Plesniv toast žito

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

1. avg 2012 13:36

Od vsega prodanega blaga, je 5% pritozb ... ceprav se meni to zdi hudo veliko!!!

 

Mislim pa, da je alekkssandra hotela povedati, da veliko kupcev, ko kupijo plesniv izdelek, tega ne povejo in potem ta informacija niti ne pride do proizvajalca.

urska

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. avg 2012 15:12

Alekkssandrinega zapisa ni mogoče tako razumeti, še manj je resnično to mogoče. 5% od kupljenega. Ne se hecat. Če kupiš torej 20 izdelkov, je en za pritožbo? No, bi se strinjala, da jih je več kot toliko, če bi se pritoževali nad - ceno.

rimljanka

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

1. avg 2012 15:47

Jaz si to prej razlagam, da se zelo malokrat pritožimo. Od vseh izdelkov ki so bili neustrezni jih raklamiramo samo 5%.  po moje,  je ta razlaga bolj verjetna. In če sklepam po mojih pritožbah bi rekla, da je temu tako.

patka

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

1. avg 2012 16:50

Po moje imas prav patka. Kajti dejstvo je, da veliko ljudi ne reklamira napak na izdelku, se posebej ce gre za cenovno nizje izdelke (npr. paket toasta od Zita verjetno stane okoli 50 centov in se cloveku niti ne da nazaj v trgovino).

urska

Pravnica 2  

član od: 11.4.2012

sporočila: 41

1. avg 2012 17:48

Le 5% kupcev ( od 100%  vseh tistih, ki so nesrečno naleteli na plesniv produkt) se pritoži, ostalih 95% od nesrečnih kupcev pa svoj nakup enostavno "pogoltnejo" rekoč, se zgodi.

tako si jaz razlagam statistični podatek. :

Pravnica 2

alekkssandra  

član od: 4.7.2011

sporočila: 14

2. avg 2012 9:51

Ja, 5% od vseh kupljenih neustreznih izdelkov/storitev. Sem pomanjkljivo napisala. Podatek pa je slišan pri trženjskem predmetu.

Lp



alekkssandra

Sporočilo je spremenil(a) alekkssandra dne 02. 2012 09:53

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. avg 2012 11:27

rag_doll je napisal/a:

Kar se tiče "očiščenja" plesni z živil, ja, priznam, zaenkrat moja šibka točka. Ampak se učim. A ste potem čisto neusmiljene, kar se tiče tega, npr. bela plesen na npr. joštu ali gavdi itd., plesen v marmeladi? Vse gre v kanto?

rag_doll

 

Ja...plesni imajo toksine, ki se razširijo po celem živilu, sploh pri marmeladi plesen definitivno ni samo na vrhu in se je ne odstrani z žlico, toksini so v celi marmeladi. 

Pri nas sicer pazimo, da se čim manj živil pokvari in s plesnijo nimamo problemov. No še največkrat zdaj v tej poletni vročini s kurhom.

 

Sicer pa Dr.Peter Raspor je v enem izmed svojih člankov zadnjič omenjal, da največ plesni zaužijemo z oreščki, ki naj bi bili v večini okuženi. Vsekakor se s plesnijo ne gre šalit, no razen v primeru plemenite plesni na siru in salamah

Pa še to. Nikoli ne bom pozabila profesorice biotehnologije, ki je razlagala, da je kupila skuto in ko jo je odprla, je bila na vrhu plesniva. Ker živi čisto zraven Ljubljanskih mlekarn je vzela pot pod noge v trgovino, da jo reklamira. Prodajalka v trgovini pa ji je rekla, da je to čisto neškodljiva plesen in da je užitna in naj kar poje. Ona pa seveda v svojem stilu iz žepa vzela žlico, jo pomolila prodajalki z besedami "takoj za vami" Verjetno mi ni treba omenjati, da je takoj dobila drugo skuto

Roncolino

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

3. avg 2012 13:05

Roncolino, pozabila si Botritis cynerea na zrelem grzdju...vsaj tako nas je učila prof. Šikovec...davno nazaj

robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti