Slovensko znanje pometlo s konkurenco

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. mar 2013 18:44

Tudi jaz se pridružujem čestitkam. Naj bo takih novic čimveč. Lepo je tudi, da brat bratu privošči.

JJ, saj piše pometlo.

 

naor

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. mar 2013 18:50

Čestitke Drejčku, trije marsovčki ga že vabijo k sebi, kjer mu bodo omogočili preboj naprej - doma so na žalost tako ali tako vsi za luno ...

Drejček

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. mar 2013 19:12

Ja lepo je, če bližnji uspe in to tako, da se ti ni treba sramovati, ker bi komu kaj ukradel, si kaj nagrabil, kar ni njegovo, ni zrasel na hrbtih delavcev, ki jim ne bi plačal, ampak je uspel s poštenim delom in idejami, ki so mu omogočile ta pokal. In ni ne levi, ne desni, ampak gre naravnost naprej.

No, potem kmalu uzreš nov članek, ki izpodrine tega, in sicer kako so našli nove naftne zaloge v ZDA, kjer kmetje prodajajo zemljo in postajajo bogataši, nafto bo sicer težko (beri = ne najbolj ekološko) pridobivati, ker je vedno bolj "skrita", ampak koga mar za prihodnje rodove, glavno, da bo za njegovega terenca še malo bencina (po možnosti za po mestu).

Prav zato sem še bolj želel izpostaviti ta uspeh malega človeka nad velikim kapitalom. Ker če on lahko naredi avto, ki naredi 1000+ km za 12 EURO, kaj bi šele in za koliko nižjo ceno bi to lahko naredila industrija oz. avtomobilski giganti, ki kot v posmeh pošiljajo neka električna vozila z dometom manj kot 80 km in hitrostjo 60 km/h za ceno 40.000+ EURO-v. Kot mi je sam dejal, je pravzaprav hotel pokazati svetu, da to, da električnih vozil praktično ni (ali pa so neuporabna) ni stvar, da se ne da, ampak da SE NOČE narediti.

Lapsus v naslovu sem pa popravil, mislim, da se je vseeno razumelo ;-)

PS - Tudi on se zahvaljuje za pohvale, je prav presenečen, koliko jih je z zanimanjem to prebralo na kulinaričnem forumu. Sicer menim, da to zadeva vse nas in našo prihodnost. Bolj kot to, katera politična rit bo danes sedela na katerem stolu in katera bo jutri, kajti vse so enako zas..... (urednik cenzuriral sam sebe) ;-)

Jernej - administrator

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

28. mar 2013 19:40

Iskrene čestitke ob tem izjemnem uspehu .

rrr

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. mar 2013 20:07

Čestitke tudi z moje strani.

Sicer pa članke o delu vašega brata navdušeno prebiram že leta - ne samo o avtomobilih, ampak o razumni uporabi energije nasploh. Je eden od pionirjev, ki se ne ustraši lobijev kapitala, industrije in energetike in sem zelo ponosna, da sem hči istega naroda kot človek, ki je dokazal, da se da praktično brez kapitala tako rekoč obrniti na glavo energetski sistem in ohraniti ta planet še za kakšen rod naprej. On je vsekakor naredil svoje in več od tega, na nas pa je, da se vsak dan, malo po malem naučimo hoditi po poti, ki jo je utrl.

Samo od nas je odvisno. Upajmo, da se bodo v šolah v prihodnosti učili o Andreju Pečjaku, če bomo zas...(samocenzura) se itak ne bodo več imeli česa učiti.

nola

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

28. mar 2013 21:02

Čestitke ,bravo še veliko uspehov.

Milži

Mygrace

sporočila: 6506

28. mar 2013 21:21

Bravo!!!!

Vesela, še bolj optimistična!

Mygrace

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

28. mar 2013 21:58

Zakon! Vse čestitke Andreju! v poplavi slabih (političnih) novic je tale pravi balzam za ušesa in oči. In za upanje v prihodnost. Zaradi takšnih ˝malih˝ superjunakov ( beri: preprostih, neskorumpiranih, s poštenimi nameni in čisto vestjo) pa bomo morda le uspeli ohraniti svet še za naše otroke. 

Čestitam

lollypop

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

28. mar 2013 22:57

Čestitke in le tako naprej. Naj vsi izvedo, kaj zmore in premore ena majhna Slovenija.

Julija

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. mar 2013 23:20

Bravo

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti