Bodice morskega jeza v kozi

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

26. jun 2012 20:51

Nola bila sem v Kopru za čez vikend, ježa sem pa pokasirala na enodnevnem kopanju v Umagu, v kampu Stela Maris in še to v tistem zalivčku ko se igrajo majhni otroci. In še to cca 4,5 metrov od obale. 

Bila sem pa v Izoli pri dežurnem, ker niti nisem imela pojma kako je s temi bodicami, ker sem imela ta priimerek prvič.

Sem pa tudi v naš ZD klicala, danes kako je s tem in so mi tudi lepo povedali, da se ne ukvarjajo s tem. Potem se pa nanašaj na zdravnike, če se ti še v Izoli smeji v glavo, da prideš s takim neproblemom k njim.

lovebeyba

kilca  

član od: 25.6.2010

sporočila: 34

28. jun 2012 11:15

V Banjolah je moja nečakinja stopila na ježa, domačini so nam priporočili, da naj damo paradižnik  na kožo in vse skupaj povijemo. Čez noč se je potem koža zelo omehčala, napila vseh sokov, in lažje jih je bilo dobiti ven.

kilca

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

28. jun 2012 14:15

lovebeyba, do sedaj si dobila kar nekaj koristnih nasvetov.Če ni pomagal kis, zelene fige in paradižnik (kislo) poizkusi še z Girodal mazilom.Dobiš ga v lekarni brez recepta.Na vato za čiščenje kože (saj veš, ploščati krog), daj toliko mazila, da pokrije vse bodice, prelepi ali obuj nogavico in pusti čez noč.Če bodice ne bodo prilezle na površino ponovi.Ko bodo vidne jih iztisni (kot mozolj), ne z pinceto, ker so krhke in se lomijo.

In zdravnik je imel prav, da bi jih odstranil, bi ti moral rarezati celo peto. Bi bila potem zadovoljna? 

 

jovita

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

28. jun 2012 14:27

Najlaže bi bodice pomojem odstranila z injekcijsko iglo. Dobiš jih v vsaki lekarni ali pa v sanolaborju, ena stane par centov. Preverjeno že večkrat s trni, pri bodicah pomojem ni nič drugače. Pa še sterilne so, namesto kakšnih šivank... Na koncu vseeno še razkuži rane.

 

...če se seveda igel ne bojiš

Urša

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

28. jun 2012 14:32

Če tole mazilo, ki ga predlaga jovita res učinkuje tako kot pravi, potem se zdi meni idealna rešitev. Veliko bolj, kot vsakršno razkopavanje stopal z iglami in pincetami.

zeta

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

28. jun 2012 14:44

Tako kot je rekla _tisa_ res pomaga tudi urin. Preverjeno bodice same prilezejo ven, potem jih pa samo iztisneš kot mozolj. Mogoče ima kdo res odpor do tega, da bi uporabljal urin, ampak pomaga pa.

lenčika

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

28. jun 2012 16:21

V linku je lekarniška razlaga glede Girodala.Meni so ga v lekarni dali na opeklino in od takrat je obvezni del domače lekatne.Uporabljam ga pri vseh gnojnih vnetjih, kjer je zaželeno, da tujek (vnetje) odtranimo iz telesa.

http://www.gorenjske-lekarne.si/si/galenski-izdelk

Glede ostalih naravnih sredtev se bojim, da je že malo pozno, ne trdim pa, da niso učinkoviti in preizkušani skozi zgodovino, ko še ni bilo modernih pripomočkov.Po treh dneh  je skoraj zagotovo prisotno vnetje, če ne že gnojenje.

Če je bodica zelo globoko predlagam obliž za kurje oči.Pod obližem se koža zmehča in odlušči skupaj z bodico.Dobi se v drogeriji in lekarni grez recepta.

jovita

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

28. jun 2012 18:58

Da še pa jaz povem kako je stanje. Danes so že bodice v peti že 4 dan, od 9 bodic mi je uspelo spraviti samo eno ven. Nad vsako bodico sem si z injekcijsko iglo razkraspala, da bi lahko zagrabila bodico s pinceto, vendar so te že dokaj globoko pod kožo in cca 2 mm. Probala sem že vse, od paradižnika, do urina, do kisa.. Ampak kakšnega večjega učinka ni. Najbolj so se obnesle fige, ki so res poregnile bodico na površje, ampak še vseeno te toliko, da bi jih lahko zagrabila. Je pa zelo nerodna reč, ker so bodice krhke in se lomijo, zato so pa sedaj ostanki igel še pod kožo. 

Tudi sama sem upala, da se bo stvar čimprej vnela in da bodo bodice šle čimprej ven, ampak zaenkrat še ni ne duha ne sluha o tem. 

Bom pa šla v lekarno in kupila mazilo girodal pa tudi obliže za kurje oko. 

Me pa stvar že pošteno moti, ker ne morem na nogo normalno stopiti, tako, da hodim po prstih, ker me drugače preveč ''špika'', jutri je pa treba v službo in ne vem kako bo to zgledalo z mojim šepanjem :)

 

Hvala vsem za info

lovebeyba

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

28. jun 2012 19:02

DM še je odprt, če je kje blizu.Do jutra bodo obliži naredili čudež.

jovita

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

30. jun 2012 13:41

Si odstranila bodice?

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti