Testenine in še enkrat testenine

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

2. feb 2013 19:15

Glede rezancev z kakavom bi še povedala,da to niso sladke testenine..prej obratno..malo pogrenijo..res so malo nenavadne temno rjave barve..toda z pravo omako (slano) so odlični..

Vrtejbenka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. feb 2013 20:23

Hehe, tole se mi zdi pa kar malo nenavadno - sem zaprisežena zagovornica bele moke (hja, saj vem, ni to nek vrhunec zdravega načina prehranjevanja), bodisi v kruhu, pecivu in podobnem. Ampak za testenine mi je popolnoma vseeno, kakšne so - še več, ajdove so mi zelooooo všeč. In tudi polnozrnate brez težav spravim po grlu. Kakavovih še nisem poskusila, pa če bo naneslo, jih bom. One s sipinim črnilom mi pa niso všeč.

lp

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

2. feb 2013 20:24

Rezancev s kakavom še nisem jedla, sem pa z veseljem kakavne raviole, polnjene z orehi in prelite s segretim maslom. Tudi polnilo s hruško in sirarsko skuto mi je teknilo, nekoliko manj z gorgonzolo.

Pred desetletji sem bila v klubu "bela moka+jajca"

Po predpisani zdravniški dieti v družini, ki je trajala približno dve leti,  se mi je okus tako spremenil, da  delam testenine iz vseh mok, le iz bele ne (izjema je lasagna), še najrajši brez jajc, le moka in voda, občasno še kakšna zelenjava ali dišavnica, začimba.

Aja, kaj pa avtor teme, kakšnim testeninam je naklonjen?

lp

mzm

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

2. feb 2013 21:22

Ajdove, pirine, špinačne in polnozrnate so mi vse ok. S sipinim črnilom me ne vlečejo, čeprav jih še nisem probala. Za čokoladne al kakavove sem slišala, če bi bile postrežene s primerno omako/prilogo, se jih ne bi branila, enako ne sadnih. Vsaj za poskusit sigurno.

 

Mimogrede: Lidl ima naslednji teden strojček za testenine v akciji. Za domačo uporabo bi verjetno kar bil, me mika, da bi ga imela za brezglutenske reči, predvsem nudelčke in tiste trakove za lazanje.

rag_doll

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

2. feb 2013 22:04

Jaz sem za klasiko. Sem pa ravno včeraj jedla v Italiji peresnike arabiata, ki so res pustili vtis. Prva reč, ki jo moram stestirat.

Čarli08

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. feb 2013 10:52

Mišiz moke - kakšen nadev si uporabila za raviole? Kakavne testenine z gorgonzolo se mi niso zdele kaj posebnega, a tole z orehi bi pa še poskusila - saj je nadev slan, kaj?

Lisa

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

3. feb 2013 13:23

Lisa, v mislih sem imela sladko različico, kjer je nadev kot za orehovo potico, morda nekoliko gostejši, da se lahko oblikuje z žličko.

Si me pa spomnila na malce bolj slano različico, kjer je nadev iz sirarske skute, omaka pa iz mletih orehov, smetane, parmezana in začimb.  Tudi ni bilo slabo

Aja, sem "z", ne "iz", ker sem "na", ne "v"

lp

mzm

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. feb 2013 15:49

Uf, šele sedaj vidim napako! Me je zavedel tisti rek o zadovoljnem nasmehu.

Lisa

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. feb 2013 19:41

V otroštvu je mama za večerjo včasih pripravila testenine (špagete ali polžke), ki jih je zabelila z drobtinicami in potresla s kristalnim sladkorjem, da je hrustalo pod zobmi. Že to je bilo njami, še boljše pa je bilo, če sem dodala kakšno čokolado v prahu ali prelila z malinovim sirupom. Danes tega za noben denar ne bi spravila po grlu.

Ajdovi, graham, pirini, špinačni, riževi, morda tudi kakavovi rezanci- z veseljem, dokler je govora o slani varianti.

 

LP, V.

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

4. feb 2013 6:21

Meni so pa široki rezanci z makom, orehi, lešniki tudi zelo dobri. Sladka varianta.

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti