Hipoalergijska dieta

ghost  

član od: 30.7.2012

sporočila: 12

tema odprta - 22. nov 2012 14:14 | ogledi: 10.416 | odgovori: 27

Pozdravljeni vsi skupaj .

To je moj prvi vpis na tem forumu ( prepričan sem da ne bo zadnji) in bi vas rad vprašal nekaj. Moj sinček mora biti na HIPOALERGIJSKI DIETI.  Tisti, ki to poznate veste, da je izbor sestavin IZREDNO, IZREDNO majhen. Jaz nikoli nisem bil dober kuhar (znam sicer kuhati, ma ne znam sam sestavljati receptov) in bi prosil vsakega, kateri pozna kak recept, da mi ga sporoči ali pa mi pove, kje naj ga iščem. Vnaprej hvala, V.

ghost

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. nov 2012 15:42

Ghost, pošlji mi svoj e-mail, da ti pošljem 'kuharico' za jedi brez alergenov.

tulka

vesna68  

član od: 1.11.2012

sporočila: 20

22. nov 2012 19:10

Pozdravljen!

 

Ali mogoče lahko napišeš koliko je star. Za odraslega nekaj malega imam receptov. Ali pa navedi iz dietnega lista nekaj sestavin, ti bomo poskušali pomagati pri sestavi recepta.

 

LP in dosti dobre volje

vesna68

ghost  

član od: 30.7.2012

sporočila: 12

22. nov 2012 21:18

Živjo!

Star je 26 mesecev,  seznam sestavin pa je na spodnjem linku:

http://www.mcjezernik.si/index.php?lang=si&sklop=i

Najbolj me pa bega tisto, ki piše :" ... vse drugo opustite...". A to pomeni, da ne smem niti popražit čebule, ker ni napisana na seznamu ??? :(

V naprej hvala za trud.

Mi pa je tulka že poslala kar nekaj receptov.

Lp, V.

 

ghost

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

22. nov 2012 21:28

Nečesa ne razumem: kako je lahko hruška med dovoljenimi sestavinami in hkrati med strogo prepovedanimi?

Kaj pa sinov zdravnik pravi?

lp

mzm

ghost  

član od: 30.7.2012

sporočila: 12

22. nov 2012 21:35

Jaz sem to razumel kot : dovoljena je KUHANA hruška, prepovedana pa sveža hruška.

Otrokova zdravnica je sicer OK, ma po mojem NIMA POJMA o tem seznamu, ker se osebno ni srečala s tem. Tudi če bi jo vprašal dvomim, da bi si vzela dovolj časa, da bi se v to poglobila in mi pravilno odgovorila.

Lp, V.

ghost

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

22. nov 2012 21:49

Dragi ghost,

jasno piše, da so navedena živila edina dovoljena. To pomeni, da prvih osem dni izbiraš živila izključno iz modre tabele. Nobene čebule torej. Možnosti res ni ne vem kako veliko, ampak 8 dni je za zdržat. Teoretično ugotoviš, da se je stanje dosti izboljšalo. Potem pa 9. dan dodaš recimo čebulo. In vidiš, da je vse ok. Zato 10. dan dodaš cvetačo. Vse ok. Tako dalje, ampak ne dodajaš živil iz rdečega seznama. 

Za pojasnila prosi zdravnika, ki je dieto predpisal, on jo mora poznat in si vzet čas, da ti razloži, kar te zanima!

Če je dieta mišljena pred pregledom, potem je vprašanje samo, koliko pred pregledom se je moraš začet držat (8 dni prej?).

 

perpetua

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

22. nov 2012 21:55

Nekaj idej za jedi:

- na olivnem olju popečen piščanec + kuhan krompir + solata

- riž s korenčkom + rdeča pesa

- enolončnica iz dovoljenih sestavin (zajček, koleraba, peteršilj), ajdovi žganci

- polenta za zajtrk (brez mleka)

- kuhana prosena kaša, pomešana s čežano (samo zdušena jabolka na kapljici sončničnega olja, sladkor)

perpetua

ghost  

član od: 30.7.2012

sporočila: 12

22. nov 2012 22:04

Živjo!

Jaz sem prišel do enakega zaključka kot ti in tega se držim že od torka. Na žalost pa ne bo pa šlo tako hitro, da bom lahko dodajal vsak dan nekaj novega. Naj bi sicer že v 24 urah opazil razliko ampak kako naj ugotovim ali ima več ali manj pikic na rokici. Se bomo že znašli. 

Nekatere recepte ustrezno oskubimo in tako naredimo neko jed, ki je ... hmm... užitna.

V tistem seznamu, katerega sem dobil od zdravnice piše celo DOMAČA kura, DOMAČI piščanec ... in naj vam povem, da je pravega domačega piščanca ( hranjen brez krme) zelo težko dobiti, če si iz mesta.

Sreča pa je, da lahko uporabljamo govedino, kolerabo in KROMPIR. Če tega ne bi smel uporabljati pol pa res ne vem kaj bi jedli :)

Lp, V.

ghost

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

22. nov 2012 22:07

Ojej, na tvojem mestu bi zamenjala zdravnico, saj je ona prva, ki ti mora natančno povedat, kaj lahko in česa ne smete.

Kar se receptov tiče, tulka ti res lahko veliko pomaga, pa tudi tu med recepti je kar nekaj idej, če iščeš v podrobnem iskanju, a najprej si morate razjasnit dovoljene sestavine.

Želim vam vse dobro

lp

mzm

ghost  

član od: 30.7.2012

sporočila: 12

22. nov 2012 22:08

Živjo!

2.,3. in 5. recept smo že probali. Zadnje jedi ni hotel niti povohati :))))

1. recept bom probal, ko dobim DOMAČEGA piščanca

Hvala.

ghost

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti