Cipelj

tema je zaklenjena

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

tema odprta - 6. jul 2012 9:40 | ogledi: 10.553 | odgovori: 32

Lepo prosim in se v naprej opravičujem, če nisem na pravi strani foruma glede teme, ampak lepo prosim, če mi kdo pomaga najti ali mogoče zna ,koliko kcal ima cipelj, žal nikjer ne najdem. Hvala in oprostite. Lp

jaša

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jul 2012 9:56

Matr, ti pa imaš težave, če tega ne zveš se boš verjetno prekomerno zredila.

Cipl je " posna " riba, pomeni, da nima velik maščobe, kalorična vrednost je podobna kaki drugi posni ribi, recimo osliču, in če upoštevaš tak podatek ( po moje ) nič ne boš zgrešila.

ežoj

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

6. jul 2012 10:40

EŽOJ Hvala za tvoj komentar in odvečni prvi stavek, kajti nisem napisala zakaj, čemu sprašujem in zakaj rabim oz. je pomembno- vseeno HVALA.

Pa BREZ ZAMERE.

jaša

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

6. jul 2012 10:49

jože, popolnoma neprimerna je tvoja sarkastična pripomba!

Mamka Bršljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jul 2012 11:11

Hja, odgovor na to vprašanje pa ne bo najbolj enostaven. Energijska vrednost ribjega mesa je namreč, razen od vrste (v tem primeru cipelj),  odvisna tudi od spola in velikosti (in posledično) starosti ribe, od letnega časa, v katerem smo ribo ujeli, od temperature morja, drstenja ter količine in vrste hrane, ki je bila ribi na voljo. Ne nazadnje pa na energijsko vrednost ribe vpliva tudi način priprave.

Evo, ko nam boš sporočila velikost, spol, način prehrane, kdaj se je drstila ali se sploh še ni, čas ulova tvoje ribe, ti bomo tudi mi lahko pomagali.

lp

cervus

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. jul 2012 11:22

Sem nahitro prebral Ciper , pa sem potem videl, da gre za Ciplja :)

Kolegica Jaša, na tvojem mestu bi povsem zaupal mnenju Ežoja, ker toliko rib ,kot jih poje on mislimda malokdo. Zdej ali pri tem ugotavlja kalorično vrednost posamezne vrste ali ne ne vem, je pa sicer nagnjen k analiziranju in verjetno ve kaj tudi o tem.

Tudi sam se imam za poznavalca rib vendar o tem, kako kalorična je katera ne vem ničesar, me niti ne zanima.

 

hedonist

Mygrace

sporočila: 6506

6. jul 2012 11:22

Pa kolikor je meni znano, so tisti ciplji z blond luskami bistveno manj prebavljivi

Mygrace

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

6. jul 2012 11:42

Joj če bi vedela, kako "norčevanje" je iz mojega  vprašanja prišlo, nebi prosila.

Elaphus oprosti, ampak še nisem zato slišala, kajti potem na nobenem živilu nebi pisala kalorična vrednost in tabela prehrambenih vrednosti.

Pač ne bom prišla do odgovora in tudi ne za uporabo le -tega.

Hvala vsem. Pa rabim le odgovor, ne brez vmesnih komentarjev, ki so vsaj zame malce "žaljivi".

Rabila bi pač podatek, pa sem bila mnenja, da več glav ,več ve, ampak očitno je prišlo do nerazumevanja.

Večina jih pač ne zanimajo kalorične vrednosti, jejo kaj, kdaj, kako, koliko...želijo, drugi pa pač kot pač...

Nima veze.

Prosim vas lepo BREZ ZAMERE, NE ŽELIM NIKOGAR PRIZADETI ALI ŽALITI.

jaša

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

6. jul 2012 11:43

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Issi

HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

TI

NEŠTETOKRAT- ZDAJ SEM RAVNOKAR VIDLA TVOJE MNENJE.

HVALA- ZLATA SI

Samo to sem želela. HVALA

jaša

Mygrace

sporočila: 6506

6. jul 2012 12:09

Hehe....

No, sem pa tudi jaz iskala (iz lastnega firbca) na Guglu...dlje od postrvi nisem prišla

Japonski Jože je enga lepga smeškota napopu drgač, tko da huda kri brez veze

Ciplja je treba oluskat, to pa res

 

                                            

 

 

 

 

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti