Kaj me moti

tema je zaklenjena

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. maj 2013 12:41

Ker si začetnik, ti oprostimo, torej: Slovenija, Slovenec, Slovenka, ampak slovenski jezik, slovenska jed....

Upam, da si nisem prislužila črne pike.

 

naor

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

5. maj 2013 13:00

 

začetnik

Mygrace

sporočila: 6506

5. maj 2013 14:21

Aha, sem vedela, da sem nekaj pozabila...

V sosednji temi sem zasledila izraz punca. Tudi sicer se s pasljeljubci težko sporazumem, kadar me vprašajo, ali je naš pes fantek ali punčka..

Saj ne da me to tako moti, da bi s tem ne mogla živeti. Pa vendar, nooooo..............

Če zadevo obrnem: ne vem, kako bi se komu zdelo, če bi ga prijazni strici in tete spraševali, ali je njihov dojenček samček ali samička?

 

                                                   

Mygrace

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. maj 2013 18:32

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Nola, prisežem, da so šli "walkat psa", ne vem, kako naj to fonetično pravilno napišem.

 

 



Vanja

Pa še za nolo:

V naši ulici se srečuje velik del kvarta in eni wokajo dogije, eni šetajo pse, eni se grejo doging.

Vse te popačenke so prišle v jezik tako, kot so prej prihajali nemški izraz, princip je isti, sve su ostalo nijanse.

woka dogija ali pa šeta psa znal/a uporabljati tudi višje nivoje jezika in da bo artikulran/a v nastopanju, sestankih in koredpondenci.

Kdor pa obstane zgolj in samo na žargonskem nivoju, pa s tem pristane na eno salamensko intelektualno uboščino.

Takisto, vsi tisti, ki se tako vznemirajajo nad uporabo tujih jezikov (pravilna uporaba, brez spačenk) v pisanju - tudi to je način komuniciranja. Ki je bil že precj časa pred našimi rojstvi (mimogrede, če bi se storil kak napor in prebralo kaj od Tolstoja, Andrića, Krleže, Cankarja...., bi bila taka uporaba govora bolj znana) in bo tudi še kar nekaj časa v uporabi

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. maj 2013 20:21

Vendelina jr. je napisal/a:

 

V naši ulici se srečuje velik del kvarta in eni wokajo dogije, eni šetajo pse, eni se grejo doging.

 


Vendelina jr.

 

Meni je prišlo še posebej v uho zato, ker se tukajle gor tako grozno spravijo name zaradi kakega kiksa, kako se pa sopotniki na avtobusih pogovarjajo jim je pa vseeno. Ali pa sploh ne opazijo. Drugače mene te popačenke manj motijo kot preklinjanje. 

 

Vanja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

6. maj 2013 8:07

nola je napisal/a:

proxima je napisal/a:
j***š cenzuro, bull**** = stercus tauri.

Specialno za babko, a ne?



nola

ja, nola - je že prav zabavno, kok ti mene ne prebavljaš če ti ležim v želodcu, se kar izbruhaj, ko boš pripeljala svoje projekte do konca, se boš počutila mnogo bolje. Združi harmonije telesa, uma, duše in duha...

Predvsem pa, veliko se smej, lepe misli in dobre občutke še naprej

babka1951

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. maj 2013 9:54

limnol je napisal/a:

Ah, mlada generacija! Sicer se pa da vokanje psa razumeti tudi drugače, bolj kulinarično



Sonja

 

JJ

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. maj 2013 10:28

katti je napisal/a:

Kaj pa mene moti? Ni o hrani, ni o geniralijah, ni o prometu,...

Že dalj časa me mori obrezovanje dreves in saicer tisto, da ostane samo "štrcl".

Mogočno drevo, ki je raslo vrsto let ostane brez bogate krošnje, brez vrha ostanejo tudi smreke. No, meni to ni, me kar zaboli.  Tiste veje, kar zraste pri tako požaganem drevesu so še bolj nevarne. Z leti drevo umre.

Razumem, da se požaga veje, ki ogrožajo, ki so suhe ipd.

Na kratko.



katti

 

Tukaj je še fotodokumentacija, no poleg vseh "umetnin"

 

http://pisanefasade.tumblr.com/page/3

 

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. maj 2013 10:37

mene pa "motijo" skope ocene pri lokalih, kot npr. ta

Iz tega cisto nic ne izvem, se tega ne ali bo meni ambient vsec ali ne.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti