Novi pralni stroj

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

tema odprta - 15. feb 2014 16:48 | ogledi: 21.733 | odgovori: 49

Pozdravljeni

Pokvaril se mi je pralni stroj, ki je brezhibno delal 17 let. Sedaj pa se v poplavi ponudb vsega, kar je na trziscu ne znajdem. Ali mi lahko prosim pomagate, svetujete kaj bi kupile ve oziroma kaksnega imate in ste z njim zadovoljni. Cenovni razred bo pa nekje na sredini, ne predrag niti najcenejsi.

Hvala vsem!

Fora

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. feb 2014 17:21

Vtipkaj v iskalnik desno zgoraj pralni stroj in dobila boš 47 tem, v katerih smo razglabljali o strojih. Boš našla kar veliko tega.

Sicer sem pa jaz tudi ravno ostala brez - par dni nazaj se je med pranjem iz stroja začel valiti črn dim, pa da skrajšam, v sredo mi pripeljejo novega. Gorenjevega, na ene stvari pač gledam malo čustveno (saj ne, da bi bili kaj bistveno boljši od drugih, ampak slabši pa tudi ne).

 

Sonja

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

15. feb 2014 17:21

Sama že nekaj let kupujem na mimovrste.com. Ti si lahko v kakršnikoli trgovini ogledaš kaj bi te zanimalo in potem greš k njim na spl. stran in jih vprašaš kakšno ceno ti ponudijo. To narediš tako, da recimo naročiš stroj, greš po spletnem naročanju v smislu, da boš plačala po predračunu in tam imaš rubliko v katero napišeš, da prosiš za ugodno ceno. Oni ti pošljejo pe e pošti predračun, ki ga plačaš, če ti cena paše, če ne ga ne plačaš in nič za to. Mi smo tako v zadnjih letih obnovili kar nekaj aparatov in to po zelo ugodni ceni. Probaj, morda ti bo odgovarjalo?!

Imajo pa cene tudi nekaj nižje kot drugi. To ni reklama za njih ampak pomoč pri nakupu.

branka

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

15. feb 2014 17:25

Prej smo imeli Indesit - zelo zadovoljni; delal je vrsto let, brez popravila. Zdaj imamo Beko, garancija 5 let - spet zelo zadovoljni. Ni odveč prej premisliti, kaj potrebujete: nekateri imajo večji boben (premislite, če nujno potrebujete za 7 kg perila), nekateri nimajo možnosti polovičnega pranja (včasih pride prav) ...

Poloni

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

15. feb 2014 17:57

 Res sem našla kar nekaj tem o pralnih strojih (in se zraven na glas smejala), ker pa sem po naravi dvomljivec in ker jih je kar nekaj starejšega datuma, sem poskusila s svojo v upanju, da ... ne vem, mi bo kdo napisal - ne kupuj centrifuge s 1600 vrtljaji, ker pralni stroji hodijo po kopalnici in podobno Oh, ne vem.  Se bom vrgla v boj s pondubami in potem, ... bo kar že pač bo.

Fora

Fora

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. feb 2014 18:26

No, tole o centrifugi...... že res, da je perilo po centrifugiranju na 1600 obratih še skoraj suho, ampak ti ga pa taka telovadba tudi pošteno uničuje, pa še malo bolj zmečka, kot bi se sicer. Pri občutljivem perilu tako centrifugiranje tako ali tako odpade. Zato sem se jaz odločila kar za takega, pri katerem se centrifuga neha pri 1200 obratih na minuto. Kar se pa hoje tiče - če ni dobro uravnotežen, hodi, pa če ne stoji čisto naravnost tudi, pa eni hodijo tudi, ko jim navidezno nič ne manjka, so pač svobodne duše. Drugi pa nimajo teh problemov.

Svetovala bi ti, da predvsem dobro prelistaš ponudbe posameznih proizvajalcev, potem pa različnih prodajalcev za isti stroj - jaz sem dobila Gorenjevega ceneje, kot ga prodaja Gorenje samo, tako da me z dostavo, odvozom starega in priklopom pride ceneje, kot bi me prišel v Gorenjevi trgovini, pa še sama bi si ga morala nesti s parkirišča v 6. nadstropje. Kar vzemi si kak dan več za računalnikom pa dobro primerjaj, kaj hočeš, pa kaj kje za kak denar dobiš.

Sonja

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

15. feb 2014 18:54

Hvala za nasvet Lansko leto smo kot v stafeti menjali gospodinjske aparate v kuhinji, letos, kot izgleda se selimo v kopalnico. 

Fora

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

15. feb 2014 19:48

No, jaz vse centrifugiram na 1600 in ne vidim bistvene razlike pri mečkanju in uničevanju kot prej, ko sem imela 1200 ?1? Res pa na koncu pranja še 5 minut rahlja.

Priporočam  GA- rubriko odprodaja razstanih eksponatov. Moj pralni je bil 40% znižan.

marjja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. feb 2014 19:56

Moj prijatelj ima 1200 vrtljajev in običajno ga dam na 400 ali 500, razen pri belem perilu. Tako se zelo izognem likanju, kjer to ni potrebno.

Sicer sem oklevala pri 7 kg bobnu, a mi ni niti malo žal, da ga imam. Včasih operemo tudi plimoje, deke, zavese itd. Zelo prav pride. Pa pere samo še za dva.

 

naor

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. feb 2014 22:06

1200 obratov je več kot dovolj, smo imeli prej 1600, so šli zelo hitro ležaji (Gorenjev), shodil je samo enkrat Candyjev, ampak zato, ker je bilo perilo vse na enem kupu zvito v kepo, prala sem na kratkem programu, kjer lahko daš max 2 kilograma perila noter, vse se je nabilo v prevleko: Sem takoj klicala domačega mojstra (beri brata) in mi je razložil finto. 

Moj nasvet je, kupi pralni stroj, ki bo imel 5 let garancije, znamka niti ni tako zelo važna.

Meni je važno, da ima možnost izbire kratkega programa in da lahko poljubno nižaš centrifugo. Pri tašči so namreč kupili oh in sploh enega Grenjevega, pri katerem lahko sicer vsak program skrajšaš, ne moreš pa npr. poljubno znižati števila obratov. In centrifuge 1500 obratov nikoli ne uporablja. Če si v bloku in pereš ponoči pri poceni toku, je fajn, da imaš inverter motor (je res tišji), če si pa v hiši, tudi to ni važno.

Moj je od menjave krtačk sicer malce glasnejši, ampak dokler dela, dela in se ne bomo vtikali v to.

Loni Makaroni

anta  

član od: 19.12.2013

sporočila: 38

15. feb 2014 23:47

Moj pralni stroj ima 1400 obratov,ki pa jih lahko sama zmanjšam,vendar pa centrifugira pri toliko obratih samo kadar se pere belo oz.neobčutljivo perilo,pri drugih programih so tudi obati nižji.Všeč mi je pa predvsem zato,ker tehta perilo in temu primerno nastavi čas pranja.Tako je vseeno, koliko perila dam v boben,ki ima,mimogrede,zmogljivost 10kg.Za tako velik boben sem se odločila predvsem zato,ker velikokrat perem odeje,koce, pa tudi vzglavnike.Da pa se stroji dandanes bolj kvarijo kot nekoč,je pač treba sprejeti.Zato naj ima stroj 5 let garancije in v teh letih najpogosteje tudi odsluži svoje.No moj ima že kar nekje  polovico zamenjanih  delov,čeprav še ni odslužil 5 let.

anta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti