Bernardinec

aressss605  

član od: 15.4.2013

sporočila: 13

tema odprta - 4. maj 2013 9:27 | ogledi: 7.803 | odgovori: 38

mene pa zanima ima kdo izkušnje z mladimi bernardinci.

Naša bernardinka Maya je stara13 tednov in grize vse kar doseže.

Obutev, noge, roke, kdaj menja zobke in kdaj se umiri.

 

aressss605

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. maj 2013 12:58

Daj ji pasjo kost, vse čevlje pospravi. Zdaj je še dojenček. Naš kuža je kar dolgo grizel, kako dolgo sem pozabila. Pa gotovo se bo oglasila tudi mamaF, ona ve vse o kužkih.

 

naor

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

4. maj 2013 19:00

Pozdravljen!

 

Mi imamo eno leto starega bernardinca in prav tako kot vaša Maya je tudi naš Don grizel vse tam nekje do pol leta, potem pa so ga začele zanimati rože in podobno ( od kar ga imamo pri hiši, nimamo več urejenih gred z rožami...)

Imao pa sosedo, ki je pred leti imela Bernardinca, ki pa nikoli ni nehal z grizenjem čevljev...

 

Zobki pa so mu začeli rasti pri 3 mesecih.

 

Lp

Darija50

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. maj 2013 20:58

Vztrajno in dosledno ga odvajat, ni druge, pa dati na primer kakšno prazno plastično stkelenico (naši so jih oboževali)  ali kakšno gumijasto reč, da se zamoti. Poudarjam, dosledno in strogo vzgajat oziroma odvajat, ni druge. Seveda to zahteva čas, a če hočemo imeti psa, ki ne bo delal škode, si ga je pač treba vzet.

mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. maj 2013 1:04

Z vzgojo psov se profesionalno ukvarjamo, sin pravzaprav, in njegovo mnenje je, da pes dela škodo samo v primeru, da se dolgočasi. Mi sami imamo štiri hiperaktivne pse pasme border collie in shetlandski ovčar in imamo kar precej opraviti z odpravljanjem njihovega dolgčasa. Moje laično mnenje izkušene babice pa je, da povsem isto velja tudi za otroke

Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. maj 2013 8:55

Dolores je napisal/a:

Z vzgojo psov se profesionalno ukvarjamo, sin pravzaprav, in njegovo mnenje je, da pes dela škodo samo v primeru, da se dolgočasi. Mi sami imamo štiri hiperaktivne pse pasme border collie in shetlandski ovčar in imamo kar precej opraviti z odpravljanjem njihovega dolgčasa. Moje laično mnenje izkušene babice pa je, da povsem isto velja tudi za otroke



Dolores

 

Ajoj, babica Dolores, štiri border collije imate? Upam, da živite na veliki planjavi ... . To pa je ene energije; naši prijatelji imajo enega, pa ... škode ne dela, lepo je vzgojen, živahen pa res tako, da je veselje. Pa tiste njihove zvedave očke, iz njih vražički sevajo, kajne?

 

mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. maj 2013 12:16

Babica, dvakrat, ne enkrat, leta kar tečejo. Na srečo imamo kar dotsti prostora in volje, da jih zletamo, naše punce pa so imele priliko tudi že pasti ovce, spodnja slika pa je z dopusta na morju.

Dolores

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

5. maj 2013 12:59

Kako so lepe!

zeta

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

5. maj 2013 13:34

No pa da še dodam jaz fotografijo našega kosmatinčka :)

Lp

Darija50

Mygrace

sporočila: 6506

5. maj 2013 13:41

Včasih je Bernandinec veljal za "mesarskega psa", ker baje veliko poje.

Zdaj, ko je na izbiro ogromno raznovrstne pasje hrane, me zanima, koliko stroškov na mesec imate s takim psom?

Mygrace

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

5. maj 2013 14:05

Naš Don je zelo izbirčen glede hrane... Poskusili smo že z vsemi vrsatmi briketov in niti eni mu niso ugajali... Pa tudi nobena konzerva...

Tako, mu vsaki dan hrano kuham

Mesečno poje 30kg mesa( ponavadi kupim pri mesarju tiste ppžiralnike in podoben ˝odpad˝) kar nanese na  nekje 35€  mesečno potem pa še zraven sodijo makaroni ( približno 12 kg mesečno ) in vse skupaj nas stane tam nekje 50€ na mesec

 

Potem pa še vitamini ( za kosti( sploh kolke) dlako ipd..) pa ampule za klope pa kakšni priboljški pa pride na 100€ ampak teh vitaminov ne kopujemo vsaki mesec...

 

Lp



Darija50

Sporočilo je spremenil(a) Darija50 dne 05. 2013 14:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti