Vino z vonjem in okusom po zamašku

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 12. feb 2014 11:55 | ogledi: 29.202 | odgovori: 19

V Sparu je bilo kupljeno nekaj steklenic vina Rio Anejo Tempranillo – Merlot letnik 2010. Ko smo odprli prvo steklenico, je vino imelo vonj in okus po zamašku ... pri drugem je bila enaka zgodba ...

Kaj lahko naredim? Računa nimam več? Ali smo potrošniki zaščiteni tudi v tem primeru?

Sedaj vem, zakaj je bilo vino v akciji !!

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. feb 2014 13:34

To bi bilo vprašanje za Zvezo potrošnikov. V Franciji je to razlog, da se cele serije steklenic umaknejo iz prodaje, proizvajalci vina pa so zaradi slabe kakovosti že kar nekaj portugalskih proizvajalcev plute spravili na kolena. Predvidevam, da se pri nas to ne bo zgodilo, dokler bomo pripravljeni kupiti in tiho požreti prav vse, kar nam na policah servirajo. Načeloma slabša kakovost izdelka mora biti jasno označena - ampak v praksi na kaj takega še nisem naletela.

Najboljši nasvet bi bil, da vsekakor reklamiraj.

Sonja

invinoveritas  

član od: 20.9.2011

sporočila: 9

13. feb 2014 18:07

rdkapica je napisal/a:

V Sparu je bilo kupljeno nekaj steklenic vina Rio Anejo Tempranillo – Merlot letnik 2010. Ko smo odprli prvo steklenico, je vino imelo vonj in okus po zamašku ... pri drugem je bila enaka zgodba ...

Kaj lahko naredim? Računa nimam več? Ali smo potrošniki zaščiteni tudi v tem primeru?

Sedaj vem, zakaj je bilo vino v akciji !!

 

rdkapica

 

Prodajam vino vendar se mi kaj takega še ni zgodilo. Če bi kupec reklamiral bi steklenico z vsebino prevzela in jo predala vinarju. To je prednost, ko delaš z domačimi vinarji. Prepričana sem, da bi vinar kupca nagradil z novo steklenico. Saj je njemu v prid, da ugotovi kaj je narobe, še posebej pri zamaških, ki so precej občutljivi.

invinoveritas

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

13. feb 2014 18:58

, invinoveritas (in v... aaa, ne smem, ne smem), ti si pa za hece.

lp

mzm

INVINOVERITAS123  

član od: 14.2.2014

sporočila: 1

14. feb 2014 16:48

Pozdravljeni rdkapica,

kaj narediti, ko dobite takšno vino. Če ste v gostilni, ga natakarju zavrnete, če tako vino kupite, ga prinesete nazaj v trgovino, reklamirate ga človeku v trgovini, ki skrbi za polico. Ta nas opozori in v najkrajšem možnem času dobite od dobavitelja oz. skrbnika blagovne znamke, novo vino,  tudi brez računa, ker je to posledica zamaška. Na to ne more nihče vplivati, ne vinar, ne skrbnik in ne trgovina. To ugotovimo, šele, ko steklenico odpremo, zato, vsak, ki streže vino v restavraciji najprej poduha zamašek in nato vino natoči v kozarec, da ga naročnik , pogleda,povonja, poskusi, ga sprejme ali zavrne.

Iskreno se vam opravičujemo za težave, v zameno vam bomo dostavili 1 karton vina, prosim sporočite, na katerih informacijah SPARA, ga boste prevzeli.

Skrbniki vina smo zato, da skrbimo za police in naše potrošnike.

Prisrčno vas pozdravljam in čakam, da mi sporočite, kam vam dostavimo vino

Hvala in prav lepo vas pozdravljam

Skrbnica

INVINOVERITAS123

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. feb 2014 17:06

Ooooo  bravo za odziv. In res škoda, da ni šla rdkapica kar nazaj v trgovino in bi zadevo uredila. Ker v bistvu je v svojem prispevku malo krivično hotela očrniti prodajalca, pa če ravno se ni niti potrudila stopiti z njim v kontakt in jih pobarati glede težave. So tudi na spletu zelo hitri z odgovori in se prijazno odzovejo na včasih ne prav prijazen mejl (kot npr. v mojem primeru) in poskrbijo za to, da je kupec zadovoljen.

Nisem njihova uslužbenka (kar vedo tudi mnoge moje kulinarične prijateljice), grem pa rada v njihovo trgovino, ker so v našem kraju tam zaposlene najbolj prijazne prodajalke (in nekaj luštnih prodajalcev), kajne tejka77?

Zdaj sem jim pa tako na dušo pihnila, da bi lahko kakšen oglas naročili tu...mala malica zanje 

Ognjič

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. feb 2014 17:49

Nisem kaka posebna poznavalka vina. Vem samo, kaj mi je všeč in kaj ne in s ceno to nima kaj preveč skupnega. Če bi imela izbiro, bi zagotovo posegla po barolu prej, kot po cvičku. Vina tudi popijem ne več, kot recimo pol litra na teden.

V kar nekaj velikih vinogradih, ki sem jih obiskala na dveh kontinentih, so bili dosledni, da vonjanje zamaška ni za nič drugega, kot da se smešite v očeh poznavalcev. Kolikor se spomnim, si kupci (trgovinski predstavniki) zapomnijo/zapišejo številke zamaška, da potem enostavno preverijo, če so res dobili tisto pošiljko, ki so jo naročili. 

V restavracijah ti ravno zato, da preveriš kvaliteto vina, nalijejo za dva poširka. Če ni v redu poveš. Midva sva še največkrat komentirala temperaturo. 

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. feb 2014 17:51

Pa saj tukaj ni niti besede o kakem vohanju zamaška.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. feb 2014 17:54

rimljanka je napisal/a:

Pa saj tukaj ni niti besede o kakem vohanju zamaška.



rimljanka

 

Invinoveritas123...je pisala o tem:  

To ugotovimo, šele, ko steklenico odpremo, zato, vsak, ki streže vino v restavraciji najprej poduha zamašek in nato vino natoči v kozarec

 

 

 

 

Vanja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. feb 2014 18:19

Vanja, INVINOVERITAS123 je predstavnica trgovine, ki jo rdkapica krivi za slabo kvaliteto vina in je samo prijazno napisala, kam se naj kupec obrne, če ni zadovoljen z nakupom, pa mu bodo blago zamenjali za neoporečno. Pa zraven še par besed o kvaliteti plutastih zamaškov. Tudi pri nas imamo navado le tega povonjati, pa nismo neki strokovnjaki oz. poznavalci.

 

Ognjič

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. feb 2014 18:38

Ognjič, saj sem razumela, da je omenjena zgoraj predstavnica.

Jaz sem samo komentirala, da zamaške brez potrebe vonjajo samo tisti, ki niso/nismo strokovnjaki. Resnični stručkoti tega ne delajo, vsaj kolikor so nam to razlagali. Saj zamašek roma v smeti in nima nobene vrednosti potem, ko je steklenica enkrat odprta. Povonjaš vino, ki ti ga natočijo v kozarec, preden narediš požirek. 

Sicer pa, a ste opazili, koliko vin, tudi ne tako nizkih cen, ima zamaške na navoj!! 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti