Testenine in še enkrat testenine

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2013 9:57

pirnica je napisal/a:

Meni so pa široki rezanci z makom, orehi, lešniki tudi zelo dobri. Sladka varianta.



pirnica

In potreseni s kristalnim sladkorjem ...

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. feb 2013 10:26

mamamia je napisal/a:

pirnica je napisal/a:

Meni so pa široki rezanci z makom, orehi, lešniki tudi zelo dobri. Sladka varianta.



pirnica

In potreseni s kristalnim sladkorjem ...



mamamia



MMMM, točno tako!
Pa zvrhana šalca mleka!!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

4. feb 2013 12:03

drage-i moji domišliji je treba pustit prosto pot in potem v kulinariki ni mej, kar se pa okusov tiče ima pa vsak svojega in prav je tako. Sladke varijante testenin so fine posebaj ko hočeš ljudi malce presenetit na začetku malo pogledajo potem pa njam (kako je dobro od kod je to itd..)tako da jaz sem temu naklonjen otroci pa tudi.

pek multipraktik

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. feb 2013 15:31

Mah, prišla sem do spoznanja, da je ogromno res dobris sladic, da se mi ni treba posiljevati s posladkanimi testeninami, pa so lahko poljnene z orehi ali meni ljubo skuto. Tele z orehi sem enkrat delala in je po pričakovanju žal vse romalo v smeti. Pôc.

Vanja

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

4. feb 2013 16:48

Jem samo še polnozrnate - pšenične ali pirine. Všeč so mi, ker so čvrste.

 

Do sladkih testenin imam pa malce odpora.

Jutica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. feb 2013 16:51

mamamia je napisal/a:

pirnica je napisal/a:

Meni so pa široki rezanci z makom, orehi, lešniki tudi zelo dobri. Sladka varianta.



pirnica

In potreseni s kristalnim sladkorjem ...



mamamia

Mene to spominja na čas vrtca. Tam smo to jedli in nam je bilo super. Dodaten bons je bila še čokoladna polivka.  Ampak smo bili stari 4-5 let in smo še rasli in smo te kalorije  potrebovali in z igro smo tudi vse pokurili. V odrasli dobi gre pa tole direktno na špeh (ker je težko zadeti količine in potem se tega naredi preveč, podobno kot s cmoki), razen če se oreščki pri kom ne ustavijo zaradi alergij. 

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. feb 2013 16:54

Aja? Mi sladkih testenin v vrtcu nismo nikoli jedli.

Poleg nesrečnih koruznih žgancev z mlekom se še najbolj spomnim mlečnega gresa, potresenega s čokolado v prahu. Slednje mi je bilo vedno všeč. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2013 17:10

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. feb 2013 19:00

Vanjič, fulala si vrtec

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti