Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

9. okt 2012 11:01

Točno tole ja Ribaracarakica..in dober recept tale od MameF..bom ga sprobala...

Vrtejbenka

espanja  

član od: 2.4.2010

sporočila: 20

9. okt 2012 11:08

Upam, da se bo kdo na kulinariki potrudil in objavil vsaj približne recepte:)

 

aha.... glede zelišč.... meni je vse lepo in prav da so zelišča vedno sveža. Je pa problem takšnih kuhinj kot je tale kjer res na prvi pogled izgleda zeliščni kotiček perfektno... žal pa malo kdo ve, da moraš imeti že pravi vrt odzunaj ali pa vsaj kakšnega domačega dobavitelja, ki ti tisti lonček z zelišči prinese naslednji dan nov. Ni dovolj samo en lonček za cel teden:) 

espanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. okt 2012 11:55

Tečaj komunikacije bi bil v prvi vrsti zelo koristen zate.

Commis débarrasseur

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. okt 2012 12:30

Pri vsakem tvojem pritisku tipke na tipkovnici.

Niti ene same žalitve nisem zasledil, pa sem si ogledal vse oddaje do sedaj. Gospodič je vreden občudovanja in spoštovanja, poleg tega je samosvoj in ima X faktor, ker smo že ravno pri resničnostih šovih :)

Commis débarrasseur

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. okt 2012 12:44

Vrtejbenka je napisal/a:

Točno tole ja Ribaracarakica..in dober recept tale od MameF..bom ga sprobala...

Vrtejbenka

Hvala!
Ga nisem delala že "100 let", ampka naslednjič bom pa pri peki papirju uporabila Šefovo tehniko zvijanja in ne spenjača kot ponavadi

espanja je napisal/a:

Upam, da se bo kdo na kulinariki potrudil in objavil vsaj približne recepte:)

aha.... glede zelišč.... meni je vse lepo in prav da so zelišča vedno sveža. Je pa problem takšnih kuhinj kot je tale kjer res na prvi pogled izgleda zeliščni kotiček perfektno... žal pa malo kdo ve, da moraš imeti že pravi vrt odzunaj ali pa vsaj kakšnega domačega dobavitelja, ki ti tisti lonček z zelišči prinese naslednji dan nov. Ni dovolj samo en lonček za cel teden:)

espanja

Recepti po mojem ne bodo objavljeni, saj gre za Šefove izvirne recepte in bodo verjetno ostali poslovna skrivnost gostilne Če pa boš oddajo pozorno gledala, si pa postopke in sestavine lahko na hitro zapišeš v beležko ob gledanju, pa dobiš "recept". Na VoYO objavijo samo video posnetke iz oddaje.

 

Glede zelišč pa se ni za bat. Profi gostilnam dobavljajo sveža zelišča dnevno, tako kot zelenjavo, sadje in ostalo. Ker se v veliki kuhinji tega porabi ogromno, sem sigurna, da jim nekaj lončkov ni dovolj.
Je pa res, da ni lepšega, kot stopiti iz kuhinje naravnost na dvorišče in nabrati sveža zelišča z vrta takrat, ko jih potrebuješ. Toda za vse, ki te možnosti nimajo, je nekaj lončkov na okenskih policah za povprečno družinsko uporabo čisto zadosti

Mojca

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

9. okt 2012 12:44

Zakaj pa gledaš Ultranova?..če te to tako moti?..ker če mene kaj moti,ne gledam..škoda mojega časa ..

Vrtejbenka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. okt 2012 12:52

zzak1977 je napisal/a:

 

Niti ene same žalitve nisem zasledil, pa sem si ogledal vse oddaje do sedaj. Gospodič je vreden občudovanja in spoštovanja, poleg tega je samosvoj in ima X faktor, ker smo že ravno pri resničnostih šovih :)



Commis débarrasseur

Tudi jaz sem vse oddaje pogledala in se popolnoma strinjam z Zzakom Razen, če tudi jaz slabo slišim?
Žalitve? Če reče "tole pa ne bo šlo skozi" ali "ne bom verjel zgodbicam" ali "zmigajte se" ali "ta puran je dvakrat mrtev" ... ali "a to je zate (karkoli)" - a to so žalitve? Zame so to kritike! In to kritike na mestu, saj tekmovalci tam so zato, da se jim pove kaj je dobro, kje so ga pa "posr***". Kar se preklinjanja tiče, to počnejo tekmovalci (pa tega ne slišimo ne zjutraj ne zvečer, ker prekrijejo s piskom).
Šef Bine ima "X-faktor", meni je všeč.

 

 

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. okt 2012 13:06

ultranova je napisal/a:

Saj do danes tega nisem zasledila,oziroma slišala.Gledam občasno.In prej sem prešaltala ravno takrat,ko je prišel na obhod in jih grdo nazijal in preklinjal...



ultranova

Ja no, potem so pa tvoje kritike popolnoma neopravičene, če praviš, da "do danes tega nisi zasledila". Posploševati pa res ni lepo. V oddajah tega res ni, ne vem pa kako je v "direktnem prenosu", tega pa res ne gledam.

Če jih je pa "nazijal in skregal" - ja, očtno ga je razjezilo kaj, saj je človek in ne robot, a naj odrasle ljudi, ki vsi po vrsti zatrjujejo, kako "močno si želijo delat tam" in kako "bodo naredili vse, da bodo napredovali in zadovoljili šefa" ujčka po rokah? Dejstvo je, da bodo fantje in punce kmalu kuhali za prave goste in takrat ne bo časa za izgovore in "argumente" :) Gospa nič ne briga, kako se enemu tresejo roke in kako je nekdo drug kriv za zažgano jed.

Mojca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

9. okt 2012 13:13

Spremljam Gostilno sicer samo zvečer in moram reči, da me je prijetno presenetila. Od same ideje do realizacije. Tehnično je zadeva solidno izpeljana, kamera je dinamična in pokaže tisto, kar je pri kuhariji pomembno- zoom a krožnik.

Tekmovalci ? No ja, bogo je vse skupaj in zamislil sem se, kdo vse nam po oštarijah kuha. Mi je povsem nedopustno, da samozvani profiči ne ločijo vrst mesa ne po videzu še manj po okusu. Da se bojijo začimb, da ne znajo prav soliti , da je vse brez okusa ......pa vsi jamrajo nad tremo, ok, kamera je hudič in vem, da pred njo marsikdo zmrzne ampak se navadiš konec koncev je pa vsak vedel v kaj se podaja. Tako da mislim, da bi nas dobršen del tukajšnjega članstva vso reč bistveno bolje opravil ,kot pa oni.

Šef Bine je pa odkritje zame in mi je zelo všeč v vseh ozirih. Strokoven, samozavesten, ima karizmo in trdna načela. Ena zgoraj sicer trdi da se grdo obnaša in da preklinja česar pa tudi jaz nisem še nobenkrat slišal.

Zadevo bom spremljal še naprej, kolikor mi bo dopuščal čas si bom pa tudi gostilno ogledal od blizu, ko bo odprta za zunanje goste.

Aja, komentatorji me ne motijo preveč, voditeljica je pa pač tako kot je- ni ravno dorasla tej vlogi , prelesena, ampak sej tudi sicer drugje ni ravno briljirala. 

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti