Sladice na smučanju

pika  

član od: 30.9.2003

sporočila: 72

tema odprta - 23. jan 2004 6:19 | ogledi: 3.832 | odgovori: 6

Med zimskimi počitnicami gremo na smučanje. Ker nas je več, bi rada s seboj odnesla kako dobro pecivo (pa ne piškote). Rabila bi ga za prvi dan, vendar pa nikoli ne vemo kdaj bomo dobili apartma. Zato bo to pecivo stalo v avtu med vožnjo (2uri), pa še potem lahko nekaj ur na parkirišču. Prosim, svetujte mi katero pecivo bi bilo za tako priložnost najbolj primerno. Piškotke pa tako vzamem s seboj, da se posladkamo ob kavici vsak dan.

Hvala za nasvete in lepo se imejte!!

Temo je spremenil(a) pkoros2 dne 23. jan 2004 06:19:54

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

23. jan 2004 9:30

Hja... jaz bi rekla, da skoraj ni peciva, ki ne bi moglo stati nekaj ur v mrzlem avtu.

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

23. jan 2004 11:50

Prijateljica je spekla neko pecivo s skuto. V prtljažniku je v plastični škatli za živila zdržalo od jutra do večera, ker je bila pot dolga. Menda so ga jedli še naslednjih nekaj juter za zajtrk. Večkrat smo nesli s seboj orehovo potico, jabolčne zavitke ali pite, božični kolač (tisti z zdrobljenimi piškoti in pomarančno lupino...)..edini, ki se je slabo obnesel, je bil tiramisu. Pojesti bi ga morali predno smo šli na pot, popoldne smo v njem že lovili pancerje... TanjaG.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

23. jan 2004 12:13

Jaz bi naredila muffine, ki jih lahko das tudi v zep vetrovke in potem jes na sedeznici za malico. Potem lahko naredis se kako rolado z marmelado, lahko tudi kak marmornati kolac. Ce ga prav shranis, ga boste jedli se prve dni za zajtrk. Meni se zdijo zanimive tudi lunice (recept je v forumu). Moznosti je vsekakor ogormno, edini pogoj je morda krema ali smetana v pecivu, zaradi cesar se lahko sladica pokvari. Pa dobro zabavo na smucanju. ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jan 2004 13:15

Pa jogurtovo pecivo, bananin in ostali sladki kruhi, angelsko pecivo, domači prijatelj... To jemljemo mi s sabo, pa mafine vseh vrst. Malo poglej v bazo, tam je veliko receptov za enostavna biskvitna peciva.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

24. jan 2004 14:49

Lepo pocaka tudi skutin ali jabolcni"strudel", lepo ga zapakirate v tupervare ali kaj podobnega in ni problema, ce pa boste imeli na smucanju tudi pecico, si doma pripravite palacinke, nadevajte z orehi ali skuto in ko pridete tja jih samo daste v pecico in prelijete s sladko smetano in veselo popapcate takoj ali po prvi smuki, tako delamo mi. Pa fajn smucajte, letos se malo namesto mene. Anja

pika  

član od: 30.9.2003

sporočila: 72

26. jan 2004 5:26

Hvala vam za dobre nasvete. Doma se bom z našimi malo posvetovala, pa bom izbrala njim najljubši predlog. Upam, da bo poleg dobrega peciva tudi lepo vreme in dober sneg. Čao!!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti