Hipoalergijska dieta

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. nov 2012 14:33

Tudi pri nas riževi vaflji povzročajo hude težave, medtem ko riž ter riževa moka sploh ne. Vaflje so nam doslej še povsod odsvetovali.

tulka

ghost  

član od: 30.7.2012

sporočila: 12

23. nov 2012 16:49

Živjo!

Trixi ... seznam sestavin, katere lahko uporabljamo je v linku, katerega sem pripel v enem prejšnjem vpisu tako, da ne bom mogel uporabiti tvojega recepta. Varijanta z endivijo pa se mi zdi zanimiva in jo bom uporabil. Kot vidiš v tistem seznamu je dovoljeno več vrst mesa.

Riževi vaflji vsebujejo tudi nekatere stvari, ki jih sin ne sme jesti tako, da jih ne bom kupoval ( sem preveč pedanten, glede tega :D

ghost

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

23. nov 2012 18:28

Če jaz pravilno sklepam iz linka, najprej piše seznam več vrst mesa, spodaj me prepovedanimi pa je meso prepovedano, razen belega.

Juho lahko skuhaš samo iz mesa, soli, peteršilja, korenja in kolerabe in krompirja po potrebi.. Za okus na koncu olivno olje.

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ghost  

član od: 30.7.2012

sporočila: 12

24. nov 2012 21:35

Danes smo se odločili, da bomo poiskali pomoč strokovnjaka na tem področju. Vse preveč je dvoumnih navodil. Do takrat se bomo itak strogo držali diete iz dovoljenih sestavin.

Tulka ... hvala za recepte, pridejo nam zelo prav (moja ravnokar pripravlja maso za palačinke iz ajdove moke :D - ta mora biti narejena dan prej ). Edino normalnega koruznega kruha ne moremo nikakor narediti samo iz vode, soli, in koruzne moke (brez glutena). Sem že (mislim da) 5x  probal in ne najdem pravega načina.

Hvala tudi vsem ostalim za mnenja in pomoč.

ghost

ghost  

član od: 30.7.2012

sporočila: 12

24. nov 2012 23:03

Danes smo se odločili, da bomo poiskali pomoč strokovnjaka na tem področju. Vse preveč je dvoumnih navodil. Do takrat se bomo itak strogo držali diete iz dovoljenih sestavin.

Tulka ... hvala za recepte, pridejo nam zelo prav (moja ravnokar pripravlja maso za palačinke iz ajdove moke :D - ta mora biti narejena dan prej ). Edino normalnega koruznega kruha ne moremo nikakor narediti samo iz vode, soli, in koruzne moke (brez glutena). Sem že (mislim da) 5x  probal in ne najdem pravega načina.

Hvala tudi vsem ostalim za mnenja in pomoč.

ghost

ghost  

član od: 30.7.2012

sporočila: 12

1. dec 2012 17:35

Živjo!

Bili smo pri eni znani dietetičarki na gorenjskem in nam je dejansko še zmanjšala seznam sestavin. Je pa tudi dovolila nekaj drugega... KVAS!!!! :)

tulka... zgornji recept poizkusim že jutri ... hvala

ghost

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti