Kruh iz vatikana

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

19. nov 2012 10:33

Popolnoma se strinjam z Vendelino jr . To je za premalo zaposlene gospodinje. Tiste,ki pa poleg službe še držimo familijo pokonci in še kakšno fliko zemlje, po možnosti pa še hlev,  verjetno nič ne veseli celotedenska priprava peciva. Kar se pa stiske tiče, bi pa nekaj pripomnila. Nikoli še me ni nihče poleti vprašal od teh revežev, če mi pride kaj pomagati, v zameno za kakšen pridelek. Pa so eni zdravi in mladi. No, pa imamo spet novo temo za razmislek in smo zajadrali v popolnoma drugo smer......lp

kvačkarica

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

19. nov 2012 10:52

rajhs je napisal/a:

Mene zanima kako narediš osnovo za ta kruh, kako začneš, če nikjer ne dobiš osnove?

 

simona



rajhs

OSNOVA:

25 dag mleka - isto količino sladkorja in mleka, premešaj z leseno kuhalnico in pokrij s prtičem

Je pa res, da v bistvu ni nobene bistvene razlike ali kruh zamesiš takoj, ali pacaš po dnevih-sem probala oboje in prvo mi bolj sede.Tudi sestavine so iste kot pri ameriškemu kruhu prijateljstva

S tretjim odstavkom ki ga je zapisala Vendelina se pa popolnoma strinjam-žal je res tako

anibas

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

19. nov 2012 16:16

A ni kriznana lepo vprašala in ponudila, če kdo nekaj želi? In zakaj potem take žalitve, vse vprek?  Če nekaj potrebujem, sem hvaležna in se odzovem, če ne potrebujem, ne komentiram! Ponavadi se ne vključujem v take debate, tokrat me je pa res pogrelo kaj je povzročila prijazna ponudba kruha, zgolj zato, ker se imenuje kruh iz Vatikana!

zvezdica55

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

19. nov 2012 16:51

Z moje strani ni bilo nobene žalitve-sem tudi odgovorila na vprašanje.

 

anibas

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

19. nov 2012 17:05

Vendelina jr. je napisal/a:

Ta silni kruh prijateljstva bi/bo imel fazon zgolj in samo v primeru, da se bo potem v resnici odnesel kam, kjer so v resnici lačni in kjer ni denarja za šolsko malico.

Drugače je pa ta trening gospodinjstva, da cel teden nosiš v skledo nekaj (ta ista stvar se brez problema v enem dopoldnevu pripravi in speče) predvsem za to, da se ženske malo zamoti v kuhinji za cel teden in da ni treba non-stop na novo pritrjevati verige na štedilnik.

Drugače me pa blagovna znamka Vatikan predvsem asocira na: brezsramno kopičenje bogastva, skrivanje kleropedofilije in divje bitke za oblast, ki se jo grejo gospodje v tretjem življenjskem obdobju....

Mygrace

sporočila: 6506

19. nov 2012 17:17

V končni fazi je pa popolnoma isti šmorn ali si daješ na ksiht vsak dan mejkap ali pa morda 2 žlici moke v uno posodo....itak je treba biti skoz pri stvari...

In tako kot se ne moreš namalat za 14 dni vnaprej, se tut kruh prijateljstva, vatikanski, šamanski...dela vsak dan sproti...kot tudi vse ostalo. Sonce vzhaja in zahaja.

No, pa saj se ne dela zgolj kruh vsak dan sproti...tudi makaroni in krompir ali pa instant juha iz vrečke...tako kot tudi potreba po potrebi, vsak dan, jovo na novo....in lulanje in kakanje in vstajanje in spanje....

Jaz ne vidim nobene ketne s strani drugega človeka pri vsem tem.....

 

In če si ujetnik/ujetnica svobode...24 ur imamo vsi na razpolago.

 

Mygrace

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. nov 2012 17:17

ja, KKK (pa ne kukluxklan) je še vedno aktiven ...

 

Meni so ketno od šporheta podaljšali do dnevne sobe, tako da sem na pol že emancipirana

 

in sem izbrala peko piškotov namesto vatikanskega kruha

mamamia

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

19. nov 2012 18:12

Malo več strpnosti, prosim.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. nov 2012 9:31

Pred leti sem tudi jaz pekla podoben kruh prijateljstva, ampak ce se prav spomnim je bil moj starter s kvasom in z manj sladkorja (razen morda 1 zlicke). Okus ter struktura peciva sta bila zaradi starterja (sourdough starter) definitivno drugacna. In ja starter moras negovat, ravno vsak dan se ne rabis pogovarjat z njim, hranit ga je pa treba - podobno kot kefir. Poleg tega sem ga pa uporabljala tudi za peko palacink, vafljev, kruha,...

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

20. nov 2012 10:33

Rebecca,ali lahko prosim,da napišeš o tem kaj več.

 

Me zanima ,kako lahko to uporabiš še tudi drugače.

 

Hvala

kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti