Oddaja ana kuha

Cita75  

član od: 20.9.2007

sporočila: 52

26. nov 2013 11:28

Tole je recept za torto.

Kopirala iz drugega foruma, kjer je objavljen recept. Upam, da ne bo kaj narobe.

 

 

Sem pogledala na Voyu... v zadnji slaščičarski oddaji je pekla takole (omenjala je enkrat torta, drugič krostata, meni deluje bolj kot torta), pišem, po vrsti tako kot je delala Ana

Tortno dno: mandlji in čokolada, ter posebna beljakova krema (125 g kristalnega sladkorja in 40 g vode, zavremo, cca 5 minut oz. toliko, da se z vilico lahko oblikuje nežne nitke.

90 g beljakov (3 majhna jajca), 100 g sladkorja v prahu, 8 g kvalitetnega kakava, 125 g mletih mandljev, 30 g čokolade (stopimo nad vodno kopeljo).

Ko se sladkor kuha, začnemo stepati beljake do trdega, ko je sladkor stopljen (na nitko), med stepanjem beljakov na najvišji hitrosti še vroče počasi zlivamo med beljake, meša se dokler se posoda popolnoma ne ohladi.

Posebej mešamo suhe sestavine: mlete mandlje, kakav in sladkor v prahu. potem postopno umešamo beljake - postopno in previdno, da ohranimo čimveč zračnosti. Čisto na koncu vmešamo še stopljeno čokolado (2 - 3 žlici) ostalo uporabimo za nadev, ki se doda na popolnoma ohlajeno torto.

Nadev: 2 jajci (majhni) in 2 rumenjaka, ter 50 g sladkorja v prahu, premešamo in stepamo nad vodno kopeljo cca 5 min, da se jajca skuhajo, nato vmešamo stopljeno čokolado, ter dodamo stepeno sladko smetano (330 g).

Nadev nadevamo na pečeno in ohlajeno tortno dno in dobro ohladimo v hladilniku. Ko je popolnoma ohlajena (nekaj ur v hladilniku) dodamo še preliv (170 g sladke smetane in 300 g mlečne čokolade 40 % kakava). Smetano zavremo, čokolado nalomimo na koščke , ki jih umešamo v zavreto smetano).

Cita75

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

26. nov 2013 12:12

Živjo, evo pa bi še jaz prosila za en recept, če ga slučajno katera ima. Je pa iz oddaje za halowen in sicer za mafine s tekočo sredico. Bi si sama pogledala pa žal nimam dostopa do voya, recept pa ni nikjer objavljen. Hvala že vnaprej, lep pozdrav :)

barby.p

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

26. nov 2013 21:24

Super najlepša ti hvala za recpet in predloge :)

barby.p

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

27. nov 2013 13:00

Sicer vem, da bodo določene verjetno (skoraj 100% sem) skočile v zrak. Ampak, ko sem zadnjič gledala oddajo, ravno to kjer so pekli slaščice sem opazila, da je Anina kuhinja, da ne rečem umazana, ampak "zabožana". Mislim predvsem na ploščice tam pri štedilniku. Ali se to nič ne čisti, pa tudi štedilnik tam ob strani ni bil ravno pri čistih. Ona je vedno tipitopi, ponve in lonci tudi, ampak ploščice, meni je bilo rahlo bljak....

Levinjav

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

27. nov 2013 15:40

Ja, tako je to. Eni nam sedejo, drugi pač ne. Jaz sem se enkrat spotaknila ob Novakova dva, zato se ob Ano ne bom, čeprav mi "ne sede". Je pa res, da tudi na 24Kitchen ne gledam vseh, ker mi niso všeč, pa na Planet Food tudi vidiš vse mogoče... eni so mi, drugi mi niso, je pa res, da recimo na 24 skoraj nihče ne nosi predpasnika...in ko gledam Rudolfa pa Jamieja si mislim: " Blagor tebi, ko ne pereš sam..."

Tako da - gledam, če se mi zdi, preklopim, ko začutim potrebo, dam pa kapo dol, da se je tako mlada lotila takega projekta. Ker je morala vzeti v zakup to, da jo bo pol Slovenije kovalo v zvezde, druga polovica pa jo bo popljuvala.

Pa še to: vsi tile novi kuharski kanali in kuharske oddaje so zakon: izveš ogromno novih stvari, vidiš, česa se nikoli ne boš lotil, če še profijem težko rata, naučiš se npr. nizozemskega jezika, obnoviš svoje znanje angleščine...in seveda, sam odločiš, komu gre tvoj glas in zakaj! Vsekakor bolj zdravo kot Svet na kanalu...ali 24 ur ipd. Vsaj zame.

helenag

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

27. nov 2013 16:01

Helenag....sploh za zadnja dva odstavka..Glede snažnosti pa..tudi na enem forumu ,ko se je šlo za kofetiere,sem napisala,da bi dala sliko gor mojih kofeterskih dam (jih je kar nekaj)..toda slika,neposredno pa kofetiere niso za v širšo javnost....pa predpasnika tudi jaz ne nosim,kot predvidevam,da velika večina tukaj tudi ne.

Gledam,kar mi tisti trenutek paše..od Ane,do Novakovih,Gostilne..pa do širnih 24 kitchen...včasih si na hitro prevrtim,je pa res da veliko zvem iz oddaj,tako kot Helenag, in raje gledam to,kot naše politike..oni itak že 20 let kuhajo eno in isto...žal.

Tako da,vsak po svoje..je pa res ,da vsak ne pove vsem kaj NE gleda..preprosto..rdeč gumbek na daljincu ..in to je to.

Vrtejbenka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

27. nov 2013 22:22

Cita75, v receptu je verjetno napaka. 30g čokolade stopimo, nato odvzamemo 2-3 žlice ostalo pa uporabimo za nadev? 30g čokolade je za žlico, nič več.

Vesnuska

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

28. nov 2013 9:36

Ana je raztopila 2 čokoladi, tako da 300g za preliv, v nadev pa gre 170g temne čokolade.

LP



Euphoria

Sporočilo je spremenil(a) Euphoria dne 02.dec 2013 09:26

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. nov 2013 9:59

Čokoladna torta iz 30g čokolade bi bila pa res čokoladna žalost :)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti