Bodice morskega jeza v kozi

Mygrace

sporočila: 6506

30. jun 2012 14:07

A Ihtiol še obstaja?

 

Drugač pa...če mi niso šle bodice takoj ven (bistvo je v tem, da čimmanj premikaš nogo, da se ne zažrejo pregloboko...ima nekaj veze s tem, da je koža elastična in da če gre bodica pod kožo, se koža za njo zapre in je potem res problem tisto skrpat ven....včasih je fajn, če se človek mal poglobi v anatomije, okej, anatomiji)...pa itak smo tako narejeni, da stremimo k zdravju (in dostikrat telesu ne dovolimo, da bi funkcioniralo)..

Največkrat po nedoločenem času bodica sama pride ven...

Moje izkušnje so take: če ti ne uspe ježevk odstraniti takoj, počakaš, da jih telo vrže ven...res pa je, da v vmesnem času nimaš kej afne guncat z otmenimi štiklami.

Drgač pa kar lepo k dohtarju in zrezat ven. Vse se da.

 

In moje izkušnje so tudi take: ponavadi se ve, kje ježi so in se pač temu primerno obnašaš.

Mygrace

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. jun 2012 18:00

Mygrace je napisal/a:

A Ihtiol še obstaja?

 

 



Mygrace

Po mojem je ta Girodal iz prejšnje strani ista stvar (sklepam po sestavini- ihtamol)

čoko

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

1. jul 2012 22:26

Stanje je tako, da mi je bodice uspelo odstraniti po večini. In sicer, da sem si use razkrampala okoli bodic, čez noč in dan dala na debelo Girodal. Potem sem si probala stisnat, vendar ni bilo uspega. Zvečer, ko sem prišla izpod tuša, so mi pa malo pogledale ven. S pinceto ni šlo, sem pa uporabila navaden pilotov kuli, ki je bil ''ugasnjen'' špico kulija, sem naslonila nad iglo in močno pritisnila v proti bodici, pomigala malo levo in desno... Postopek parkrat ponovila in bodica je bila zunaj.

Še vedno se nisem znebila dveh majhnih bodic, ker sta še dosti pod kožo. Bom pustila, da se zagnoji, da prideta ven. Še vseeno je pa nemogoče stopiti na peto, ker se to očitno razbolelo.

 

lp

lovebeyba

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

2. jul 2012 12:46

Kaj pa nalepk za kurje oči nisi uporabila? Nalepi jih tako, da pokriješ čimveč poškodovane površine, po možnosti zvečer.Čez noč bo omrtvilo vnetno stanje,pusti še naslednji dan.Potem namakaj v vodi, da se zmehča in odstopi. Odmrla koža se bo odluščila, z njo pa vneto mesto.

 

 

jovita

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

18. sep 2012 10:35

_tisa_ je napisal/a:

Včasih so te stvari na licu mesta reševali kar z urinom...

 

Točno tako, 100 deluje. Polulat se v lavorček in nogo namakati kakšno dobro uro, morda tudi več, odvisno kako globoko so bodice. Amonijak jih vleče ven in na koncu lepo plavajo na dnu lavorja, brez bolečin...

Pa brez predsodkov, urin je sterilen!

(Samo ne mesarit. ampak točno to si naredila. eh ja. ko tetke svetujejo igle in podobno... )

auachiuaua

Sporočilo je spremenil(a) auachiuaua dne 18. 2012 10:38

krpa  

član od: 2.11.2011

sporočila: 26

18. sep 2012 11:54

Tudi od daleč urin ni sterilen

krpa

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. sep 2012 12:09

Nisem iz foha, zato ne bom polemizirala, ali je urin sterilen ali ne. Se pa dobro spomnim otroških let, ko mi je stara mama rekla, pojdi in si polulaj prst, ki sem si ga urezala. Takrat sem to še lahko storila in rana se je kmalu zacelila. Ko pa mi je zdravilka rekla, naj si umijem kožo na obrazu s prvim jutranjim urinom, pa tega nisem mogla storiti. Poskušala, pa ni šlo. Garantirala mi je uspeh. Torej, če ne bi bil urin v redu, bi se rana ognojila ne zacelila. Kakšne lastnosti torej ima, da pozdravi. So ljudje, ki tudi pijejo lasten urin. Toliko.

 

 

 

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. sep 2012 13:49

Če se na rano direktno polulaš, je urin sterilen. Za spravljanje bodic morskega ježa iz pete pa niti ni potrebno da je. Pač, kakor komu odgovarja oziroma kje se znajde in kaj ima takrat pri roki. V skrajni sili še hudič muhe žre, pravijo. Pravijo tudi, nikoli ne reci nikoli.

zeta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. sep 2012 15:56

Dokler je urin v sečnem mehurju, je verjetno res sterilen (če ni kakega uroinfekta), ko pa zapusti telo, pa po moje nič več. Polulati se na rano?  Noge namakati eno uro v urinu? V 21. stoletju?

lp

cervus

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

18. sep 2012 16:10

elaphus ko ti par bodic pokvari dopust, bi skoraj vse naredil, da se jih znebiš, ne glede na to, v katerem stoletju smo 

lovebeyba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti