Praznovanje

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. jan 2004 9:55

moj predlog za glavno jed pa je maroska jed: tajine s suhimi slivami s kuskusom za prilogo. Solata: korencek s pomaranco. Kot sladico bi ponudila baklavo ali kaj iz datljev. Recept za baklavo je v bazi, recept za tajine pa ti lahko napisem ce te zanima seveda (da se ne mucim po nepotrebnem), oboje je preizkuseno in dobro. Za predjedi bi morala se kaj poiskat. LP, R.

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

15. jan 2004 11:40

Res bi te prosila rebecca, če mi pošlješ recept za tajine, že sliši se slastno :) lp, capala

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. jan 2004 17:49

Napisala ti bom originalen recept z mojimi komentarji v oklepajih. Recept je za 8-10 oseb 2 kg jagnecjih plec (uporabila sem kar govedino) narezes na vecje kose velike okrog 100-150 g in jih dobro preprazi na 4-5 zlic olja, dodaj eno cebulo, 2 stroka cesna in 1 paradiznik narezan na cetrtinke. Zalij z vodo, zacini z mesanico maroskih zacimb (recept spodaj – daj po svojem okusu, originalno 2 zlici), posoli in dodaj vodo pomarancnih cvetov (namesto tega sem uporabia 2 zlici pomarancnega soka). Pocasi pokrito kuhaj. Vmes vzemi del tekocine, v kateri se kuha meso, in ga daj v dve kozici. V eno daj 150 g zelenih oliv (brez koscic) in 150 g rozin, v drugo pa 0,5 kg suhih sliv (spet brez koscic) ter oboje kuhaj vsaj cetrt ure. Posebej v ponvi (brez mascobe) preprazi 250 g olupljenih mandljev, da rahlo porumenijo. V trdo skuhaj 4 jajca (sama sem jih spustila - ni se mi zdelo da pasejo zraven). Ko je vse kuhano zlozi jed na pladenj v sledecem zaporedju: na dno daj meso, nato slive, nanje pridejo olive z rozinami, nato polovicke jajck ter mandlji. Vse skupaj zalij z malo zgoscenega soka v katerem se je kuhalo meso. Poleg pride kuskus ali pa kruh. Ce za prilogo pripravis kuskus ga lahko das najprej na pladenj, in nanj nalozis meso. Maroske zacimbe:uporabila sem kombinacijo ki sem jo nasla na netu pod imenom Ras-el Hanout. V knjigi namrec ni bilo navedeno kaj to je. 2 zlici cimeta 1 zlica kurkume 1/2 zlicke popra 1/4 zlicke muskatnega orescka 1/4 zlicke kardamoma 1/4 zlicke klinckov zmesaj vse skupaj in shrani v dobro zaprti posodici. (priblizno 4 zlice zmesi) na tejle strani pa imas na kratko o maroski kulinariki ter nekaj receptov (ce kliknes na tagines in nato na prunes se ti odpre podoben, pa vendar drugacen recept. http://www.e-mosaik.com/recette/recipe.htm LP, R.

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

15. jan 2004 20:23

Rebecca hvala ti za recept. Bom poskusila nardit, venda se men tud zdi da jajca ne pašejo najbolj zraven, sicer pa stvar okusa. Ti sporocim rezultate! Lp, capala Sporočilo je spremenil(a) capala dne 15. jan 2004 20:23:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti