Materinski dan

tema je zaklenjena

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. mar 2014 18:07

patka je napisal/a:

Mislim da je ta dan bolj kot za čestitke namenjan da se svojim mamam zahvalimo, da so nam podarile življenje, nas učile hoditi, govoriti in ljubiti. 


patka

Tale je precej močna, da so nam podarile življenje. Podarile so ga sebi, otroci ne bi smeli biti dolžni življenja mami. Ostale stvari, ki si jih naštela se meni zdijo precej samoumevne.

Commis débarrasseur

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. mar 2014 19:18

berny je napisal/a:

Nekaterim so pač vse stvari samoumevne.



berny

Hvalabogu, da so jim, vsaj te, ki ste jih naštele zgoraj. Če imaš otroka, je menda jasno, logično in samo po sebi umevno, da mu boš dala vse, kar imaš in mu lahko daš (ne mislim zdaj v materialnem smislu, da se razumemo). In pričakovati za to nekakšno zahvalo ob pocukranem materinskem dnevu, mi je smešno. Otroci ti že sami po sebi dajejo toliko veselja, radosti in sreče (da o sekiranju, žalosti in skrbeh niti ne govorimo), da bi morale biti mame hvaležne njim in ne otroci mamam.

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. mar 2014 21:03

spagon je napisal/a:

minka2 je napisal/a:

Materinstvo samo po sebi pomeni srečo. Žal ni dana vsem. Nagrajena sem z vsakim otroškim nasmehom, veseljem, ko mi z veseljem pomagajo in se družijo z mano, ko spontano naberejo rožice na travniku. Zato ne potrebujem posebnega praznika, ker praznujem vsak dan. Še posebej mi ta dan ne sede, ker je uvožen iz Amerike, pa še cerkven je.

Mi je pa pomembno praznovanje 8. marca. Ker marsikje ženske niti približno niso enakopravne moškim. Ta dan nas spomni, da naše pravice niso samoumevne. Morale smo si jih priboriti, prav tako jih lahko tudi izgubimo.

minka2

 

 



saša

 

Jaz tudi podpišem, pa pod anko, pa elaphus, pa zzakka1977

Otroka smo si želeli in da se mi zdaj otroka na en dan zahvaljujta? To je isto kot valentinovo. Kaj pomeni en dan? Nič. Radi se imamo skozi vse leto. In si ljubezen in spoštovanje in pripadnost kažemo na drugačen način.

 

8. marec je pa druga zgodba in res ne mešat jabolk in hrušk. In res je smešen tisti stavek, ki ga je ena zapisala (patka?), da se ni njena mama borila za 8. marec in da ga zato ne praznuje. A ker nisem sodelovala v vojni ne smem praznovat državnega praznika ali kaj? Po tej logiki tako izpade. 

Če ne bi bilo 8, marca, bi še zdaj bile s kratko verigo na štedilnik v kuhinji priklenjene. Sicer me nič ne moti, če se katera dobro počuti tudi v tej vlogi (trojni K),  a naj bo to lastna izbira ne pa prisila. In 8. marec je to izbiro omogočil.

 

Pravzaprav tudi to, da lahko vsi praznujemo, kakor nam je prav.
mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 25. 2014 21:12

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

25. mar 2014 21:21

Pozdravljena, MyGrace, kje si hodila???

Vsega ostalega se bom vzdržala.

marjja

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

25. mar 2014 22:20

patka je napisal/a:

Jaz pa ne razumem, zakaj bi svoji mami morala čestitati za dan žena, saj se za pravice žensk ni borila ona in meni je predvsem ali pa samo mama.

patka

 

Na ta dan se spomnimo in izrazimo spoštovanje tistim, ki so si prizadevali in dosegli, da se lahko ženske vpišemo na univerzo, da imamo  volilno pravico, da je z ustavo določena enakopravnost žensk in moških, da svobodno odločamo o rojstvu otrok, da porodniški dopust traja eno leto, da lahko enakopravno kandidiramo na volitvah. Pozabljamo, da teh pravic ženske včasih niso imele.

In ta dan ne izgublja na pomenu, saj se praksa razlikuje od ustavno določene enakopravnosti žensk (primerjajmo samo plače). Prav tako so leta 2000 samske ženske izgubile pravico do umetne oploditve. Delo na področju pravic žensk očitno še ni končano.

 

 

minka2

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

26. mar 2014 2:32

Mamamia, minka2,  

Poleg tega se mi zdi tale praznik žalosten za tiste, ki bi rade postale mame, pa jim to ni bilo dano. 

Katrca11

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

26. mar 2014 9:41

Praznujem materinski dan in to že odkar sem postala prvič mama, to pa je skoraj 40 let nazaj . In tudi v moji družini smo zmeraj praznovali materinski dan, ko sem se mami vsakokrat zahvalila za dar življenje oz. njen "egoizem", da sem bila tudi jaz sprejeta v veliko družino.  Moji otroci se me zmeraj še posebej spomnijo na ta dan s kakšno malo pozornostjo . Mož pa je včeraj obiskal svojo mamo

Ne vem zakaj bi bilo potrebno ta praznik zavračati samo zato ker je verski, ali ker naj bi prišel iz Amerike, a ni to že malo nestrpno Tudi božič vedno več ljudi praznuje kot družinski praznik, pa 1. novembra se vsi radi spomnimo svojih dragih, ki so že umrli, pa čeprav je to za verne praznik vseh svetih .

zvezdica55

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. mar 2014 10:27

zvezdica55, nihče ne govori o zavračnju. Naj ga praznuje, kdor želi, in naj ga ne praznuje(mo) tisti, ki nam do tega ni. Vsi samo pojasnjujejmo, zakaj ja im zakaj ne. Ne vidim v tem nobene nestrpnosti.

 

mamamia

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

26. mar 2014 10:45

bučmanka je napisal/a:

Vsem mamicam želim lep materinski dan.

Enako tudi tistim,ki ste že na poti da to postanete.

lp

 

bučmanka

A vsem ostalim pa naj na čelu zraste rog, odpadejo naj jim roke, bolhe tisočerih kamel pa naj se jim naselijo v gate...? 

LP, V.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. mar 2014 10:52

Ni treba. Samo grd dan naj imajo, zgage zavistne, pa zokni naj jim ves dan lezejo v čevlje. To bo dovolj.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti