Ko imaš srečno roko

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. dec 2012 18:11

Jaz o kockah vse najlepše, dobim jih v dar. Evo, darilo moje revolucionarne prijateljice, pravi, če boš hodil kaj po metropoli, da ne hodiš praznih rok:

sedaj si neki mislim, če bi prišel na kak način do šparovega popusta, pa nabavim šop raket, pa z dragičko si naredimo veselico pred parlamentom ...............



ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 07.dec 2012 18:12

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. dec 2012 18:32

proxima je napisal/a:
Hja, vprašaj kakšnega pasjega lastnika, kako vesel je obdobja petard. (Nikoli nisem razumela, zakaj je marihuana prepovedana celo leto, petarde imajo pa vmes obdobje legalne pavze. Ampak jaz marsičesa ne razumem na tem svetu, pa čedalje več je tega, najbrž se staram.)

lp, proxima

Proxima, tudi jaz sem tako "kratke pameti", a tega ne razumem, če te kaj potolaži.

In kot pasja lastnica lahko iz prve roke povem, kako "nepozabni" so dnevi legalnega metanja petard, ko kjlub temu, da še posebej paziš, kdaj si s psom drzneš iz hiše na sprehod in kljub temu, da mu cel mesec prej poskušaš pomagati s homeopatskimi zdravili, baldrijanovomi tabletkami in kar je še teh "živalskih" pomirjeval, gledaš svoj kosmati kupček nesreče, zvit v najtemnejši kot stanovanja z velikimi preplašenimi očmi ... Nepozabno in jako "zabavno, res

 

Zaradi neprevidnosti na spolzki cesti sem bila na "noč čarovnic" sprejeta na travmatološki oddelek šempeterske bolnišnice. Malo pred polnočjo so me pospremili v sobo in kar naenkrat so se šipe na eni strani bolnice kar stresle, zabobnelo je in se zabliskalo. Odtacala sem nazaj na hodnik pogledat, kaj se dogaja in zagledala čisto pod bolnico ogromen ognjemet, pospremljen s "topovskimi udari". Moje "cimre" v sobi, same gospe nad 80 let, ki so že prej zdavnaj zaspale, so preplašeno spraševale, kaj se je podrlo. Ena gospa z demenco je planila v histeričen jok, saj je bila prepričana, da je vojna in da streljajo ... sestre so ji morale priskrbeti pomirjevalo, da je lahko pozneje zaspala nazaj. Gospe se še dolgo niso pomirile in niso mogle verjeti, da je bil to "samo" ognjemet na dvorišču neke stanovanjske hiše ...

 

... upam, da ognjemeta ni v luft pognal ravno kak navdušen novopečeni očka v čast rojstva otroka, ki je moraj skupaj z ostalimi dojenčki, mamami in bolniki trpeti tisti peklenski hrup ob polnoči v "mirnem okolju" bolnišnice

Namesto petard raje pokajte šale!

Mojca

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. dec 2012 21:50

Stoodstotno se strinjam s teboj. Tudi jaz sem zaprisežena nasprotnica pokanja, saj zaradi nekaterih večina prav trpi.

Pridružujem se tvojemu pozivu, naj raje pokajo šale. Bomo še drugi kaj imeli od tega, ne samo strah in jezo.

 

 

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. dec 2012 21:51

Mama F, upam, da si ok. Si si kaj zlomila ali si bila samo na opazovanju? Vse dobro ti želim.

 

naor

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. dec 2012 3:15

Naor, hvala, v redu sem zdaj. Treščila sem v bor, ker sem očitno prehitro pripeljala v ovinek, popolnoma "sesula" avto, ampak imela gromozansko srečo ... zlomljena je bila samo roka, sicer potrebna operacije, ampak to je majhna cena, glede na vse, kar bi se še lahko zgodilo

Me je pa tista scena s pokanjem in ubogimi prestrašenimi ženskami pretresla skoraj bolj kot moj karambol ... povem kar po pravici.

Mojca

kozamurnik

sporočila: 2311

8. dec 2012 5:09

 Če odmislimo trgovce in jihove trike, ki že lep čas presegajo vse razumne meje... kaj  res mislijo, da smo tako butasti?  Ampak očitno se vedno kdo najde in nasede...

 

Ne vem, če je res, ampak slišala sem zgodbo o nadebudnežu ki je bil dobesedno obseden od petard.

Dokler se ni " ta star" spomnil  ( mulc ob enajstih dopoldne kljub nenehnemu klicanju ni in ni  hotel prilesti izpod odeje ), nastavil petardo in ga zbudil.
Baje ga je za vselej  ozdravil veselja strašit živali in ljudi.
 
Sprašujem se, kaj smo starši v tej smeri naredili? Pa šola?
 
 Sicer pa tudi tak  tak zapis kot je dragičkin, pomaga. Bravo! 
 
 
Mamaf, čimprej okrevaj

 

murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. dec 2012 8:50

kozamurnik je napisal/a:

Sprašujem se, kaj smo starši v tej smeri naredili? Pa šola?

 
 

Starši - kakor kateri,bi rekla.

O šolah na splošno tudi nekako tako, kolikor pa poznam, vem, da že v OŠ slišijo in vidijo kar nekaj o tem, pa tudi v SŠ. Tako nazorno predavanje, podkrepljeno s fotografijami s klinike, ki pokažejo posedice poka petarde v škornju, za ovratnikom, v roki,......ki jih še največji "gavnerji" gledajo s "široko zaprtimi očmi". Učinek je.

Moram pa reči, da se je v zadnjih nekaj letih v času, ko še traja pouk, pokanje, vsaj v okolju, ki ga poznam, izjemno zmanjšalo, mislim, da se je lani dalo poke prepteti na prste rok. Upam, da je marsikje tako.

rimljanka

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

8. dec 2012 9:02

A ne bi raje tisti, ki nameniji denar za takšne stvari raje polepšali z tem denarjem komu praznike z nakupom kakšnega priboljška. Verjetno ni nikogar, ki ne bi v svoji bližini poznal vsaj enega, ki bi z hvaležnostjo in nasmehom sprejel kakšne vrečice, pa četudi bi bila samo čokolada ali kava. Da ne omenjam koliko bi bilo prihranjenega straha pri živalih in bolečin, ko kumu razcefra dlan. Pravico imam izrazit svoje mnenje in verjetno se mi bo pridružil še kdo.

kvačkarica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. dec 2012 9:05

Sama sem zelo proti petardam, v naši družini jih nihče ne meče (niti moški del), vseeno pa rada vidim kakšno raketo v prazničnem času. Tudi to je pirotehnično sredstvo.

Rimljanka, tudi jaz sem opazila, da se je pokanje zelo zelo zmanjšalo

JJ

Mygrace

sporočila: 6506

8. dec 2012 9:10

Se ti kar pridružujem, Kvačkarica!

Bilo mi je toplo pri srcu, ko sem spremljala novice o akciji Anine zvezdice in sodelovanju naše vojske in policije pri tem.

Ne vem, kaj bi koštalo tele tuje kapitaliste (no ja, sej v bistvu vem), če bi dali tisti popust (ki tako ali tako ne gre v njihovo škodo, a ne?), če bi talali tiste pildke s popusti....pod pogojem, da se moka, olje, sladkor, jajca.....ki so kupljeni na kupone, fliknejo v voziček

 

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti