Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. okt 2012 14:06

Jaz bom pa za Notranjca navijala - v samem štartu zagotovo, kasneje pa itak za "tabulšga" - mogoče bo pa to spet Notranjc.

rrr

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. okt 2012 16:18

Jaz pa rabim eno pojasnilo besede "šef" v naslovu oddaje.

A je to popačenka besede Chef (profesionalni kuhar) ali samo iščejo šefa gostilne.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04.okt 2012 16:30

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

4. okt 2012 16:38

Vanja, po moje oboje. Dali so nam vedeti, da je lahko šef (vodja) gostilne le nekdo, ki se spozna na kuharijo, torej chef. To je pravzaprav tudi moje mnenje. Gostilno težko vodi ekonomist, organizator..., po moje je najvažnejši tisti, ki dela na ponudbi.

 



Barbra

Sporočilo je spremenil(a) barbra dne 04.okt 2012 16:39

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. okt 2012 16:53

Barbra, ogromno veliko izučenih kuharjev nima poslovne žilice vodenja restavracij. In ravno zaradi tega imajo restavracije po svetu nekoga, ki skrbi, da biznis laufa.

Pravzaprav velja to za veliko poklicev. Kar poglej, koliko ljudi , ki se dobro spozna na svojo stroko, začne z biznisom, a ne gre nikamor. Res je treba imeti precej dobro poslovno žilico.

Ramsey, Bourdain in nekaj drugih celebrity kuharjev to očitno obvlada. Ampak tudi ti se "oborožijo" z dobrimi šefi (kot: boss, manager) in sous chef-i (ki precizno sledijo receptom), da jim vse laufa.

Sicer ne vem, kaj je cilj teg oddaje, ampak da vodiš restavracijo je treba več znanja, kot samo premetavanje posod po štedilniku.

 

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04.okt 2012 17:30

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

4. okt 2012 18:50

ZAČETNICA je napisal/a:

Btw - v čem je finta te mrzle ponve in masla?

 


Začetnica

 

Tole je fora od Ramsaya, je na youtube prav filmček na to temo kako narediti kao najboljša umešana jajca. In tisti fant, ki je včeraj to pripravljal ga je prav ponesrečeno hotel oponašati in takrat sem jaz ugasnila televizijo.

Ko sem slišala za ta resničnostni šov sem upala, da bo nekaj podobnega kot Hells' kitchen, ampaka seveda ne, tu bodo zmagovalca izbrali gledalci

Bom raje pri gledanju Gordona ostala

Roncolino

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

4. okt 2012 19:19

Najbrž niso našli Chef-a, ki bi bil karakter tipa Ramsey in bi se tako znašal nad tekmovalci, ker smo premajhni, da bi si kdo upal početi kaj takega. Ali pa to še pride... Čeprav mi g. Bine Volčič ne deluje takšen.

Ramsey-u pa sta manjkala samo še dva rožička . Se pa pridružujem mnenju, da je Ramsey res (bil) vreden ogleda... :)

Sicer pa Ramsey si je lahko "dovolil" takšno obnašanje....poleg vsega, je bilo to snemano v ZDA.

 

Hell's Kitchen je bolj baziral na kuhinji, kaj se tam dogaja in plete, mislim, da ni toliko kazal kje živijo..ipd. V našem šovu pa mislim, da trenutno bolj prevladuje to kaj v hiši delajo. Res pa je, da so predvajali komaj dve oddaji. Počakajmo in se pustimo presenetiti...

Moycaa

Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 04.okt 2012 19:21

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. okt 2012 19:21

Kuharica gospa Emilija Pavlič že dolgo uči, da se praži na mrzlo. In jaz to velikokrat prakticiram. Postavim kozico na najmanjši plamen, vlijem maščobo, nato takoj naseckano čebulo in počasi pražim.

Roncolino, ta resničnostni šov je produkt slovenske pameti in tako mora biti malce drugače.

 

naor

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. okt 2012 19:43

naor je napisal/a:

 

Roncolino, ta resničnostni šov je produkt slovenske pameti in tako mora biti malce drugače.

 



naor

Točno tako je kot mora biti. Sloveska pamet, ki jo omenjaš je na drugi strani tv ekrana. Mislim, da je že Vendelina lepo razložila. Tu pa še vedno (in pri ostalih šovih) komentarji v stilu tega:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ji2xT6FHdfo

 

 



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 04.okt 2012 19:44

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. okt 2012 20:01

Ja, saj zato so smejkoti zraven prilimani, da povedo česar nisem napisala. BTW, gospa Angelca je rekla, da je ta šov plod slovenske pameti, zato da ga bo komentila še toliko raje. No, ja. Jaz sem bila nad včerajšnjo oddajo prijetno presenečena, zdajle upam, da bo tako tudi danes.

 

naor

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

4. okt 2012 20:05

Že moja stara mama mi ja tako pripravljala umešana jajca. Rekla je, da so takšna za majhne otroke, nekaj vmes med mehko kuhanimi in pečenimi. Mislim, da je dodala še kakšno žličko mleka. Kakšni lepi spomini...

Barbra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti