Ura s kukavico

Myrra  

član od: 18.5.2013

sporočila: 1

tema odprta - 18. maj 2013 15:48 | ogledi: 5.841 | odgovori: 15

Zdravo! Trenutno prenavljamo doma kuhinjo in dnevno sobo, pa sem si zaželela imeti v dnevni sobi uro s kukavico, ki bi vsako uro zapela.   jaaa, priznam, obožujem staromodne zadeve, nočem imeti nekega modernega stila v hiši ker mi deluje tuje...torej, ali mogoče katera im doma takšno uro in ali se to da dobiti pri nas. Če katera ima, ali se ji zdi moteče ali ne? Zanima me vaše mnenje

 

Lp

Myrra

Myrra  

član od: 18.5.2013

sporočila: 1

18. maj 2013 19:00

Oprosti Nomen, ampak še vedno so mi ljubši pogovori, mnenja, izkušnje in ideje ljudi. Vseeno hvala za link! :) 

Myrra

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

18. maj 2013 20:29

lp

mzm

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. maj 2013 20:50

Že več let zaman iščem urarja, ki bi nam popravil tako uro s kukavico - ima še koleščke, mož jo je pred davnimi, davnimi leti pritovoril iz Češke, delala je kot - no, kot urca, dokler ni uteži (in ketne z njimi vred) dobil v roke naš takrat skoraj dveletni sin (bil je skoraj tako neusmiljen kot pink panter - samo pri nas ni bilo srečnega konca) - in je seveda šlo vse v maloro. Zato bi izkoristila tole temo - če kdo ve za urarja, ki take reči še popravlja, naj napiše tule, prosim!

Kar se pa kukanja tiče - ali je moteče - nam ni bilo - je imela res tak prijeten zvok - kuk-kuk - sicer se je oglašala na pol ure, pa nas ni budila iz swpanja, niti kako drugače motila. Po toliko letih tisto čivkanje še kar pogrešamo.

lp

cervus

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

18. maj 2013 21:32

O sami izvedbi ne bi vedela nič, lahko ti pa odgovorim na vprašanje o motečnosti - kakršnikoli zvoki, ki prihajajo iz ure mi poženejo kri po žilah in poželjenje, da uro razstavim na koščke. Malo pretiravam no, nisem agresivec, da ne bo pomote . Ampak ker je taka ura verjetno kar investicija, sploh če je narejena "po meri" ti priporočam, da res dobro premislite, če boste polurno kukanje lahko prebavljali. Saj takole, ko v nedeljo ležiš na kavču še gre, ma ko so časovni in psihični pritiski, zna bit 30 minutno opominjanje hudo moteče. Kako ste pa sicer s tiktakanji, zvokom hladilnika, vklapljanjem gretje, kapljanjem radiatorjev, zvonjenjem kake bližnje cerkve in podobno? Če niti ne veš, da se to dogaja okoli tvojega bivalnega prostora le kupi uro, če ti pa kaj od naštetega dviguje kocine pa 2x premisli pred nakupom.

Viva Meier

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

18. maj 2013 23:09

[citat=--elaphus--]

Že več let zaman iščem urarja, ki bi nam popravil tako uro s kukavico - ima še koleščke, mož jo je pred davnimi, davnimi leti pritovoril iz Češke, delala je kot - no, kot urca, dokler ni uteži (in ketne z njimi vred) dobil v roke naš takrat skoraj dveletni sin (bil je skoraj tako neusmiljen kot pink panter - samo pri nas ni bilo srečnega konca) - in je seveda šlo vse v maloro. Zato bi izkoristila tole temo - če kdo ve za urarja, ki take reči še popravlja, naj napiše tule, prosim!

Kar se pa kukanja tiče - ali je moteče - nam ni bilo - je imela res tak prijeten zvok - kuk-kuk - sicer se je oglašala na pol ure, pa nas ni budila iz swpanja, niti kako drugače motila. Po toliko letih tisto čivkanje še kar pogrešamo.

lp

cervus [/citat

,Po moje bi znal popraviti g. Boltin iz KK, CKŽ 7 (stari del mesta), star in tisti "ta pravi" urar. Bi se najbrž lahko že zdavnaj upokojil, pa še kar dela in dela mu ne zmanjka, ker tule naokoli res ni več urarskega mojstra "stare šole".

Sicer pa tudi mene takšna ura ne moti, kadar je vse, kot mora biti. Če je človek malo znerviran, pa mu gre na jetra še vse kaj drugega, ne le takšni predmeti.

Ognjič

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. maj 2013 23:40

Hvala, drejcek in Ognjič! Bom malo "potipala" tu in tam.

lp

cervus

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. maj 2013 6:39

http://www.bolha.com/iskanje?q=ura+kukavica&yt

Morda boš tule kaj našla,  pa na bolšjakih  se tudi  kaj dobi; če imaš srečo za majhen denar tudi  lepe, redke stvari.

Imam  zelo staro uro , ne sicer s kukavico, ampak poslikano, zelo glasno tiktaka in bije, vendar sploh ni moteče, nasprotno . Prijeten občutek domačnosti dajo take ure. 

Kot pravi elaphus, ko  se  je enkrat navadiš, je  kar čudno, če se ustavi in eno uro ne čivka.

 

Srečno roko pri izbiri!

 

 



 

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 19. 2013 06:50

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti