Selitev na dolenjsko

tema je zaklenjena

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

4. mar 2013 12:06

No, pa če smo že pri Dolenjcih, pa Gorenjcih, saj tudi mi Štajerci nismo brez napak!

kvačkarica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. mar 2013 12:18

Majdina, veš , to ni bilo žaljivo, ampak šaljivo, morš znat smeške brat.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. mar 2013 12:20

kvačkarica je napisal/a:

No, pa če smo že pri Dolenjcih, pa Gorenjcih, saj tudi mi Štajerci nismo brez napak!



kvačkarica

 

No, jih imamo pa najmanj

Sicer pa je doborovoljnost znana že po razlogu, zakaj v Slo ni bil sprejet predlog, da bi imeli 0,0 promila glede vsebnosti alkohola med vožnjo; zato bi bil sprejet, ker je na Štajerskem 0,2 že v zraku ...

mamamia

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. mar 2013 12:58

mamamia je napisal/a:

Sicer pa je doborovoljnost znana že po razlogu, zakaj v Slo ni bil sprejet predlog, da bi imeli 0,0 promila glede vsebnosti alkohola med vožnjo; zato bi bil sprejet, ker je na Štajerskem 0,2 že v zraku ...

Ostalih 0,3 ‰ "dobrovoljnosti" (ko bi vsaj lahko rekel, da samo štajerske!) je pa porazdeljenih med modrice otrok in žen ter razbite avte in glave.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. mar 2013 13:12

limnol je napisal/a:

Loni je napisal/a:

PS ognjič, itak da se strinjam s tabo... Ojoj, kaj me še čaka, ko se bom selila iz kapitale na gorenjske kmete. Kakšen je pa kaj tam folk? Upsi.


Loni Makaroni

 

Saj vendar ves svet ve, kakšen je ta folk.... mislim Gorenjci.... ahhhhhhh! No pa vsaj za otroke se ti ne bo treba bati, da bi ti jih ukradli, kvečjemu ti bodo katerega svojega posadili k mizi  



Sonja

Sem dva že dobila  . Čisto gratis sta prišla v paketu.

 

Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. mar 2013 13:13

Milsim, da se večina štajerske, dolenjske pa še katere folklore izvaja krepko nad 0,5 promila

Sonja

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

4. mar 2013 13:45

Ja, na Dolenjskem je 0,5 v zraku, med vikendi pa še več.

 

Sicer sem se tudi sama silom razmer preselila na Dolenjsko v "podgurje" iz (skoraj) centra Ljubljane in ne zamenjam nikdar več. Me še kdaj kakšen domačin, ki izve, da sem original iz Ljubljane, vpraša da kako pa to, da je "Lublančanka"  prišla v te konce pa vedno pravim, da ne zamenjam nikdar več in (pika). Ni ga čez to, da te zjutraj zbudi namesto , da so ljudje (povsodi so izjeme) pristni in gostoljubni, da otroci (pa tudi odrasli), ki te niti ne poznajo pozdravljajo na cesti in da imajo bližnji in daljni sosedje tako fino , da ga ne najdeš nikjer v trgovini. Pa da se še najdejo mali kmetje, ki imajo kakšno kravo in greš k njim po mleko, da se še da dobiti špeh in klobase od pujsa, ki je celo življenje tekal po dvorišču in ni videl umetne hrane (da ne pozabim na kulinarično stališče ).

Kar se pa romov tiče pa tako: še nikdar mi ni noben nič hotel slabega, pa jih je v okolici precej. Niti nisem slišala, da bi kakšen koga napadel. Saj so konec koncev samo ljudje in ne banditi, ki bi kar tako strašili po ulicah in kradli otroke!  Res pa ni pametno na hišo obešati bakrenih žlebov.

 

Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 04. 2013 13:45

andrejagaz  

član od: 4.2.2011

sporočila: 20

4. mar 2013 13:50

@ihstmail:

po mojem mnjenju si ti tukaj rasist, saj je očitno, da v dokaj ˝nepolitični ˝temi jasno izražaš nasprotovanje desničarjem.

Kar se pa Romov tiče, pa je mogoče razumljivo, da nekatere tudi skrbi-saj iz drugih delov Slovenije ne poročajo o kakšnih napadih,..

Naj samo spomnim, da so nekaj tednov nazaj Romi napadli otroka, ko je hotel v kino (pobrali so mu denar in ga prestrašili)!!!!! Romi so na koncertu za novo leto streljali na policijski avto!

Ne mi govorit, da je za take primere kriva javnost ali ljudje, ki taka dejanja ovsojamo. Vsak Rom ima pravico do osnovne šole, žal pa je res, da jih veliko ne dokonča. Vendar so za to krivi njihovi starši, ker jim ne pustijo več v šolo (poznam tak primer). In dokler jih bo država tako podpirala, se ne bo nič spremenilo. Preberite si članek na RadioKrka, boste videli, kako stvari stojijo.

 

Drugače pa je Dolenjska zelo lepa dežela in kjlub nekaj incidentom mislim da ni razloga, da bi odlašali s preselitvijo =)

andrejagaz

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

4. mar 2013 14:04

Ja, pol pa nismo mi Štajerci nič krivi, tistih 0,2 nam veter z Dolenjske gor prinese!

kvačkarica

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. mar 2013 14:05

andrejagaz,

ti pa ne razumeš, da je rasizem to, ko posplošiš dejanja posameznikov na dejanja celotne rase (ko govorimo o etničnih skupinah, je bolj na mestu oznaka šovinizem).

Ja, morda so Romi koga res prebutali in okradli prejšnji teden. Toda če zaradi tega trdiš, da so vsi taki, je to šovinizem. Ti ne obsojaš dejanja, ti obsojaš skupino, ki ji storilec pripada.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti