1 maj

durhmarsh  

član od: 12.4.2013

sporočila: 3

tema odprta - 12. apr 2013 10:54 | ogledi: 12.944 | odgovori: 90

Lep pozdrav. 

 

Zanima me kam na izlet za prvi maj. Kam ponavadi greste? Midva z mojo sva šla ponavadi v portorož. Letos imava namen nekam drugam, vendar je izbira tako velika da neveva kam. Imate kake predloge,dobra mnenja oz. kam vi hodite itd. Seveda v kraju tudi rada kaj dobrega pojeva :)

Hvala :)

durhmarsh

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

12. apr 2013 11:07

Mi prvomajske dneve vedno izkoristimo za piknike! npr. Kras ponuja ogromno vodenih poti in zelo lepih oglednih točk v naravi. Midva si eno izbereva in pojdeva. Lahko se s sabo vzame "piknik opremo" in se lepo na dekici na zeleni travi in na soncu poje "kosilo" :) Seveda se vse pospravi za sabo!  Idej za piknik recepte pa je dosti na tem portalu 

No, vsak ima svoj okus, ampak jaz si ne predstavljam (sebe!) it na ogled enega mesta in potem jest v restavracijo :) Seveda govorim to zase 

vanilia

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

12. apr 2013 11:10

Tudi mi razmišlamo kam za dva do tri dni. Mislim pa da jo bomo mahnili v kak hotel na Hrvaškem da smo pri morju pa še kopamo se lahko v bazenu...

Gledam preko agencij so cene zelo ugodne, sedaj pa nevem kakšno je stanje če bi se sami odpravili do tega hotela, a bi bilo še ceneje... če ima kdo izkušnje naj mi prosim napiše, pa tudi če ima kdo s kakim hotelom v katerem je bil res zadovoljen naj javi... sva pa par + šestmesečnik :)

testeninca

durhmarsh  

član od: 12.4.2013

sporočila: 3

12. apr 2013 11:18

Meni je praktično vseeno ali grem na pohod, v planine, itd. sam neko idejo rabim :) veliko planino sm že prehodu, kaj drugega se nespomnim...čeprav me vleče recimo v kranjsko goro, kjer so lepe kolesarske poti. 

 

Glede morja testeninca, je pa tako da poglej na booking.com :) jst sem šel sicer na bled, vendar je bilo super. 

durhmarsh

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

12. apr 2013 12:49

Logarska dolina, proti Olševi je veliko turističnih kmetij  z odlično domačo hrano (Žibovt,Rogar), okolica Jeruzalema- relacija Ormož-Ljutomer-Veržej (Kurbus), Prekmurje itak....

še razmišljam....

marjja

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

12. apr 2013 14:27

Midva greva na eno turistično kmetijo blizu Rogaške slatine in se bova pustila presenetit. S seboj bova vzela kolesi in šla malo raziskovat po Kozjanskem pa še kopanje v Olimju imava vključeno (kar pa bova izkoristila ali pa tudi ne - mogoče jo rajši mahneva na Boč). 

neny111

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. apr 2013 15:34

Kolega durhmarsh, takole gre v življenju: Če človek hodi na izlete za to, da se nekam pripelje, parkira, naredi dva sprehoda gor in dol in najkasneje v naslednji uri že išče gostilno, potem je v bistvu vseeno, kam greš. Ker od takega izleta človek itak nima nič.

 

Izleti se koncipirajo tako, da si izbereš neko temo, poiščeš na netu in knjigah čim več o regiji in potem si označiš tisto, kar se splača videti. Ni treba se tega načrta držati kot pijanec plota, pomaga pa.

Moj topli nasvet: išči temo, dokler je ne najdeš, ker ni dobrega  razloga, da bi jo namesto tebe iskali drugi po forumih. Si ravno zadosti mlad, da se tega še lahko navadiš. Drugače bo tvoje življenje obupno dolgočasno, ker se boš naslednjih n-let vozil v Portorož, se sprehajal od Lucije do Bernardina itd in gledal, kdaj bo v all inclusive hotelu čas za večerjo. Auč. Tudi je treba malo razviti fantazijo in iskati teme in vsebine, ki se vežejo na teme, ker je treba to veščino osvojiti do takrat, ko pridejo otroci in se planira družinske izlete.

Vendelina jr.

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

12. apr 2013 15:42

Letos trojček Makedonija, Albanija, Bolgarija (tazadnja samo za okus, pa da malo zrajca za naslednjič) v lastni režiji. Prenočišča bomo iskali sproti, kot vedno do sedaj, na navigaciji vklopili izogibanje avtocestam in šli za nosom.

 

testeninca: Matematika dopusta niti ni tako zelo težka. Vzameš razdaljo do destinacije in pomnožiš s ceno bencina (AMZS ima zadeve lepo v slovenščini napisane, par klikov pa najdeš ceno bencina v državi kamor bi rada). Za Hrvaško še prišteješ cestnine, ki so pravtako dostopne na AMZS-jevi strani. Potem malo poklikaš tule http://www.hotels.com/de1640047/hotels-istria-regio in vidiš koliko bi zadeva nanesla za tvojo familijo. Če je vključen samo zajtrk pač glede na svojo družinsko dinamiko prišteješ še strošek enega obiska restavracije dnevno na odraslega člana družine (povprečen obrok na Hrvaškem se po ceni ne razlikuje pretirano od slovenskega). Ko pod to matematiko potegneš črto, dobiš eno precej realno oceno koliko te lastna režija pride. Bi pa rekla, da ob trenutnih cenah nekajdnevnih prvomajskih oddihov ravno obogatela ne boš, če boš zadevo izvajala privatno. Če nisi ravno popotnica in so ti tovrstne zadeve bolj tuje, si boš nakopala kvečjemu brdo sivih las.

Evo še AMZS - http://www.amzs.si/si/425/6/Relacije.aspx

http://www.amzs.si/Cene_goriv_po_Evropi.aspx

Viva Meier

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

12. apr 2013 15:56

Mi pa gremo za pad dni v Rovinj. Dovolj blizu in daleč, da malo odklopiš in lažje dočakaš poletni dopust. Saša

Mir in dobro!

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

12. apr 2013 16:27

Vendelina jr. je napisal/a:

Kolega durhmarsh, takole gre v življenju: Če človek hodi na izlete za to, da se nekam pripelje, parkira, naredi dva sprehoda gor in dol in najkasneje v naslednji uri že išče gostilno, potem je v bistvu vseeno, kam greš. Ker od takega izleta človek itak nima nič.

 

Izleti se koncipirajo tako, da si izbereš neko temo, poiščeš na netu in knjigah čim več o regiji in potem si označiš tisto, kar se splača videti. Ni treba se tega načrta držati kot pijanec plota, pomaga pa.

Moj topli nasvet: išči temo, dokler je ne najdeš, ker ni dobrega  razloga, da bi jo namesto tebe iskali drugi po forumih. Si ravno zadosti mlad, da se tega še lahko navadiš. Drugače bo tvoje življenje obupno dolgočasno, ker se boš naslednjih n-let vozil v Portorož, se sprehajal od Lucije do Bernardina itd in gledal, kdaj bo v all inclusive hotelu čas za večerjo. Auč. Tudi je treba malo razviti fantazijo in iskati teme in vsebine, ki se vežejo na teme, ker je treba to veščino osvojiti do takrat, ko pridejo otroci in se planira družinske izlete.



Vendelina jr.

 

Gospa "Vendelina jr." a niti pri eni temi ne morete napisati kaj v okvirih tiste teme? Če vas vse tako moti, pri vseh mogočih vprašanjih, predlogih, temah, zakaj imate potrebo po sodelovanju pri vseh temah?? Posamezna tema zanima veliko ljudi in verjamem, da bi marsikdo iz te teme dobil ideje in inspiracije o prvomajskih izletih. Mislim, da je vaš odgovor na vprašanje uporabnika kam iti za prvomajske praznike - "ker ni dobrega razloga, da bi jo namesto tebe iskali drugi po forumih" zelo neprimerna in nasprotuje sami logiki formov (izmenjave mnenj)?! Menim, da ni potrebe, da se "kulinarika" vrti po vaših zahtevah in mnenjih. Odprite svojo spletno stran in se tam znašajte nad vsem mogočim (še posebej, če se na tem portalu določena tema zaradi VAS oz. VAŠIH PRISPEVKOV v temi zapre). In prosim, ni potrebe po vašem DOLGEM odgovoru na moj prispevek, ker bi želela dobiti tudi jaz kakšno idejo za prihajajoče praznike (in ne brat vaših negativnih mnenj).

vanilia

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

12. apr 2013 16:28

Tradicionalni prvomajski pohod (vsaj 15 jih je že bilo): z avtobusom do Ljubelja, potem pa čez planino Prevala na Dobrčo, pa čez Bistriško planino na Brezje, kjer nas čakata golaž, pa muzika za tiste, ki nismo preveč zmatrani od pohoda in lahko še zaplešemo.

 

Potem pa še tri dni Prage, darilo od žlahte mojemu Abrahamu za rojstni dan. Vodiči naju pa že v Pragi čakajo.

Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti