Praznovanje

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

tema odprta - 13. jan 2004 11:50 | ogledi: 2.902 | odgovori: 16

Naslednjo soboto praznujem rojstni dan in sicer doma. Vsako leto se zberemo ožji sorodniki, tako da nas je okoli 15. Ponavadi se zberemo okrog 16 ure popoldan.Rada bi postavila na mizo nekaj nevsakdanjega. Mi lahko kaj svetujete. Kaj lahko pripravim tudi v naprej. Prosim za pomoč!

Hvala in lep pozdrav!

capala

Temo je spremenil(a) capala dne 13. jan 2004 11:51:06

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. jan 2004 17:29

Najbolj nenavadno bo ce ne das nic na mizo. Cisto resno pa daj namigni kaj si imela v mislih. Veliko je odvisno od druzbe, ste to sami odrasli ali so prisotni tudi otroci, ste vsejedci ali je kaksen vegetarijanec, koliko ste pripravljeni na nove okuse (imam kolegico, ki je v kitajski jedla pomfri in dunajca).... LP, R.

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

14. jan 2004 9:44

Smo sami odrasli in vsi so bolj mesojedci kot vegetarijanci, seveda pa ne sme manjkati tudi nekaj zelenjave. capala

amilena  

član od: 17.6.2003

sporočila: 7

14. jan 2004 9:58

Tudi mi dobimo v nedeljo 15 do 20 gostov. Pripravila bom Vitello tonnato ( teletina z omako, postrežena hladno in pripravljena en dan prej), svinski ribici v kvašenem testu. O prilogi še nisem preveč razmišljala. Torta: Saher, kolač: Kinder pingvin - otroci ga obožujejo. V bistvo vedno delam stvari, ki jih lahko prej pripravim in ni nujno, da se postrežejo tople. Vedno delam nekaj novega , aja, gobova pašteta je tudi super ( recept sem dobila tu in na prejšnem družinskem praznovanjo so jo zelo hvalili). Upam da sem kaj pomagala, m Milena Antonić

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

14. jan 2004 11:04

Pa še recept za gobovo pašteto, lepo prosim. Sliši se dobro. simona

kimi  

član od: 17.7.2003

sporočila: 14

14. jan 2004 13:58

prosim za recept obeh mesnih jedi ! kimi

amilena  

član od: 17.6.2003

sporočila: 7

14. jan 2004 14:23

Vitello tonnato Recept je iz italijanske kuharice.Tudi sama delam jed po njem. Omenila si oreh;ni tako pomembno,da je ta del.Mora pa biti dober kos nemastne teletine.Dober mesar ti bo znal svetovati,kateri kos je se dober za kuhanje. 1. 1kg nemastne teletine v kosu,1 korencek,1 cebula,1 steblo zelene,1 lovorjev list,1 zlica kisa 2. 200g tune iz konzerve (v olju),4 slani fileti iz konzerve,2 zlici kaper iz slanice,2 trdo kuhana rumenjaka, sok 1 limone, olivno olje,sol Postopek 1. V posodo z osoljeno vodo daj kuhati meso z vsemi nastetimi dodatki pod 1.in kuhaj na res blagi toploti eno uro in pol(kot bi kuhala juho).Voda naj v bistvu samo pokriva meso. 2. Ko je meso kuhano,ga ohladis v lastni juhi.Potem meso dobro odcedis in ga narezes na lepe tanke rezine pravokotno na vlakna. 3. Medtem si pripravis omakco: Tuno drobno nasekljas,prav tako vse ostalo pod 2;da bos dobila primerno mazavo zmes,dodas olje,sok limone in ce je potrebno se malo juhe. 4.Rezine mesa polozi na servirni kroznik in jih pokrijes z namazom-omakco. Preden postrezes,pusti na hladnem pocivati nekaj ur,da se meso lepo napoji. Lastne izkusnje:pladenj pokrijem z alufolijo;omakca mora biti primerno mazava.Ce se ti zdi sok ene limone prevec,presodi sama,vendar kislo prija. V receptu pise 2 do 3 zlice kaper,Jaz nasekljam tudi malo vlozenih oliv in vlozenega zelenega popra.Omakco tudi malo popopram.Tega v receptu tudi ni.Nekateri dodajo malo gorcice.To jed verjetno vsak malo po svoje dela.V originalu pa je tako,kot sem napisala. Okrasim z vejicami petersilja,rezinico limone in rdeco redkvico.Lahko uporabis tudi kolobarcke kuhanega beljaka,ki ti je ostal... Sicer bos to ze znala po svoji presoji. Gobova pašteta Potrebujemo: 4 male žemlje, 5 jajc, sladko smetano, sol (priporočam tudi malo vegete), poper, 1 velika čebula, malo olja, 1/2 kg svežih šampinjonov, nekaj vejic peteršilja, 25 dag sira (gauda ali ementalec), 30-40 dag prešane slanine (pravokotne oblike). Podolgovat škatlast model obloži z alu folijo. Robovi naj bodo daljši, da maso pokriješ tudi na vrhu. Na olju prepraži narezano čebulo, dodaj na lističe (ne nareži jih na preveč tanke lističe) narezane šampinjone, praži jih 10 minut in ohladi. Na manjše kocke nareži žemlje, jih prelij s sladko smetano (ne preveč, vsaj tretjina kock žemlje naj bo še čisto suha, saj kasneje vse skupaj navlažiš še z jajcem - na splošno pazi, da masa ni preveč vlažna, zato jo med postopkom navlaži manj in jo po potrebi navlaži tik, preden jo daš v pečico). Zmiksaj jajca in prelij žemlje, dodaj ohlajene šampinjone, peteršilj, sol (vegeta), poper, nariban sir in na tanke trakove narezano slanino, ki ti je še ostala. Vse skupaj fino premešaj. S slanino namreč obložiš podolgovat pravokoten model, ki si ga obložila z alu folijo, ostalo slanino pa daš v maso. V model enakomerno porazdeli maso in jo fino potlači. Tudi na vrhu naj bo slanina. Tudi če se ti slanina kje pretrga ni hudega, ker se fino prime mase in sigurno drži skupaj. Vse skupaj prekrij z alu folijo. V večji pekač daj 3 cm vroče vode, v vodo postavi model z gobovo pašteto in peci na 200 stopinjah 1 uro. Model vzemi ven iz vode in ga ohladi. Iz folije ga vzemi šele potem, ko se malo ohladi. Nareži na 1 cm debele rezine.Lahko se je toplo ali hladno. Zraven lahko ponudiš vse vrste solate. Uživajte v kuhi , Milena

kimi  

član od: 17.7.2003

sporočila: 14

14. jan 2004 21:40

MILENA SUPER KRASNA SI ! HVALA TI . ALI LAHKO TUDI ZAMRZNEŠ GOBOVO PASTETO LEP POZDRAV KIMI kimi

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

14. jan 2004 21:51

Hej, a recept za kolač kinder pingvin je tukaj v bazi? LP Zala

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

14. jan 2004 22:01

Vsem hvala za odgovore, še posebno "amileni" za recept. Za kinder pingvin pa je recept v bazi, ker sem ga jaz poslala. capala

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

14. jan 2004 22:46

Skoda, ker vas je malo veliko, vendar v primeru ce bi pripravljali praznovanje za cca 10 oseb je zelo dobrodoael mesni fundi. Malo spremambe je, pa se stvar je zelo druzabna in kar nekaj casa traja, ne pa da gosti samo pojejo in pika. Pri nas pripravimo v takem primeru 2 fundija( v 1 fundi setu je le 6 vilick zato nam enega posodi soseda, pa za 12 ljudi je kar malo "guzva" v olju fundija), kjer "cvremo" svinjino(ribico), hrenovke, jetrca, piscanca. Omake pripravim doma, tiste cisto preproste kot je majoneza + hren, tatarska do malo zahtevnejsih ki si jih sposodim iz AMC kuharice. Zraven ponudim par razlicnih vrst kruha(crn, koruzni, ajdov, polnozrnat,...) in kaksne domace vlozene kumarice, gobe, salotko, v bistvu bi sla zraven tudi zelena solata. Potem si razbijam glavo samo se s sladico! Poskusiti ni greh! Lep pozdrav! Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti