Plačevanje naročnine na kulslo(prej-ocen.receptov)

neznan uporabnik

28. mar 2001 11:09

Za tiste, ki prispevate, bi bilo poskrbljeno... Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

28. mar 2001 14:47

Mislim da ni potrebno računati nobene storitve , ker vsi delamo brezplačno. Res je potrebno dobiti vinologa, ga ni ki bi delal brezplačno, recepte v druge jezike je potrebno plačevati , skratka brez denerja ne gre. Mogoče bi bili prostovoljni prispevki prava oblika. Kar se tiče receptov v angleški jezik pa vemo koliko ljudi sprašuje še dodatno, tako da bi moralo ministrstvo za turizem in promocijo Slovenije nakazati nekaj denarja. Mogoče gdo lahko pomaga da bi dobili kaj podpore.

neznan uporabnik

28. mar 2001 20:23

Sele pred kratkim sem se vam vsem pridruzil in imam tak obcutek: Najvecja vecina na KulSlo so ljubitelji in glede na stevilo zvezdic bolj ali manj aktivni. Ideja o "Premium paketu" bi naj prinesla denar:) in sicer resila KulSlo pred.....? Urednik Jernej naj je namignil: "Tako naprej ne gre ...in Marinka meni: Ministrstvo za turizem in promocijo Slovenije bi naj..lahko nakazalo denar... in seveda, a bi kdo lahko pomagal? Takole mislim: Tisti tici na Min..za tur..in prom..SLO se za KulSlo, kaj malo brigajo (menda so KulSlovci v vecini "domacini" in so v tujini znani kot kulturno ljudstvo in to bi naj bilo dovolj). Mi KulSlovci moramo najti, skupaj z Urednikom in njegovimi najozjimi sodelavci, resitev za KulSlo. Saj smo kulturni:) Moj predlog je: Vsi placajmo vstopnico za dolocene "premium" pakete. Koliko pa nas je pravzaprav oz. takih v "premium paketih"? Dober tek vsem skupaj:) Henri Dober tek, Henri

neznan uporabnik

28. mar 2001 20:58

Pozdrav Po odzivu na anketo je bolj ali manj jasno, da Slovenci še vedno pričakujejo vse zastonj. Resnici na ljubo to ni le slovenski problem, ampak svetovni. Če morda še kdo ne ve, v preteklem letu je propadlo največ Internetnih revij in svoja vrata zaprlo največ "dot com" spletnih strani. Težave ima Yahoo in ostali, ki so v lasti velikih multinacionalk... Odziv na anketo v bistvu pomeni, da KulSlo v teh treh letih ni prepričala ljudi, da je takšno stran vredno imeti. Kajti tukaj še tako lahko "pljuvate" po tem, kaj je prav in kaj ni, če denarja ni za osnovno nemoteno delovanje, potem boste nekega dne prišli na stran in je ne bo več. To ni nobena grožnja, to je dejstvo. Ena največjih zmot na svetu je ta, da je Internet zastonj. In da tisti, ki se z njim ukvarjajo, nimajo stroškov. Stroškov papirja in distribucije ni, so pa stroški dnevnega vzdrževanja, ažuriranja ipd. Stroški izdelave aplikacij. Ne vem, zakaj vas je večina tako ofenzivna proti posebnim storitvam, ki se plačujejo. Morda mislite, da bom postal milijonar in mi zavidate? Največ, kar je, je to, da bomo te storitve lahko omogočili. Nihče ne pričakuje, da bo v trafiki dobil revijo zastonj, zakaj vendar mislite, da ljudje, ki smo za zasloni Interneta, ne potrebujemo denarja za preživetje. Tudi če vsi delamo zastonj (kot nam je nekdo namignil), še vedno ni dovolj, ker že samo to, da zdaj to berete, stane. Kar se pa tiče ministrstev, imam o njih svoje posebno mnenje, ki ga ne bom razlagal. Naj povem le to, da je za prevod 100 receptov Kulinarična Slovenija "dobila" na razpisu 200.000 SIT. Prevod smo s svojim denarjem opravili koncu lanskega leta, denarja od Nacionalne Turistične organizacije, kjer so nam na razpisu odobrili sredstva, pa do danes, 28.3.2001 nismo dobili... Veste kaj pravijo? Da denarja nimajo in ne vedo, kdaj bo prišel. Pa še tedaj so mi namignili, da je vrsta dolga... To na javnem razpisu za pomoč razvoju slovenskega turizma. Mislim, da smo svoje delo opravili korektno in natančno in mislim, da 100 receptov slovenske kulinarike na angleški strani (vsaj po prejetih pismih) resnično pripomore k slovenskemu turizmu in prepoznavnostjo v svetu. Žal omenjena organizacija ne vidi potrebe, da bi po treh mesecih izpolnila obljubljeno... Pozdrav Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

29. mar 2001 18:48

Globoka "depresija" je izgleda zavladala med KulSlovci po vsem tem, kar nam je Jernej povedal:( Prosim, povejte se ostali, kako iz te zagate? Pozdrav vsem, Henri

neznan uporabnik

29. mar 2001 20:17

Ni ravno globoka depresija, ampak če inštitucija, ki obljubi denar za konkretno stvar, kot je prevod receptov, potem pa tega ne izpolni, se lahko očitno postavim samo na glavo. Ni bil moj namen prenašati probleme na obiskovalce, želel sem pojasniti neko stališče. Pozdrav Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

29. mar 2001 21:45

Sem nova obiskovalka te spletne strani in bi rada najprej njene urednike pohvalila za tako praktično, domiselno in kvalitetno opravljeno "nalogo". Zato tudi mislim, da bi bilo pošteno plačevati vsaj simbolno naročnino, ki bi mogoče igrala tudi neko vlogo za nadaljno motivacijo. FER JE FER! Pozdravček! Darja

neznan uporabnik

29. mar 2001 22:32

Spoštovana Darija. Hvala za prijazne besede, moram pa pojasniti zmoto, ki se je prikradle nekje med vrstice. Ni šlo za naročnino, pač pa za "nadstandardni" paket uslug. Vsakdo bo lahko iskal po receptih, ocenah itd... Nadstandardni paket bo morda nudil več voščilnic, iskanje po sestavinah recepta in še kaj drugega, NOVEGA. Kulinarično Slovenijo ne nameravamo dati POD KLJUČ, kot se temu reče. Dolžan sem bil pojasnilo, ker se mi zdi, da večina obiskovalcev zmotno misli, da bodo strani postale naročniške. Nikakor ne, beseda gre o "nadstandardnih storitvah". Recimo poseben gumb za printanje recepta, ki je printerju prijazen, torej lepo iztiska na papir recept in podobne reči. Pozdrav Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

30. mar 2001 8:19

Spoštovani g. Jernej, menim, da je najbolje, če izračunate za kakšen znesek bi šlo pri "nadstandardnem" paketu in nam ga sporočite. KUL Slovenija je zelo dobra in je škoda, da se zaradi finančnih težav ne bi razvijala naprej. Lep pozdrav!

neznan uporabnik

2. apr 2001 14:08

Plačilo za določene stvari na internetu ni nič novega. Tudi za članke iz novejših izdaj strokovnih revij se plačuje. Torej, če imam določeno korist ne vidim razloga, da je ne bi tudi plačala; seveda pa ne za pretirano ceno. moni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti