Kako posaditi mango

Ackopacko  

član od: 8.8.2012

sporočila: 8

tema odprta - 15. sep 2013 12:56 | ogledi: 12.924 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Zanima me, če je kdo že poizkusil vzgojiti mango iz peške in kako se je tega lotil? Pa seveda, ali mu je uspelo ;) Oz. še bolje, ali kdo ve, ali je pri nas možno kupiti sadiko manga?


LP

 

Ackopacko

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. sep 2013 13:46

Matr, lenoba me pa pogreje. Če bi vtipkala v najdi.si " sadika manga " bi dobila nekaj naslovov kje o tem nekaj vedo ( in znajo ). Če to sedaj narediš, je prvi zadetek: kulinarična slovenija: kako posaditi mango, drugo je pa enako.

ežoj

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

15. sep 2013 16:39

Pri nas ne vem, na južni strani Gorjancev pa je en vrtnar, ki prideluje tudi "eksotične" zadeve... Trenutno ne najdem podrobnosti...

Ackopacko  

član od: 8.8.2012

sporočila: 8

15. sep 2013 18:56

Tisa hvala! Si me spomnila na Rast Baznik pri Brežicah, kjer imajo eksotične sadike. Upam, da tudi mango.

Ežoj hvala tudi tebi za uporaben odgovor. Žal pa na teh straneh ne piše ali je komu dejnasko uspelo vzgojiti mango, ki bi tudi rodil in bi bilo to po vrh vsega še za pojest. Tudi ne najdem, kje bi kupila sadiko. In ja, na spletu piše vse. In, če si kdajkoli v življenju postavil kakšno vprašanje, je gotovo na spletu odgovoro tudi nanj. Ampak forumi so zato, da navadni smrtniki ne doktoriramo iz medmrežja ter si izmenjamo koristne informacije z ljudmi, ki so teorijo spravili v prakso in v tem primeru pojedli mango, ki so ga vzgojili sami.

Ackopacko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. sep 2013 21:23

Malo bo treba pogledati globus, pa se sprijazniti s tem, da živimo v zmernem klimatskem pasu (ne glede na globalno segrevanje bo še dolgo tako) in da so tropi malce predaleč na jugu, da bi pri nas uspevale tropske rastline. Velja za avokado in za mango. Kaj pa jabolkom, aroniji, slivam,...manjka? Eksotika, vsaj za nekatere nujna sestavina.

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. sep 2013 22:16

Pa kaj vam je, a to mislite doma gojit? A veste kako veliko drevo je to ( videl na lastne oči v Brazilu )? Raste v tropsem in subtopskem podnebju. Evo: http://sl.wikipedia.org/wiki/Mangovec

ežoj

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

17. sep 2013 19:53

Ackopacko:

http://www.exotic-king.com/

 

Kot pravijo: "Vaše želje ne moraju biti mašta..."

 

 

 

_tisa_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti