Nova pečica - novi programi in sonda - pa ne znam uporabljat :-(

nejcbond  

član od: 21.3.2004

sporočila: 2

tema odprta - 21. mar 2004 16:22 | ogledi: 3.551 | odgovori: 6

Živjo,

stara klasična pečica se je iz naše kuhinje poslovila in imamo novo, z 8 programi in sondo. Kje bi našel kuharico ali recepte, ki bi uporabljali nove načine peke - ventilator, sondo,... Sicer je v navodilih napisano nekaj osnovnih razlik, a meni to ne zadošča.

Npr. : jabolčni zavitek - klasično 180-200 oC 40-60 min nivo 2, z ventilatorjem 170-180 oC 40-60 min nivo 3, predgrevanje ni potrebno. Hmmm

Hvala za podatke. Lep dan.

nejc

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

21. mar 2004 16:52

Ne poznam tvoje pečice,lahko ti le predlagam spletno stran gorenja,kjer že nekaj piše o pečicah,lahko pa jim zastaviš vprašanje www.gorenje.si/default.asp?id=713& Vesna Leben

nejcbond  

član od: 21.3.2004

sporočila: 2

21. mar 2004 21:32

Ja pečica je od Gorenja, na spletni strani pa ni nič bolj podrobnega napisano. Mogoče ima pa kdo od vas kakšno izkušnjo? nejc

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

22. mar 2004 9:59

Jaz imam ventilatorsko pečico. Ni glih od gorenja in nima nobene sonde ( vsaj jaz ne vem zanjo). Peka v tej pečici ima kar nekaj prednosti, lahko pa tudi pomanjkljivosti. Časi pečenja so krajši, oz. je potrebno imeti nižjo temperaturo kot v navadni ( jaz sem to preizkušala). V njej lahko pečem na treh nivojih hkrati ( 3 pizze) in je vse v redu pečeno ( no ja, malček med peko premešam gor-dol). Slaba stran pa je pri peki torte - biskvit v njej ne vedno najlepše zraste, tudi za to so potrebne izkušnje ( v klasični pečici mi je vedno uspel, v tej pa sem imela večkrat probleme). Lep pozdrav Suzana

Redkvica  

član od: 10.3.2004

sporočila: 11

22. mar 2004 19:53

Moja pečica je kombinirana, lahko pečem klasično ali z ventilatorjem. Nima pa sonde. Ventilatorsko pečenje se zelo dobro obnese recimo pri peki mafinov, ko lahko dam not dva pekača mafinov naenkrat. Temperaturo pa nastavim 20 do 30 stopinj nižje, kot piše v receptu. Koristno je pozorno prebrati navodila od pečice. Redkvica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. mar 2004 9:18

Mi imamo tudi Gorenje ventilatorsko pečico in ravno v soboto sem v njej spekla 6 ciabatt istočasno na dveh pekačih. Resnično je razlika med to in tisto pečico, ki jo imamo v ta stari hiši. Ko sva z mamo kupovali novo, sva tudi nekaj gledali tisto s sondo, pa se nama ni niti sanjalo, zakaj naj bi sondo uporabljali. Loni

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

23. mar 2004 9:47

Nimam pečice s sondo,vem pa da sonda pride v poštev pri peki mesa.Sondo zarineš v najdebelejši kos mesa na sredino.Ko meso na sredini pride do določene temperature je meso pečeno.Za govedino je treba doseči temperaturo okrog 90 stopinj,ovčetino 80,perutnino 75,svinjino pa 65 stopinj.IMAM MEHANSKO MERILNO SONDO,OZIROMA TOPLOMIR. Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti