Soči 2014 in naši junaki

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

16. feb 2014 15:57

Bravo naši. Ampk tudi jaz ne morem mimo Noriakija Kasaija. Bi mu privoščila zmago, iz dna srca - če ravno srebro tudi ni za stran. Poklon do tal. Vsem.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. feb 2014 9:03

Jaz navijam za vse in je super!

So pa olimpijske igre tudi priložnost, da se spomnimo nastopov, ki spadajo v kategorijo nepreseženo. Eden takišnih je prosti program D'Artagnan, ki ga je naredil Phillipe Candeloro 1998 v Naganu.  Koreograski in interpretativni presežek vseh presežkov in en doskok pri trojnem axlu ga je stal zlata, ampak nastopa se spomnimo pa vsi. Zmagovalec je pa že zdavnaj pozabljen.

Na tem posnetku je treba ignorirati tisto teženje od Scota Hamiltona v smislu "his jumping technique is out of control", pa tisto čudno prepričanje komentatorjev, da je treba med nastopom govoriti - kaj ko bi bili tiho? No, tudi amerišak komentatorja sta po sekvecni korakov - v naslednjih 16 letih ni bilo boljše - obmoklnila in potem na koncu se čuti žalost zaradi doskoka na obe nogi pri axlu, ampak.....tule je čisti umetniški užitek, pri katerem obnemijo še najbolj zadrti mačoti.

http://www.youtube.com/watch?v=xsGyPUXHrNA

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. feb 2014 11:06

Pa še eden najbolj legendarnih, s čustvi nabitih, elegantno dovršenih plesov: Jane Thorwill in Christopher Dean na glasbo Bolero, Sarajevo 84:

http://www.youtube.com/watch?v=t2zbbN4OL98

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. feb 2014 11:30

Ob mojem globokem nepoznavanju umetnostnega drsanja se mi vseeno presežek zdi borba Plušenka in Jagudina v njuni zlati dobi, zlasti pa na zadnjem "skupnem" svetovnem prveenstvu. Šmrc. (mi je pač prišlo na misel, ko so v Sočiju vsi moški dobitniki medalj del programa oddrsali po zadnji plati).



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 17. 2014 11:33

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. feb 2014 11:43

Jaz tudi obožujem umetnostno drsanje. Danes me je prav razjezila naša komentatorka Jolanda Bertole, ko je za japonskega tekmovalca rekla, da premore komaj 171 cm v višino. Ja kaj naj rečem, imaš prav Vendy, ne vem zakaj niso tiho? Takele opazke me pa res vržejo iz tira. Uf, uf.

 

naor

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. feb 2014 12:05

Zaradi Bertoletove gledam drsanje na vseh možnih drugih kanalih.....

 

Drugače je pa tako, da meni deluje Lillehamer nekako najbolj kraj za zimske olimpijske igre (je sneg, mraz, ergonomičnost in vsi skandinavski prijemi stika človeka z naravo), v kategoriji najbolj zabavnih krajev se pa Sarajeva ne da premagati. Da bi se vsaj ta nesrečna država končno zložila skupaj.



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 17. 2014 12:15

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. feb 2014 12:14

Da ne omenjam komentatorja na TV Slovenija (zaradi katerega tudi mi večinoma gledamo vse druge kanale ...), ki je, ko je bilo jasno, da je Mazejeva peta, rekel:

"Tina Maze je trenutno na petem mestu. Kaže, da medalje danes ne bo dobila." To je res dosežek, da ne rečem presežek.

In koliko neumnih voprašanj znajo postavit tekmovalcem. Jaz jih občudujem, tekmovalce mislim, da tako strpno in z razumevanjem odgovarjajo, in ne bi niti enemu zamerila, če bi kdaj kakemu vrlemu novinarju kaj nazaj zabrusil. Me ima, da bi začela izbor naj neumnosti zbirat, konkurenca bi bila huda, verjemite.

Hvala za druge kanale, pa za daljinca, ki omogoča izklop tona ...

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. feb 2014 12:40

Jaz spremljam predvsem hokej in se Staretu marsikdaj nasmejem  Na primer, ko je med našo prvo tekmo na OI rekel, da na nas gledajo kot na nekakšne culukafre v hokeju  kar je bilo po mojem res, zdaj pa sem prepričana, da smo se trdno usidrali na hokejski zemljevid sveta. Komaj čakam naslednjo tekmo (jutri ob 9.00 po našem času)!

 

 

JJ

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

17. feb 2014 12:48

Jaz bi pa vseeno dala vse to na stran in zavpila juhuhuuu za naše športnike, in vse ostale. Kritizirajmo pa kdaj drugič, tudi jaz imam kaj za pripomniti v tej smeri.

marjja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. feb 2014 12:50

marjja je napisal/a:

Jaz bi pa vseeno dala vse to na stran in zavpila juhuhuuu za naše športnike, in vse ostale. Kritizirajmo pa kdaj drugič, tudi jaz imam kaj za pripomniti v tej smeri.



marjja

 

 JUHUHU!!! BRAVO!!!

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti