dobra saherca

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

tema odprta - 12. mar 2004 7:10 | ogledi: 4.016 | odgovori: 19

Živjo!

Še nikoli nisem pekla Saherjeve torte, pa računam na vaše izkušnje. Na "receptih" sem našla tri primere, pa ne vem kateri je najboljši oz. iščem natančne napotke, da ne bom slavljencu v nedeljo pripravila zmazek!!!

V enem receptu je omenjeno, da testo pečemo pokrito Ne vem zakaj... če kdo zna razložit na plano z besedo!

Vsak napotek mi bo prišel prav!

Hvala za ideje!

Lep vieknd vsem,

Mica maca

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

12. mar 2004 10:11

Jaz delam po receptu, ki sem ga našla tu na kulinariki. Recept je enostaven in uspe vsakič. Zdaj ga dela že moja hči ( 13 let), saj ji je všeč, ker vsakič uspe. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1276&besed Pokrijemo pa zato, da se ne zažge na vrhu ( moje mnenje) Suzana

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. mar 2004 20:44

Suzana, imam eno vprašanje, in sicer kako ti oz. tvoja hči primešata čokolado - kdaj, k čemu, vročo lai ohlajeno, ali razredčeno s čim, preden dodasta snega beljakov ali šele po tem? ALi stepaš najprej beljake s sladkorjem in nato dodajaš rumenjake in čokolado, ali pa najprej rumenjake s saldkorjem + kaj sledi nato?? Tu sem vedno v dilemi, enkrat uspe, drugič ne ...:( Pa tako radi jo imamo! LP Zala

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

12. mar 2004 22:18

Ta recept sem tudi sama že večkrat preizkusila in sicer je čisto isti recept kot v bazi, le da sem ga našla že pred leti na vrečki od vanili sladkorja (Kolinska, še sedaj je najpogostješi recept na vrečki). Ko sem pripravljala torto po kakšnem drugem receptu, ni nikoli tako uspela. Zala, delaj kar po postopku, ki je vpisan v receptu, pa ti bo uspelo - najprej čokolada, malo počakaj, da ni čisto vroča, dodaj sladkor in rumenjake, potem pa ostalo, kot je napisano. Nimaš kaj zgrešit. Če želiš, da je torta res sočna, jo polij z mešanico vode, marmelade in ruma (segrej in premešaj). Sporočilo je spremenil(a) renatana dne 12. mar 2004 22:18:49

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. mar 2004 22:40

Hej, renata! Koliko časa še pa miksam potem ko že dodam malo ohlajeno čoklado? A tej čokoladi dodam maso iz penasto stepenih rumenjakov in sladkorja?? Oprosti moji nevednosti, se še učim :) LP, zala Zala

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

13. mar 2004 15:52

Ja, čokoladi dodaj že umešana jajca s sladkorjem (mešaš toliko časa, da je krema res gosta), ko dodaš k čokoladi pa mešaj le še toliko, da se čokolada enakomerno porazdeli. Pa nič se ne oproščaj, prav je, da vprašaš, le tako se naučiš. Še en nasvet: če se ti bo kdaj zdelo, da ti kakšen biskvit ni ratal dovolj rahel, je priporočljivo dodati po eno žlico vode na jajce in zadeva je takoj boljša (nekateri recepti vodo že vsebujejo, večina pa ne).

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

13. mar 2004 19:18

Živjo! Hvala za nasvete... takoj jutri zjutraj se je lotim, upam, da bo zvečer že v želodčkih lačnih in zadovoljnih jedcev... še najbolj pa mora ugajati slavljencu!!! Držite pesti!!! Lp, Mica maca

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

15. mar 2004 11:52

Oprosti, me ni bilo, a vidim, da si odgovore dobila. Kaj pa rezultati? Lp, Suzana

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

16. mar 2004 17:55

Suzana, rezultatov še ni! :) bodo pa v roku enega meseca, ko imam rojstni dan in bom Sacher torto seveda obvezno spekla....kaj ti umešaš stopljeno čokolado enako kot renata? Pa še eno vprašanje: zgoraj, ko mi je odgovorila renata, sem brala, da piše, da dodamo sladkor z jajci k stopljeni čokoladi. A obratno se naj ne bil delalo, mislim, ali je kakšna razlika? Kaj pa maslo, kam pa umešate tega? A se mogoče penasto umeša maslo z rumenjaki in sladkorjem in se potem ta maslena jajčna mešanica doda čokoladi, ali pa maslo stopite s čokolado vred v kozici? ALi je vrstni red dodajanja moke in beljakov važen? Nekateri pravijo, da najprej dodamo beljake in nato moko, spet drugje preberem da najprej moko in šele nazadnje beljake, ponekod pa piše, da moramo moko in beljake v maso umešavati izmenično....sedaj nič več ne vem! Prosim povejte , kako to delate kuharske mojstrice? Hvala vsem in LP Zala

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

16. mar 2004 21:49

Seveda lahko dodaš čokolado k stepenim jajcem, tudi jaz ponavadi tako storim, saj čokolado vedno topim v manjši posodi. Za maslo: v receptu piše, da ga stopiš skupaj s čokolado. Glede beljakov in moke: jaz vedno najprej dodam moko, potem pa sneg, saj pravijo, da če po dodanem snegu zadevo še preveč mešaš, sploh pa z mikserjem, pecivo pade skupaj in je zbito. Je pa spet različno od recepta do recepta, pa seveda od človeka do človeka.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

17. mar 2004 9:03

Ja, se strinjam, res je to dodajanje različno od recepta do recepta. Ko delam npr. rolade stepam jajca skupaj z beljakom in na koncu dodam moko - nikakor z mikserjem, saj vse upade. Če pa se beljaki stepajo posebej so večinoma čisto zadnja stvar, ki se jo v pecivo doda. Najboljše se je pač držati recepta, ki je že preizkušen. Joj! Boljše, da ne bi toliko razmišljala o hrani, ker se mi že cedijo sline po čem sladkem, a se trudim zgubit kakšno kilo. Lep pozdrav Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti