Youtube kuharji

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

27. jun 2012 17:42

Jaa molekularna kuhinja. To pa tudi mene zelo zanima in bi jo rada znala ker res lahko prelisičiš možgane :). 

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

28. jun 2012 13:03

ravno zadnjič sem gledal na a-kanalu to molekularno kuhinjo, kjer so priprvili prašičja rebrca katerim so odstranili kosti in  jih nadomestili z jabolčnim želejem, zraven pa so imeli neko juho z ''kaviarjem'' narejenim iz pekočih paprik

mali kuhar

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

28. jun 2012 13:47

In kaj pomeni molekularna kuhinja? Delamo kemijske eksperimente, ki jih potem postrezemo kot jed?

Sprasujem, ker mi ni prevec jasno.

urska

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

29. jun 2012 19:11

jaz razumem molekularno kuhinjo tako, da kuharji uporabijo sestavine katere med seboj zreagirajo in s tem pridejo do določenih učinkov npr. ko delajo kaviar za okras kake sladice, vzamejo npr. lubeničin sok ga zmešajo z druimi sestavinami.. vse skupaj zreagira in tako naredijo želatino v obliki kaviarja. podobno delajo še z drugimi stvarmi. večinoma s tem okrasujejo jedi ali pa naredijo neko jed v čisto drugi obliki.

mali kuhar

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

29. jun 2012 19:49

Niti ne, no...

Najpreprosteje povedano pomeni molekularna kuhinja kakršno koli uporabo znanstvenih dognanj in/ali metod pri pripravi jedi - na neobičajen način ali/in z nevsakdanjim rezultatom.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti