Aparat za peko kruha - ideja

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 24. mar 2004 11:10 | ogledi: 2.261 | odgovori: 3

Že dolgo uspešno pečem kruh v aparatu. Moti me luknja na mestu, kjer odstraniš mešalo, pa me zanima, če je že kdo poizkusil testo zmešati ročno in ga potem dati v aparat brez mešala ter vključiti hitri program (imam Severina)...in če je, kakšne so vaše izkušnje. Zdi se mi, da sem nekoč to že poizkusila, pa je bil kruh nižji, čeprav sem testo prej zgnetla dovolj (in seveda upoarbila natanko enake količine kot pri vstavljenem mešalu).

Vem, rekli boste, da je s tem preveč dela, ampak jaz itako vedno prej zmešam vse setavine, ker je kruh potem bistveno boljši in rahlejši....

Skratka, kakšno je vaše mnenje?

Temo je spremenil(a) marta dne 24. mar 2004 11:14:54

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

24. mar 2004 12:19

Kakšen smisel pa ima potem aparat, če boš vmesila kruh na roke? Če ne želiš lukenj, odstraniš gnetilne kvlje po končanem gnetenju oz. pred začektom vzhajanja. Pri Clatronicu je to cca. 1-1.30 ure pred koncem. Odvisno od programa. LP

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. mar 2004 14:03

Ne vem kako ti sploh lahko rata rahlejši in boljši kruh? Jaz sicer ne dajem notri nič po priloženih navodilih in boljšega kruha na naši mizi ni bilo nikoli, pa sem neštetokrat gnetla na roke. Luknja na sredini pa bo tudi če odstraniš gnatilo saj je gnetilo na kovinskem delu ki se ga ne da odstraniti. lp Vesna Milek Recko

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

24. mar 2004 20:24

ja se strinjam z dj da das mesalo ven pred vshajanjem in bo obcutno manjša luknja , samo ko je kruh narezan itak se ne vidi luknje .... Dušan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti