Otečeni členki

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

tema odprta - 8. jan 2014 22:17 | ogledi: 16.719 | odgovori: 12

Zanima me, če ima kdo probleme s prvimi členki na rokah. Moji postajajo otečeni oz imam občutek, kot da so zadebeljeni, sem pa tja kakšen boli, nekateri prsti so se začeli nagibati. Malo sem pogooglala in ugotavljam, da gre najverjetneje za heberdenove vozliče. Spomnim se, da sta mama in teta, obe že pokojni, imeli čisto zvite nekatere prste, vendar se ne spomnim, da bi kaj dosti jamrali glede bolečin, in da sta obe opravljali gospodinjska dela normalno do konca.

Se še kdo srečujete s tem problemom. Obstaja kakšno domače zdravilo, saj kot je videti, konvencionalna medicina nima rešitve.

tisa55

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. jan 2014 23:13

Vseeno pojdi k zdravniku in se posvetuj. Za marsikaj je danes že zdravilo ali pa kar vsaj lajša bolečine. Veliko zdravja!

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jan 2014 6:22

No, z mal guglanja se diagnoza pač ne postavlja, vsaj zanesljiva ne. Menda imamo že tam od bivanja v jamah naprej specializirane pokice, tudi take, kompetentne za postavljanje zdravstvenih diagnoz. K zdravniku torej, če bi rada diagnozo, ne vedeževalskega nasveta.

rimljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

9. jan 2014 7:35

No tudi jaz ti brez nepotrebnega sarkazma svetujem zdravnika. Podobne težave je imela moja tašča, izkazalo se je, da  ima  artritis.

Pa brez skrbi, nisi edina, ki pogugla, saj zato pa je, a ne?

 

Vse dobro!

marjja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

9. jan 2014 9:17

Lepo pozdravljena, 

težave, ki jih opisuješ so značilne za artritis. Ima ga namreč moja mami in včasih so bolečine zelo hude. Kolikor me je seznanila z zdravljenjem zelo dobre rezultate daje posebna prehrana ( ima eno knjigo). Predpisujejo tudi biološka zdravila, vendar jih moji mami niso. Predpisujejo ji samo analgetike. Kadar dela na vrtu ali pa ima opravka z veliko vode sledi močno poslabšanje. Sicer opravlja vsa gospodinjska dela, ampak roke ima včasih zelo otečene in boleče. Se pa artritis ne odraža samo na rokah ampak tudi na drugih sklepih. 

Boš morala stopiti do zdravnika, morda se sedaj v začetni fazi lahko zdravljenje upočasni napredovanje bolezni.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

9. jan 2014 10:19

rimljanka je napisal/a:

No, z mal guglanja se diagnoza pač ne postavlja, vsaj zanesljiva ne. Menda imamo že tam od bivanja v jamah naprej specializirane pokice, tudi take, kompetentne za postavljanje zdravstvenih diagnoz. K zdravniku torej, če bi rada diagnozo, ne vedeževalskega nasveta.

rimljanka

Rimljanka - žal "specializirane pokice" res ne pomagajo...

Hvala za odgovore! Ja, vem da gre za osteoartritis in tudi moja zdravnica je moje členke že večkrat videla, saj sem z nekaterimi prsti imela že konkretne probleme. Prosila sem jo za napotnico za revmatologa, ker so čakalne dobe zelo dolge, vendar je to nekako zavrnila in mi tudi kakšnega drugega konkretnega nasveta ni dala. Pač, če bodo bolečine hude, bom dobila analgetike. Jaz pa bi rada verjela, da obstaja še kaj drugega, in ker več glav več ve, sem povprašala tudi vas.

Trixi, mi lahko zaupaš naslov knjige iz katere tvoja mama črpa nasvete glede prehrane.

 



tisa55



Sporočilo je spremenil(a) tisa55 dne 09. 2014 10:23

Sporočilo je spremenil(a) tisa55 dne 09. 2014 10:23

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

9. jan 2014 10:31

Tisa55, bom povprašala mami in ti sporočim. Vsekar pa vztrajaj pri napotnici za revmatologa. Pa četudi boš čakala leto dni. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jan 2014 10:46

tisa55, sama imam podobne težave, imam artritis. Čez poletje nimam bolečin, je toplo, pozimi se mi pa bolečine vedno znova pojavijo.

Moja  mama ima dokaj težko obliko artritisa, a ji izjemno pomagajo parafinske obloge. Dobi se za kupit aparat za domačo uporabo, in si oblige redno delaš sama. Mami zelo pomagajo, odkar ima ta aparat (stane okoli 120 evrov, zraven sta tudi posebni rokavici, ki su ju daš na roko, ko imaš na njih parafinsko oblogo) se ponoči več ne zbuja od bolečin in nasploh je sklepi več ne bolijo, tudi ko spomladi ali jeseni dela v zemlji (je kot krt, nenehno rije, pa naj bo zunaj še tako mrzlo ...).

Če pri tebi še ni napredovalo, bi ti po moje ta aprat lahko zelo olajšal bolečine. Tudi meni pomaga, sklepi so manj boleči.

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. jan 2014 11:19

No, evo, da se tudi med kuharji izve kaj zelo uporabnega. Kar pogrela si mi srce in dušo draga Mamamia!

 

 

naor

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

9. jan 2014 11:23

Se še jaz pridružim "klubu revmatikov". Mogoče bi mi tale aparat  pomagal, da bi lažje preživila hladne mesece.  Lahko kakšen nasvet kakšnega in kje se ga nabavi?

Brgita

rdeča pesa  

član od: 9.1.2014

sporočila: 2

9. jan 2014 12:49

Vzrok za artritis je vnetje. Torej moraš pozdraviti vnetja v telesu in nato se ublažijo simptomi artritisa.

Najprej k zobozdravniku, da odpravi vsa vnetja v ustni votlini vključno z dlesnimi. Kar lahko storiš sama:

1. odpovej se kajenju in alkoholu

2. redno začni telovaditi - za vse sklepe telesa

3. za določeno obdobje se izogibaj rdečemu mesu in drobovini. Rdeče meso je bogato z železom, ki povečuje vnetja in tvori proste radikale. Prehrana z veliko proteini pa povzroča zakisanost, ki povzroča škodo sklepom.

Lahko ješ belo meso in ribe.

4. Jej veliko zelenjave. zmanjša zakisanost in vsebuje veliko flavonoidov in antioksidantov, ki imajo protivnetne učinke.

5. izogibaj se vsem rastlinskim oljem kot sončnično, koruzno, arašidovo, sojino in podobno. uživaj veliko olivnega in/ali kokosovega olja.

6. izogibaj se kupljeni pripravljeni hrani s konzervansi, nitriti, sulfati: mesu, sladkarijam, margarini ipd.

7. uživaj prehranske dodatke za sklepe po lastnem izboro (kateri ti pač bolj pomaga - preizkusi jih več)

8. pomagajo: kolagen, hialuronska kislina, kurkuma z ribjim oljem ,  magnezij, D, C in E vitamin, MSM

9. redno pij veliko čaja in vode (po možnosti izvirske)

rdeča pesa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti