Pizza doma kot v pizzeriji

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

23. feb 2007 11:30

KRUH

30 g svežega ali 20 g suhega kvasa

30 g medu ali sladkorja

625 ml mlačne vode

1 kg ostre moke

30 g soli

moka za posipanje

  1. faza: v polovici vode raztopimo kvas in med ali sladkor
  2. faza: v moko naredimo jamico, dodamo sol
  3. faza: stopljeno kvasovo mešanico vlijemo v jamico in pričnemo krožno mešati, dokler moka ne veže vse kvasove tekočine. Zdaj v sredino dodamo drugo polovico vode in primešamo preostalo moko.
  4. faza: mesenje
  5. faza: testo lahno pomokamo po vrhu, ga obdelamo v okroglasto obliko in položimo v pekač. Z nožem plitko zarežemo po vrhu - to ga bo sprostilo in bo pospešilo vzhajanje
  6. faza: kruh naj prvič vzhaja
  7. faza: vzhajano testo premesimo, da se iztisne ves zrak
  8. faza: testo oblikujemo po želji in naj drugič vzhaja
  9. faza: kruh damo v ogreto pečico in nežno zapremo vrata pečice in ga spečemo
ROLAN KRUH S ŠUNKO

Vzhajano testo razvaljaj v oval oz. pravokotnik, poškropi z olivnim oljem in nadevaj s šunko ali slanino, sirom (mozzarela), dodaj svežo baziliko in po želji še malo prelij z olivnim oljem. Zrolaj in zvij skupaj v krog, konce malo stisni skupaj ter speci.

renatana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. feb 2007 11:35

Najlepša hvala obema. jade

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

23. feb 2007 12:33

Še moj prispevek: Testo: 30 dag moke, 1 zavitek suhega kvasa (ne dam celega), 2 dcl tople vode, 1 žlica olivnega olja. zamesim in pustim da shaja, če nimam časa pa gre kar direkt na pekač 30 dag šunke, 30 dag sira, paradižnik omaka, origano Šunko narežem na male koščke, sir naribam in vse skupaj zmešam. Testo z rokami razvlečem po pekaču, dam omako+origano+ mešanico šunke in sira. Če imam doma dodam tudi kulen, koruzo...., super pa je tudi s papriko, ki jo na tanko razrežeš...... Pečico že prej segrejem na 250 C. Pekač, dam vedno na dno pečice, tako dobim lepo zapečeno testo in ne zažganega sira. Potrebno pa jo je večkrat (2-3) pogledat da se dno ne zažge (pečena je po cca 15 minutah) tamara1

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

23. feb 2007 14:53

Jaz bi rada naredila pica burek,nisem še nikoli pa me zanima kako to delate vi. Prosim če mi katera napiše recept. runo01

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. feb 2007 18:03

renatana - a si ti ta kruh že pekla - se mi zdi veliko vode, pa še sama ostra moka. lp, vanjatajnsek

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

23. feb 2007 20:59

Tudi pri nas je približno 1 krat na teden na jedilniku pizza. Najprej pripravim kvasec- v mlačni vodi ali mleku raztopim kvas, dodam moko,malo sladkorja in po vrhu posujem malo moke. Počakam, da začne kipeti, po možnosti postavim na toplo, npr. na radiator. Medtem v multipraktik dam moko, sol, olje in malo kisa. Prilijem kvasec in kar precej vročo vodo, pač kolikor jo je potrebno glede na količino moke. Zamesim testo,in počakam, da vzhaja. Ker sem prej dala vročo vodo, je to ponavadi zelo hitro. Testo s prsti razvlečem čez pekač in jo obložim. Če je čas, jo pustim še enkrat vzhajati, sicer jo dam v segreto ventilacijsko pečico na 200°C , po pribl. 10 minutah pa preklopim na spodnji grelec z ventilacijo, ker imamo radi, da je spodaj malo hrustljava in da se sir po vrhu ne zažge. Je zelo dobra, ni pa takšna, kot je v pizzerijah. Nekoč mi je nekdo rekel, da je nemogoče doma pripraviti enako, da je čar predvsem v pečici. LENČA

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

23. feb 2007 21:54

Jaz delam testo s pivom. Malo drugače kot je v bazi pa vendar. Je super dobra. božena

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

23. feb 2007 22:01

Za otroški rojstni dan smo povabili picopeka,da nam speče pice po želji.Naučila sem se delati testo in oblikovati pice.Uporabljal je mehko moko za testo,za oblikovanje pa ostro.Poleg moke se doda suh kvas(manj kot za kruh),olja kar pol deci ali več,sol in hladno vodo.Dobro je potrebno zgnesti.Zaradi olja se ne lepi na roke.Testo naj vzhaja na 3x velikost na nepomokani delovni površini.Razrežemo na kose in vsak kos posebaj še enrat zgnetemo in vshajamo.Oblikovanje pic je z ostro moko.Postopek za take,katere imajo višji rob,pa bi blo zelo zakomplicirano opisat.No,če katera želi lahko opišem.Ne potrebuje se valjarja. ena mš

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

25. feb 2007 20:06

vanjatajnsek je napisal/a:
renatana - a si ti ta kruh že pekla - se mi zdi veliko vode, pa še sama ostra moka. lp, vanjatajnsek

 

Vanjatajnsek, vedno vzamem kar navadno moko, včasih namensko, včasih tudi tip 400, natočim natančno toliko vode in še nikoli, pa sem ga spekla že veliiiikokrat, mi ni bilo treba dodat ne kaplje vode, ne grama moke. Tudi pri mešanju nekako ne kompliciram, vso tekočino zlijem naenkrat, zmešam z gnetilkami mikserja, na koncu pa še z roko pregnetem in to je to.

renatana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti