Navigare necesse est 2012

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

29. sep 2012 8:56

Joooj, ežoj, zdaj se me pa sprovociral do konca.

 

rosie

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

30. sep 2012 10:43

Prvi dan je za menoj.

 

Več na blogu (upam, da mi je ratalo).

 

Davor

Davor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. sep 2012 14:21

Se v celoti strinjam MamaF, to bo nekaj za naju :)) . Davor, čimprej piči na Južni Jadran tam je rib in ostalega morskega življa ko toče, ampak sej to vejetno veš :)

hedonist

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

1. okt 2012 18:40

Drudi dan je mimo; več na blogu ...

Davor

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

2. okt 2012 7:39

 

Tretji dan je za nami, 35 milj adrenalinskega jadranja, nobenemu standardnih užitkov se ni bilo treba odreči, puškar je počival, preostala riboostala lovna sekcija je zvesta svojemu slovesu (manj kot nula, saj je ena panula uničena ...). Več na blogu!

 

Davor

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

4. okt 2012 10:30

Zamuda pri poročanju je nastala zaradi težav z elektriko in slabih internetnih povezav. Popravljam zamujeno; na blogu je že poročilo četrtega dne, za peti dan pa pride še pred poldnevom.

Ker je to pač kulinarična stran, referenca na predvčerajšnjo večerjo: http://rcum.uni-mb.si/~davor/NavGur/kh29.html

 

lp Davor

 

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

4. okt 2012 11:59

Davor, najbrž si spregledal, ampak v komentarjih pri blogih imaš tudi nekaj vprašanj, že od prvega bloga naprej. Ker nas najbrž večina "ni doma" na področju jadranja, bi lahko malo bolj poljudno napisal pomene tistih izrazov (npr. orca, metuljček, panula...), pa morda sem spregledala, ampak nikjer nisem zasledila, kdaj se to dogaja...ali zdaj, ali lani itd.. Skratka, nas ta firbčne zanima prav vse o takšnih dogodivščinah od zore do naslednje zore, o delitvi dela na jadrnici, o izbiri sojadralcev, o ceni takšnega jadranja...da ne rečem, kako bi bilo zanimivo prebrat o kakšnih prepirih sredi širnega morja 

A vi tudi pomivate posodo v zalivih, kjer se namaka raja brez plovil? Ker meni nikdar ni bilo jasno, čemu se razne jahte privlečejo med nas, ko je pa toliko prečudovitih zalivov, ki niso dostopni "pešakom". In potem gredo tisti mehurčki od čistil ponavadi proti obali, bljak.

Če ste zdaj na morju, pa seveda obilo užitkov! Kar priznam, da sem malo fauš, če greste na Mljet 

Ognjič

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

4. okt 2012 21:26

Ognjič, Ežoj in drugi, razumem, da sem za marsikatero reč premalo jasen, ampak vse tole tukaj in na blogu gre "v živo" in je bolj ali manj prepisano iz mojega osebnega dnevnika. Kritiko o terminologiji sprejemam in bom poskusil popraviti, vendar šele po povratku. Podobno velja za geografijo. Vse ostalo - z veseljem bom pojasnil skoraj vsako zagato ali neznanko, a tudi to šele po povratku. O delitvi nalog na ladji vam bo morda v pomoč http://rcum.uni-mb.si/~davor/sailing/naloge.h, pri  razumevanju nekaterih manj znanih pojmov in izrazov pa http://rcum.uni-mb.si/~davor/sailing/slovar.h. Sicer pa: jadrnica je last charterskega podjetja BavAdria, ki ima bazo v Kaštel Gomilici (med Splitom in Trogirjem), dolga je 50 čevljev (kar je že pravzaprav precej), na njej pa nas je devet. Jesenska jadranja jemljemo zelo resno (naj ne zavede lahkotnejši ton), ne gre za pijansko moško združbo, ki jim je tak teden izgovor za beg od doma, smo dokaj športno nabriti, garači in uživači, gurmanski užitki so pomemben del, smo veliki prijatelji v vsakdanjem življenju, čeprav smo vseh starosti, spolov, tež, karakterjev, poklicev, stanov, nazorov, življenskih navad in razvad.  Spomladanska in včasih tudi poletna jadranja so malce bolj na easy, ampak o njih praviloma ne objavljam ničesar.   
 
Te objave so pravzaprav poskus, da še v druga okolja razširim fokus svojih rednih sporočil svojim najbližjim in prijateljem, ki me spremljajo po facebooku. Nimam eksibicionističnih ali vunmetalnih nagibov, ampak želim deliti svoje lepe trenutke s sorodnimi dušami.
 
Lep pozdrav in prečudovite vasice Pučišća na severni obala otoka Brač!
Davor 

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. okt 2012 14:43

Davor, če tole bereš, pa ste slučajno še v Pučišćih, pozdravi mi slovensko klapo študentov in profesorjev, ki ta teden gostujejo v kamnoseški šoli tam (verjetno ste itak na privezu tam blizu :)). En velik kosmat možakar med njimi, ki bi se vam sigurno z veseljem kar pridružil pri panulanju in plovbi, je moja "večja" polovica

Mojca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

5. okt 2012 15:13

"Večja" ali "boljša " mamaF ? :))) Kaj bi dal, da bi bil tudi sam tam doli , fovš .....

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti