Csd

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

tema odprta - 22. avg 2012 12:57 | ogledi: 6.294 | odgovori: 23

Pozdravljeni,

 

pišem, ker so me spet razjezili na centru za socialno delo. Sin (študent) je decembra 2011 dal vlogo za štipendijo (zaradi novega zakona). Še do danes (konec avgusta) mi ti ljudje tam ne vedo povedati kdaj bo dobil odločbo. Čakajte, pa še čakajte, sem dobila za odgovor. Kmalu jo bo pset moral dati za novo študijsko leto. Ima še kdo takšen problem?

 

LP

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. avg 2012 13:23

Na srečo sem bogata samohranilka dveh študentov (partner uradno ne šteje), tako da nimam težav s štipendijo, pa tudi z otr. dodatki ne.

Na CSD moraš pač gnjaviti tako dolgo, da se te naveličajo in ti dajo tisto odločbo (ponavadi negativno), ampak res traja, pa nobeden nima pojma.... (smo dali skoz in obupali).

 

marjja

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

22. avg 2012 13:25

mi smo enako naredili in smo odločbo dobili proti koncu julija, katastrofa

mali kuhar

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

22. avg 2012 13:26

Ne vprašat. Živa katastrofa so tile CSDji. Čakaš in čakaš in čakaš da že korenine poženeš, pa še vedno nič...

lollypop

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. avg 2012 13:42

Včasih pomaga, če kakšno urgenco CSD-ju v vednost pošljete še na Ministrstvo za delo, družino... v LJ. Elektronski naslov je objavljen na spletni strani in preverjeno vem, da večino pošte minister tudi sam prebere, na precej mejlov pa celo odgovori. 

Ognjič

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

22. avg 2012 14:07

CSD bi po prejemu sinove vloge, če le-ta ne bi bila popolna moral sina pozvati, da vlogo dopolne. Če tega ni storil, se smatra, da je vloga popolna. Glede na to, da se pri teh odločbah vodi poseben ugotovitneni postopek naj bi CSD  izdal odločbo v dveh mesecih, po popolnosti vloge.. Če tega ne stori nastopi položaj molka organa.

V takšnem primeru se lahko sin pritoži na organ II. stopnje, torej Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve. Vedno pošiljajte priporočeno!!!!!!!!!!!

.... ali pa lahko danes, ko je dolga sreda sin napiše dopis na CSD in v dopisu zahteva pojasnilo o razlogu, zaradi katerega odločba ni bila izdana v zakonsko določenem roku. Seveda, se zna zgoditi, da mu bodo odgovorili, da zadeve niso mogli rešiti, ker še ni bila izdana odločba dohodninska zate ali pa moža, ali pa, da še niso imeli podatkov o katastersim dohodkov (le ti so leto res pozni, tako kot dohodninske odločbe).... ne vem, ugibam. V glavnem v dopisu naj še napiše, da se bo hkrati pritožil tudi na organ II. stopnje, zaradi molka organa prve stopnje. Dopis naj danes odnese na CSD, odda v vložišče in na kopijo dopisa zahteva potrditev prejema, ali pa dopis pošlje priporočeno. 

 

moj svet

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

22. avg 2012 14:21

Ja, urgence navadno pomagajo, samo kaj ko se jih je do sedaj že ogromno nabralo, pa verjetno ne uspejo vseh obdelat. Drugače so mene "potolažili", da se bo za otroški dodatek še malo "zavleklo" (besede uslužbenke), ker so dobili iz ministrstva navodila, da prednostno rešujejo vloge za varstven dodatek. Kdaj bom dobila vse odločbe (vmes sem sporočila še dve spremembi), si niti drznem ne napovedovati. 

roža

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

22. avg 2012 14:26

Sploh ne vem zakaj tako "mučkajo", ker odločbo za otroški dodatek, ki sem jo morala dati prav tako decembra za tamlajša dva, sem dobila junija. Tam so vsi podatki, kar skopirajo. Sicer pa meni tudi dopovedujejo, da imajo neko prednostno listo...

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

22. avg 2012 14:28

jaz sem junija dobila odločbo za znižano plačilo vrtca in odločbo za otr. dod, vmes sem začetek maja sporočila spremembo za otr dod, pa odločbe še vedno ni. Sem klicala na zavod, je našla obrazec na nekem kupu in rekla, citiram: ˝Bom dala naprej tisti ki tole dela, vas bo poklicala ko bo delala če manjka kakšna priloga˝. Katastrofa. Na kupu, zgleda da v napačni pisarni... Kmalu bodo rojstni dnevi, pa bo spet treba oddat vlogo za otr dod... Pol bo pa poračun na poračun od poračuna, bojo ziher še tle kej zafrknli.

lollypop

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

22. avg 2012 14:45

Ojla, vedno vas berem in spremljam vaše recepte, tokrat pa vam povem tud svojo štorijo: Na odločbo Od sem čakala 7 mesecev, dobila, vse 5. V ponedeljek pa je hčera dobila odločbo za štipendijo, kjer so kot dohodek upoštevali  7.000 eur DSP-ja, čeprav ga jaz nikoli nisem dobivala ali zaprosila zanj. Obrazložitev je bila, da mi pripada, ker nimam dohodkov, moja stvar pa je , če socialne podpore nočem!!! Sem klicala na Min., kjer sem dobila podobno obrazložitev. Narobe svet, narobe država.....

pultica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. avg 2012 15:35

CSD za socialno delo so četrta veja oblasti. Ne pomaga nič. Ne prijava, ne urgenca, ker so tam v večini ljudje, ki tega dela ne bi smeli opravljati. Berite časopise, pa vam bo jasno, kakšna je moja izkušnja.

 

V ZUP-1, ki velja tudi za CSD je 60 dnevni rok za odgovor. Ki ga ne spoštujejo, ker se nihče ne pritoži in ker ne trpijo nobenih posledic. Po 60 dneh pritožba na MDDSZ. Več vas bo, več imata možnosti. Sklicujte se na molk upravnega organa.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti