Potovanje v maroko

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

17. okt 2013 11:43

Kar se oblačenja tiče gre predvsem za spoštovanje lokalne kulture - kot so napisali že nekateri pred menoj - in ne za to, kaj bi navsezadnje lahko brez posledic oblekel. Pogled na nekoliko obilnejšo turistko v kratkih hlačah in dekoltejem do popka sredi souka tudi meni ni lep, da o tem, da se po muzejih, cerkvah ... tudi v Evropi ne hodi enako razgaljen kot po plaži v turističnem naselju.

 

Pravzaprav sem hotela zapisati predvsem to, da je vročina v puščavski krajih suha, ne povzroča obilnega potenja in ni problemov, tudi če si nekoliko bolj oblečen (tudi v najbolj vročem obdobju).

sonci

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. okt 2013 12:04

sonci je napisal/a:

Kar se oblačenja tiče gre predvsem za spoštovanje lokalne kulture - kot so napisali že nekateri pred menoj - in ne za to, kaj bi navsezadnje lahko brez posledic oblekel. Pogled na nekoliko obilnejšo turistko v kratkih hlačah in dekoltejem do popka sredi souka tudi meni ni lep, da o tem, da se po muzejih, cerkvah ... tudi v Evropi ne hodi enako razgaljen kot po plaži v turističnem naselju.

 

Pravzaprav sem hotela zapisati predvsem to, da je vročina v puščavski krajih suha, ne povzroča obilnega potenja in ni problemov, tudi če si nekoliko bolj oblečen (tudi v najbolj vročem obdobju).



sonci

 

Kaj ima pa veze ali je turistka obilna ali ne? A prekle pa lahko nage hodijo?

JJ

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. okt 2013 12:26

Jaz komaj čakam, da obiščem Maroko (ga imam že nekaj let v planu), pa da si nabavim dželabijo, potem naj mi pa le kdo od domorodcev kaj reče. (slika z wikipedije) Samo ne vem, kako se je bom potem spet odvadila...:)))))))))))) p.s. na potovalni oblačilni report pa komaj čakam... <*evil grin*> Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 17.okt 2013 12:28

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

17. okt 2013 12:29

Ne, ampak pogled nanjo je verjetno vsaj malo drugačen.

 

P.S. Sem v naprej vedela, da bo moja pripomba koga zmotila.

 

P.S.2 Tudi izraz prekla ni najlepši, kajne?

 

sonci

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

17. okt 2013 12:33

proxima, lahko jo preizkusiš, ko boš šla naslednjič v gledališče

sonci

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. okt 2013 12:36

sonci je napisal/a:

P.S. Sem v naprej vedela, da bo moja pripomba koga zmotila.

 

Pa si jo kljub temu napisala.

rimljanka

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

17. okt 2013 12:46

Ja, kar je res, je res.

 

Pa še to, tudi jaz imam več kilogramov preveč, kar pa se (hvalabogu) na forumu ne vidi

sonci

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. okt 2013 13:14

sonci je napisal/a:

Ne, ampak pogled nanjo je verjetno vsaj malo drugačen.

 

P.S. Sem v naprej vedela, da bo moja pripomba koga zmotila.

 

P.S.2 Tudi izraz prekla ni najlepši, kajne?

 



sonci

 

Ne, ni, zato sem ga pa napisala, da uravnotežim tvoje pisanje. Pogled nanjo je malo drugačen, vse ostalo je pa stvar okusa. In temu se reče diskriminacija. (Tudi pogled na pripadnika črne rase je drugačen, kot na pripadnika bele, a ne?)

Sploh pa, če ti obilne ženske v kratkih hlačah in z globokimi dekolteji niso všeč, ti verjetno niso všeč ne v Maroku kot tudi ne v Sloveniji, torej tvoja trditev nima veze s temo. Tukaj je bila debata o kulturnih in s tem tudi o oblačilnih navadah določenega naroda, ne o tem ali so tebi všeč take  ali drugačne.

Ne mislim nobene polemike zganjat oz. se prepirat, zdi se mi pa zelo pomembno, da se na take stvari opozarja. In pri tem nikoli ne bom tiho.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 17.okt 2013 13:22

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

17. okt 2013 13:33

Ajjj, sedaj sva pa zabredli daleč, daleč ... Se strinjam, da je bolje končat.

 

P.S. Meni so pripadniki črne rase (kot si ti lepo zapisala) ful všeč, prisežem, pa Arabci (vsaj nekateri) tudi! Tudi malo bolj debeli so lahko ...

sonci

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. okt 2013 15:27

Sonci, z vsako tretjo besedo bredes globlje v nestrpnost. Ce se tega ne zavedas to vseeno ne sme biti opravicilo.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti