Tedenski nakup hrane po svetu

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. maj 2013 15:41

Ah jej, jaz mislim, da bi mi Kulinarika buteljko vina na teden še nekako oprostila, 7 l mleka pa nikakor....

Sonja

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. maj 2013 16:32

Sem se ustavila pri nemški družini in razmišljam, da bi jih prijavila socialni službi ;-))  Ker če starša v enem tednu spijeta vse tiste litre vina in nore količine piva ....

 

lp

http://zaspancki.si/

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

15. maj 2013 16:43

vanjatajnsek je napisal/a:

Sem se ustavila pri nemški družini in razmišljam, da bi jih prijavila socialni službi ;-))  Ker če starša v enem tednu spijeta vse tiste litre vina in nore količine piva ....

 

lp



http://zaspancki.si/

 

4 litre vina in 20 steklenic piva, kaj pa je to? Mogoče pa otroka pomagata...  V resnici se mi zdi težko določit, kaj je v kateri steklenici...

JJ

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. maj 2013 16:50

Za Nemce je pivo staple food, tako kot riž za Kitajce ali špageti za Italijane. (Na nekem potovanju smo vozili celo noč in se ustavili za švoh kafe v zgodnjih jutranjih urah v neki obcestni okrepčevalnici blizu Munchna, ura še ni bila sedem zjutraj, na mizah so pa prevladovali vrčki svetlega piva in orjaške safalade, polite z obilno gorčico - v času, ko večina spodobnih Neapeljčanov popije majhen šlukec espressa, toliko, da je dno skodelice posvinjano, in poje drobcen rogljiček). Skratka, malce razumevanja do kulturnih razlik za moje pojme ne škodi. lp, proxima

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. maj 2013 17:05

Je pa že boljše pivo (B vitamin pa to) od cukrnatih pobarvanih vodic, ki jih golta naše ljudstvo - vsaj sodeč po tem, kaj se vali mimo blagajn merkatorjev, tušev, šparov itd.

Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 15. 2013 17:07

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. jun 2013 22:18

Hehe, zanimive 'osnovne' sestavine na strani 17 (Utah).

tulka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. jun 2013 6:42

tulka je napisal/a:

Hehe, zanimive 'osnovne' sestavine na strani 17 (Utah).



tulka



Hehe, pa res ja. Sila zdrav in uravnotežen obrok. Kosilo kot se šika 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti