrana..vse top, vse vrhunsko..Za pozdrav iz kuhinje smo dobili eno res gromozansko veliko oljko, vloženo v oljčno olje s kraškimi zelišči,in ščep cvetne soli...zraven domač kruh, da si "potočal" olje..Nato je bila rahlo pikantna hruškova juha s peno staranega sira Jamar ( ta sir se stara globoko pod zemljo, v kraški jami ) in posipom iz drobno seseklejanih ocvirkov iz uhlja (prvič jedla ocvirke iz uhlja..hudo dobri so..sedaj iščemo ričeto, ko bomo imeli koline)..sledila je kremna rižota s kostanji, staranim sirom in popečeno panceto...za glavno jed pa telečja krača, kuhane na počasi, potem razkoščičena, začinjena in kot v enem kalupu stisnjena ter povaljane v zelišni panadi..zraven pa šalotka, janež, prelita s krasno omako, malo pireja in gobov ketcap.Sladica pa bučni sladoled, mislim da na enih ajdovih hrustavčkih, v sladoledu pa še nalistana buča in "pokrit" z medeno-ajdovim krokantom..

S tem smo končali z obiski primorskih restavrcij, spomladi bomo okušali kaj proti notranjosti.

Moje skromno mnenje je, da so vse te restavracije, gostilne, ki sodelujejo v tednu restavracij vrhunske...Slike imam, toda žal ne znam jih sem naložit...v stari kulinariki sem znala..tu sem pa "bosa"...

Priporočam gostilno Kobjeglava.

 

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 31.okt 2016 17:44

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

31. okt 2016 18:25

Vrtejbenka, lahko jih naložiš na katero od spletnih strani (npr. tinypic.com) ali pa si naložiš program gyazo in potem odpreš fotko v pregledovalniku, narediš posnetek zaslona z aplikacijo gyazo (https://gyazo.com), kateri ti nato slikovno vsebino, ki jo zajameš s klikom miške, naloži na spletni strežnik in ti da enkratno povezavo do nje. npr takole (gl. povezavo).Je simpl k pasulj~

https://gyazo.com/62139f30d84dc64378bb1aea64cbc

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 31.okt 2016 19:43

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

31. okt 2016 18:30

Draga moja MiriBon...če bi jaz razumela, kaj mi ti svetuješ...hvala za trud..bom počakala, da pride kdo od tamladih....

Vseeno ti najlepša hvala...

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti