Sušilec sadaja in zelenjave

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

tema odprta - 17. maj 2013 20:35 | ogledi: 8.812 | odgovori: 9

Rada bi kupila sušilnik sadja "SUŠA". Ali ima kdo izkušnje s tem izdelkom? Je precej drag (400 EUR) za 6 kg 

in ne bi rada kupila mačka v žaklju.

Hvala za vaše mnenje.

Panga

panga

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. maj 2013 20:44

Malo huda cena se mi zdi; taki navadni, ki zmorejo 2-3 kg, stanejo tem nekje 40 do 50 € in so za domačo rabo kar v redu.

Sonja

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

17. maj 2013 21:10

Res je, Sonja, kar praviš. Vendar pravijo, da se plastika pregreva in izloča nek "strup". V moji žlahti ga imajo , ampak na podstrešju. Smrdelo je po celem prostou, ko so sušili sadje. Lahko pa so imeli smolo pri nakupu.  Zato bi želčela kupiti lesenga. Zaenkrat samo poizvedujem, če ga kdo uporablja in kako je z njim  zadovoljen . 

panga 

panga

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. maj 2013 21:15

Naša mama ima enega "navadnega", tistega ta poceni, pa ni v njem nobene plastike. Mislim, da je Gorenjev - poglej naokoli, večinoma imajo kovinske pladnje oz. mreže. Nič ne smrdi - razen enkrat, ko smo na hitro pred snegom porezali in dali sušit drobnjak. Auveja, takrat smo pa skoraj bežali iz hiše, oziroma smo moral sušilnik postavili v drvarnico.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. maj 2013 13:55

panga, takole mimogrede, sušiiš, karkoli že, na temperaturah POD 50 stC in na teh temperaturah se plastika pač ne more pregrevati. Saj, kako si potem upaš sesti v avto, kjer je cela armatura plastična, ko sije sonce nanjo, pa se krepko segreje.......

rimljanka

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

18. maj 2013 14:14

Jaz sem lani kupila (podjetje oglašuje na kulinariki) in sem zadovoljna. Pladnji so plastični in meni ne smrdi. Sušim pa na balkonu, ker imajo začimbe močnejši vonj.

Sušila pa sem vse začimbe, ki sem jih imela, jabolka, hruške in gobe.

Se mi zdi, da za eno normalno gospodinjstvo popolnoma zadostuje.

Lep dan še naprej.

limonca26

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. maj 2013 14:50

Ali kdo od vas v takem sušilniku suši tudi doma narejene krekerje in presne piškote, ali je t.i. dehidrator boljša izbira? Zdi se mi, da gre le za marketinško potezo, da pod drugim imenom prodajajo enakovredno napravo.

 

 

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. maj 2013 16:51

Priznam, da se na dehidratorje ne spoznam. Načeloma pa ne bi kupila dragega aparata, za katerega te morajo prepričevati na dolgo in široko, zakaj je vreden nekega denarja. Primer je tale Vitamix blender. Prejšnji teden je en prodajalec bluzil, da zmiksa hrano na tako elementarne delce, da ko popiješ, gre VSE TAKOJ v kri. Ker je on prodajal na oddelku z zelenjavo, si nisem mogla, da ne bi slišala njegove predstavitve. In tako bluzenje mi gre res na kozlanje. Excuse my language.

Istega pravila se držim, ko me hoče kdo prepričati, zakaj je mešani goji sok za $30 na buteljko vreden denarja ali pa zakaj bi plačala $40 za neko osoljeno vodo. Oboje seveda lahko dobim skoraj zastonj, če postanem prodajalka le tega. If it sounds too good to be true it is. "Probably" je namenoma izpuščen. 

Vanja

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

20. maj 2013 23:58

Ne vem zakaj se mi je zdel ta sušilnik sadja nekaj posebnega. Mogoče sem hotela slišati,ali ga kdo uporablja in da  je z njim zadovoljen. Da je z njim zadovoljen 10 x bolj kot z navadnim (primerlivo s ceno)   Verjetno bom kupila nek aparat  v Merkurju za cca 5o EUR. Želja je, da bi letos naredila krhlje  za vso zimo. Pa še zelišča in zelenjavo bi na ta način shranila. In seveda gobe. Zadnjo jesen sem vlagala v kozarce in v skrinjo. Ne bi rada kupila nekaj, kar bi mi ležalo na podstrešju, jaz pa bi še vedno delala marmelado od viška sadja. Krhlje pa kupujem. 

panga

panga

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

21. maj 2013 9:28

Tulka, jaz v sušilcu sušim penice-beljakove poljubče-in je super, če se ne motim sem to idejo pobrala od bannanne.Probaj, ne more iti nič narobe, na začetku na srednji temperaturi.



anibas

Sporočilo je spremenil(a) anibas dne 21. 2013 09:29

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti