Bernardinec

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. maj 2013 22:25

IIiii kak cukr..

Ja, te žvake iz kož so fine, ker jih mladič res doooooolgo grize in je mir. Jaz sem kupovala posušene goveje uhlje, imajo pa tudi sapnike, kite, "bikovko" :D veliko materiala se dobi, še najbolje pa je, če je to igračka ali kakšna "igračka v obliki plastenke brez čepa in nalepke" da ni ravno hrana vedno.. 

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. maj 2013 11:22

Zabavna doma narejena igrača je tudi plastenka brez zamaška, v katero damo nekaj koščkov hrenovke, briketov ali kaj podobnega. Kuža porabi kar nekaj časa, preden mu uspe slastne košče dobiti ven, plastenko kotali, jo obrača itd. Tu moramo pazili le na to, da kuža plastenke ne bi razgrizel in pogoltnil plastičnih koščkov.

Sicer pa je za zaposlitev dobra igrača tudi KONG (votla trpežna "žoga", v katero damo nekaj prigrizkov, ki padejo iz igrače, če jo kuža kotali) ali gumijasti Kong, v katerega tudi lahko zatlačimo kak kos hrane, je pa zabaven že sam po sebi, saj se kotali in odbija v različne smeri, pa še žvecenje omogoča, saj je iz izredno trpežne gume.

Igrač za žvečenje je pa itak malo morje v "živalskih" trgovinah

Mojca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. maj 2013 11:48

Sem preizkusala tole s plastenko in jo navadno tako stisne skupaj da se briketi zagozdijo na dno in je zalostna.. in v kiku sem kupila gumijasto kost za napolnit s priboljski pa tud tam ven ne dobi. Ocitno o res moral biti kong, ki ni ravno poceni :s

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

8. maj 2013 14:39

Našim ovčarjem je do sedaj še vedno uspelo Kong-ico raztrgati in uničiti. Tako dolgo jo grizejo in cufajo, da se le-ta vda.   Je pa drugače super igrača, ker se tudi odbija v vse smeri in jo psi obožujejo, ker jo morajo loviti.

Lopatka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. maj 2013 16:31

Potem pA ji res moram za rojstni dan kupiti :) al pa ko bo placa :) bom pogledala ce je na zooplus kaj cenejse da s hrano narocim. 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. maj 2013 20:07

aressss605 je napisal/a:



aressss605



aressss605

Sporočilo je spremenil(a) aressss605 dne 07. 2013 11:49

 

Koliko bo pa tale nemška sestrična od Beethovna tehtala (približno) v odrasli dobi?

Vendelina jr.

aressss605  

član od: 15.4.2013

sporočila: 13

14. maj 2013 14:38

pri 12tednih je takšna z 10,5kg.

 

aressss605

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. maj 2013 15:59

bannanna je napisal/a:

Sem preizkusala tole s plastenko in jo navadno tako stisne skupaj da se briketi zagozdijo na dno in je zalostna.. in v kiku sem kupila gumijasto kost za napolnit s priboljski pa tud tam ven ne dobi. Ocitno o res moral biti kong, ki ni ravno poceni :s



 

Mi imamo že od prejšnje psičke eno majhno žogico, v kateri je zvonček in luknjica... šele pred kratkim smo ugotovili da je luknjica namenjena, da s priboljški napolnimo žogico in sedanja psička, ki je še mlada, je zelo navdušena. Do priboljška pride kar hitro. Pa žogica ni Kong, tako da očtno druge znamke "delujejo". Pa še eno igračko ima, ki jo precej zaposli: na leseni plošči so "zamaški", pod katere se postavi priboljšek. Ko kuža dvigne zamašek je tako nagrajen. Naša je zelo rada grizla rože, ampak se je kar unesla. Stara je šele dobro leto, tako da jo bodo verjetno take škodljive vragolije še minile. Seveda ob dosledni vzgoji, kar je pa včasih težko.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti