Lovke orjaškega lignja pomoč!

krasolinka  

član od: 30.11.2012

sporočila: 8

30. nov 2012 21:00

Javim jutri kakšen je bil rezultat. Hvala vsem za nasvete in pomoč.

krasolinka

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

30. nov 2012 21:17

Jaz bo vzela  alu-folijo za peko - večji kos. Lovke bi malo posolila (če imaš možnost oprat z morsko vodo ni treba soliti), pakapala z olivnim oljem, dolila na 1/2 kg lovk 1 dl refoška, naredila culico iz folije in na rob kotlička. Počasi peci 1 uro. Ko kotliček odkriješ vzami culico ven, odvij in nareži. Jamčim, da ne bo "žvekasto".

Zraven peci krompir, korenje, celo čebulo (šolotko), papriko, paradižnik v katerega zarezan križ in na kose narezano slanino. Če bo v kotliček zašla še kakšna kompaktna riba bo še boljše (ugor, žaba, ipd.)

Poročaj.

 



jovita

Sporočilo je spremenil(a) jovita dne 30.nov 2012 21:19

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. nov 2012 23:16

Če imaš kje blizu mesojede živali, si takorekoč na konju.

Tudi jaz sem jih pred leti navdušeno kupila, mislim, da sem za trikilski zavitek plačala bistveno manj, kot za zaviek najcenejše mačje hrane.

Še danes se spomnim zagatnega vonja, ki je vel iz lonca, kjer sem naivno poskušala omehčati tako ugodno nabavljeno zdravo živilo. Saj nekateri deli so se zmehčali in skuhali, ampak smo nekako izgubili veselje nad  tem.

Mačke kot mačke, večne oportunistke, kar je bilo mehkega so takoj pojedle, tiste ta žvečljive in neprekuhane dele so pa še nekaj dni vlačile okrog in renčale z njimi.

No, pa potem nisem več kupovala oceanskega življa, mi je pa vedno všeč, ko namesto v lokalni muzej zavijem v ribarnico in me vsakič preseneti dejstvo, da se ribe prodaja kot pri nas govedo, na kilo in po kosu.

 

nola

krasolinka  

član od: 30.11.2012

sporočila: 8

1. dec 2012 11:26

Lovke se kuhajo v ekonom loncu, ampak z navadnim pokrovom...zaradi preveč pene sem pokrov morala odstranit.

Kuhajo se slabo uro. Počasi bodo šle v alu folijo in v sač....

krasolinka

krasolinka  

član od: 30.11.2012

sporočila: 8

1. dec 2012 14:24

Moram rečt da so se lovke po 1,5 h kuhanja v ekonomu (na začetku s pokrovom in zadnje pol ure) kar lepo zmehčale. Pol smo jih dali v sač, pol so me čakale da naredim solato. Malo smo kiksnili pri saču, ker smo jih izsušili. Bi morali več zalit.

Del ki je bil skuhan za solato je čisto mehak, zdaj se vse marinira v soli, popru, česnu, petršilju, olivnem olju...

Če jih še kdaj kupim definitivno naredim samo solato.

Sač pa bo videl samo še hobotnico.

Čim več kulinaričnih užitkov vsem!

krasolinka

krasolinka  

član od: 30.11.2012

sporočila: 8

1. dec 2012 21:30

Moram rečt da so se lovke po 1,5 h kuhanja v ekonomu (na začetku s pokrovom in zadnje pol ure) kar lepo zmehčale. Pol smo jih dali v sač, pol so me čakale da naredim solato. Malo smo kiksnili pri saču, ker smo jih izsušili. Bi morali več zalit.

Del ki je bil skuhan za solato je čisto mehak, zdaj se vse marinira v soli, popru, česnu, petršilju, olivnem olju...

Če jih še kdaj kupim definitivno naredim samo solato.

Sač pa bo videl samo še hobotnico.

Čim več kulinaričnih užitkov vsem!

krasolinka

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

1. dec 2012 21:52

Večkrat sem že kupila lovke orjaškega lignja, ki jih nisem nikoli prej kuhala, ampak sem jih enostavno spekla v pekaču, poleg pa krompir ter raznovrstna zelenjava. Vedno sem pekla toliko časa, da je bil pečen krompir.

Lovke so bile vedno enkratne, nikoli trde oz. gumijaste. Spustijo pa lovke precej vode....

 

 

Simona

Babyface  

član od: 5.8.2005

sporočila: 20

1. dec 2012 23:04

Mi pa pri kuhanju hobotnice ali orjaškega lignja vedno dodamo en plutast zamašek - baje se prej omehča in verjetno res, saj je v tričetrt ure vse omehčano :)

Babyface

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

2. dec 2012 13:05

tudi jaz sem že delala solato iz orjaškega lignja, pa vedno je bilo ok, je pa res, da sem kuhala uro in pol

če imaš na kosilu 20 ljudi, ki hočejo solato iz hobotnice, lahko bankrotiraš

petardica

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

4. dec 2012 9:14

Ko daš lovke kuhat v ekonom lonec, dodaš jušno zelenjavo, soliš jih pa ne. Ko lonec zapiska, kuhaš še 45 minut, nato ugasneš, in pustiš, da se lovke ohladijo v neodprtem loncu. Pripravim jih večkrat na ta način.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti