Mišja mrzlica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. jun 2012 20:19

Vanja, jaz te pa razumem... Danes na primer sem prejela mail:

 

POZOR!!!!!

Na bencinskem servisu na Viču v Ljubljani se je moški približal ženski, ki

je tankala bencin v avto. Moški ji je ponudil svoje storitve kot pleskar,

ter ji dal svojo vizitko. Gospa je dejala, da trenutno ne potrebuje teh

storitev, vendar je vseeno sprejela vizitko v dobri veri, če bo morda v

bodoče potrebovala te usluge. Moški je nato vstopil v drugi avto,ki ga je

vozil drugi gospod. Ko je zapustila bencinsko postajo, je videla, da ji

sledijo.

Skoraj takoj se ji je začel pojavljati vrtoglavi občutek in zmedeno se je

borila za dihanje. Poskušala je odpreti okno, in zaznala je, da čuden vonj

prihaja iz njene roke, katere je sprejela vizitko gospoda na bencinskem

servisu. Nato je opazila moške(ki so ji izročili vizitko), ki so se

prilepili za njen avto. Vedela je da mora hitro ukrepati. Zavila je na prvo

parkirišče, ki ga je našla, ustavila avto in nepretrgoma začela trobit, da

bi priklicala na pomoč. Moški so pobegnil, a gospa je bila še vedno

slabotna. Šele po nekaj minutah je začela končno spet pričela normalno

dihati.

Očitno je bila snov na vizitki tako močna, da bi jo lahko resno omamila.. To

mamilo se imenuje BURUNDANGA in ga uporabljajo ljudje, ki želijo najti žrtev

posilstva ali ropa. Ta droga je nevarnejša od običajne droge ali uspavala.

Prenosljiva je na preprostih karticah in papirju. Bodite previdni, ne

sprejemajte NIČ od tujcev. Bodite previdni, ti ljudje vam lahko potisnejo

vizitke pod vrata, vržejo v nabiralnik, ostanejo v bližini in vas opazujejo

in kasneje napadejo. *

Pošljite to sporočilo vsem svojim kot opozorilo!

Mihaela Paradiž, mag.,

višja davčna inšpektorica

Ministrstvo za finance

Davčna uprava RS

Davčni urad Ljubljana

Sektor za davčno inšpiciranje in preiskave p.p. 107, Davčna ulica 1, 1001

Ljubljana( +386 (0)1 369 33 46

7+386 (0)1 369 30 16

*mihaela.paradiz@gov.si****

...............................................................

 

Sem pogooglala in glej ga no:

 

Subject: Be Alert & Cautious / Must read!!

A man came over and offered his services as a painter to a female who was putting gas in her car and left his card. She said no, but accepted his card out of kindness and got in the car. The man then got into a car driven by another gentleman. As the lady left the service station, she saw the men following her out of the station at the same time. Almost immediately, she started to feel dizzy and could not catch her breath. She tried to open the window and realized that the odor was on her hand; the same hand which accepted the card from the gentleman at the gas station.

She then noticed the men were immediately behind her and she felt she needed to do something at that moment. She drove into the first driveway and began to honk her horn repeatedly to ask for help. The men drove away but the lady still felt pretty bad for several minutes after she could finally catch her breath.

Apparently, there was a substance on the card that could have seriously injured her.

This drug is called 'BURUNDANGA' and it is used by people who wish to incapacitate a victim in order to steal from or take advantage of them like REPEATED GANG RAPE. This drug is four times more dangerous than the date rape drug and is transferable on simple cards.

So take heed and make sure you don't accept cards at any given time alone or from someone on the streets. This applies to those making house calls and slipping you a card when they offer their services .

PLEASE SEND THIS E-MAIL ALERT TO EVERY FEMALE YOU KNOW

---------------------------------------------------------------------------------------

Dobesedno enako besedilo, le da se ni pripetilo na Viču in ni podpisana inšpektorica... Potem pa verjemi, če veš komu

 

Miši je letos res ogromno, žal tudi podgan. Jih podarim tisti, ki vidi v njih ljubka, inteligentna, srčkana bitja

tulka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

19. jun 2012 22:02

Ja , toliko miši in voluharjev kot letos ne pomnim , pa sem že kar dolgo na svetu . V dobrem tednu so mi požrli že 15 grmičkov nizkega fižola . greda je že skoraj prazna . Sem ga dosadila znova , a zgleda , da požre tudi seme ker ga danes ni več bilo v zemlji . Zjutraj sem šla po zeleno in luštrek na vrt . Posajeni sem imela 2 sadiki luštreka , zjutraj enega ni bilo več . Ko sem proti večeru šla spet na vrt , sem ugotovila , da tudi drugega ni več .

Vsaj to bi rada vedela , je ta   požeruh voluhar ali miš  ? Mi lahko kdo pove ?

Le na kaj se bo zdaj spravil ? Solato in peteršilj še zaenkrat pusti pri miru , radiča pa mu tako letos nisem pasejala

manca51

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

19. jun 2012 22:13

Joj , se opravičujem , ker sem zasmetila temo . Se nanaša na tulkino ugotovitev koliko je letos teh " zverin  ", pa me je malo uneslo , ker sem res jezna , ko hudič .

manca51

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. jun 2012 22:26

Jaz samo dodajam, da ne kritiziram naše Cile. Moti me le pošiljanje lažnih preplahov. Verjamem, da mišja mrzlica obstaja tudi pri nas in da se splača biti previden.

In tudi to je res, da se članice foruma velikokrat vtaknejo v velike črke, ki v virtualnem svetu pomenijo vpitje. Ampak mislim, da je Cila zgolj kopirala prejeto sporočilo in ni imela nobenega namena povzročati panike.

Manca51, imaš po vrtu kakšne večje luknje, zemlja pa je ponekod privzdignjena in se na mestih udira? Potem imate voluharja. Mišje luknje so manjše.

tulka

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

19. jun 2012 22:46

Saj mene tudi moti posiljanje laznih obvestil, samo je stvar taka, da ce me nekaj ne zanima, ne bom niti odprla sporocila, lahko me zanima pa nekje na polovici ugotovim da je bull "kaka" in neham brat ali pa preberem do konca. Je pa tudi res, da v 95% primerih te novice preverim tudi na netu, ker se mi je zgodilo enkrat, da sem dobila mail, da imajo v klinicnem centru v Ljubljani enega fanta, ki je bil obolel za levkemijo, in da potrebujejo darovalca kostnega mozga. No in ta fant je bil iste krvne skupine kot moja sestra pa sem ji rekla, da naj poklice in se pozanima ... in so ji povedali, da je samo nekaj let prepozna, ker da je fant umrl leta 2003 (bili pa smo tam okoli leta 2006). Kasneje, ko sem malo brskala po netu, pa sem nasla podatke o tej zgodbi in celo pismo mame od tega fanta, ki se je vsem zahvaljevala in jih prosila naj ne klicejo vec na klinicni center, ker da je njen sin umrl.

Od takrat dalje, vedno preverim vsako "zgodbo" (ce jo sploh posljem naprej).

 

P.S. Samo tulka, una tvoja zgodba, ki si jo dobila po mailu, se pa bere kot ena Aghata Cristie kriminalka .

urska

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

19. jun 2012 23:02

Zgleda tulka , da imam kar oboje . Tam , kjer je še včeraj bil luštrek , sta dve kar konkretni luknji , na gredi s fižolom ( tja sem že kmalu spomladi namestila tisto napravo , ki piska , pa zgleda , da privablja voluharje ne pa odganja ) , tam so pa velike in majhne luknje , kolikor jih hočeš . Za znoret , res .

Cili sem pa hvaležna za sporočilo o mišji mrzlici , saj je pri nas še dokaj nepoznana in previdnost res ni odveč .

manca51

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. jun 2012 0:37

Glede obvestil o nevarnostih je moje mnenje, da je enako kot s prometnimi znaki za nevarnost. Ni nujno,da se zgodi ravno vam, je pa potrebno to šteti kot dobronamerno opozorilo in je  dobro biti previden in se zavrovati pred morebitnimi nevarnostmi.

VSe, kar storimo za lastno varnost, je premalo, saj je žrtev na raznih področjih še vedno veliko.

 

F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. jun 2012 2:26

Tulka, tale zapis sem dobila pred nekaj leti v angleščini, pored letom ali dvema pa spet v Slovenščini. Navadno vsem pošiljateljem pošljem kopijo iz Snopes.com in jih vljudno prosim, naj se v bodoče vzdržijo pošiljanju takih in podobnih  e-mailov na moj naslov.  

Sicer razumem, da je mišji virus. Problem je v tem, da je lažnih mailov na temo, kako je nekaj smrtno nevarno čisto preveč. Če o stvari nekaj ne veš, boš vsako informacijo vzel zares, če je treba, ali pa ne. Če bo kak virus res ogrožal en del sveta, bodo vsaj začasno prenehali letati tja. (Zaradi ptičjega virusa je bilo odpovedanih kar nekaj poletov v Hong Kong, med drugim tudi naš). Do takrat, ko se to zgodi, velja čisto lepo pravilo, da se primerno pripravi, ko greš na izlet nekam, kjer niso nabolj znani po čistoči.

Sicer je pa smrtno nevarno že to, da živiš.

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jun 2012 6:26

Če je IVZ objavil opozorilo, bo nekaj na tem, kajne?

Za nejeverne tomaže obeh spolov še link do tega opozorila.

Upam, da zdaj ne pride kdo s kako teorijo zarote na plan.

 

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. jun 2012 9:47

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

....... Do takrat, ko se to zgodi, velja čisto lepo pravilo, da se primerno pripravi, ko greš na izlet nekam, kjer niso nabolj znani po čistoči.

Vanja

 

, a sem prav razumela?!

 

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti