Čevlji

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

tema odprta - 4. jun 2012 16:05 | ogledi: 22.006 | odgovori: 24

Pozdravljene, kupila sem luštne balerinke, ki so me danes že 6-tič ožulile,kaj naj naredim, ker jih res ne bi rada vrgla stran?

 

Hvala za odgovore

Lp

te.jcika

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

4. jun 2012 16:47

A je problem, da imajo kake trde/ostre dele ali so ti nasploh tesne in te zaradi trenja žulijo? Če je prvo, zna zadevo malo rešiti kak čevljar, ki ostre dele pobrusi, če so pa na sploh malo tesne pa pojdi v dež parkrat z njimi. Meni se razhodijo za pol številke najmanj in me ne ožulijo če grem peš v New York z njimi

 

Najbolj črn scenarij - upam, da nisi zanje odštela preveč in da jim lahko dokupiš zamenjavo, ki bo bolj udobna. Te pa imej v omari tako za pogledat, tudi to pogreje dušo, tako občasno

Viva Meier

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jun 2012 17:13

Se kupijo kopita (v Kopitarni  Sevnica jih zagotovo imajo, niso draga), jih namontiraš gor za 2-3 dni in zadeva je rešena (naj žulijo kopita, ne tvoje noge!!!!)

lp

cervus

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

4. jun 2012 17:18

Hvala za odgovore, nimajo nobenih trdih ostrih delov,....pa še kupila sem malo večje ne vem najraje bi ene debele nogavice obula pa malo v dež, kaj pa vem bomo vidli

 

Lp

te.jcika

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

4. jun 2012 17:43

Hm. A se v dežju ne poškodujejo? Probaj raje najprej z nogavicami doma. Eni svetujejo, da se jih znotraj na mestu, kjer žuljijo, namaže z alkoholom. V drogerijah se pa dajo nabavit usnjene ali silikonske blazinice, namenjena nekaterim predelom, ki so pogosto trši. Ostane še kak starejši izkušen čevljar... 

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

4. jun 2012 18:02

Če te žulijo na peti, potem znajo biti silikonske blazinice pravi odgovor. Sama imam precej izstopajočo petno kost in skorajda ni čevljev, ki me ne bi ožulili, zato so mi te blazinice naravnost odrešilne. Drugače pa zna biti razlog tudi v tem, da si kupila večje čevlje, ki se ti zdaj "vozijo", namesto da bi lepo objeli nogo...

strelka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jun 2012 18:14

Ježeš, tebi se pa stalno ene take nezgodice dogajajo....

A si jih nosila na boso nogo ali na nogavice?

Če si na boso nogo in je material precej plastičen, zna biti, da se je prišlo do odrgnin in potem so se nastali žulji.

Če si kupila prevelike čevlje, se pač stopalo in peta preveč drgneta ob opetniki, ker se čevelj sezuva. Če je tako, ti takoj povem, da se taka stvar ne popravi. Kvečjemu se ti čevlji še bolj sezuvajo. Se pač za drugič naučiš, da se ne kupuje prevelikih čevljev. Kot tudi ne premajhnih.

Pa še nekaj, poletna sezona zahteva nego stopal. Piling narta in stopal, pila za odmrlo kožo pa na petah takisto, urediti si nohte na prstih in šele, ko je nožica prenesla pedikuro, šele takrat se gre na poletno obutev. Potem je bistveno manj žuljev.

 

Vendelina jr.

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

4. jun 2012 19:23

Mene tudi različna obutev hitro ožuli, dogaja se mi tudi sezonsko, ko obujem lanske sandale npr. 

Našla sem rešitev v DMu sem kupila od Essenze - foot protection stick - show your feet - in se zelo obnese. Celo noč sem plesala in nisem imela žuljev. Namažeš predel noge, ki je izpostavljen in zatem lahko tudi obuješ najlonke... Pa srečno 

menola

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

4. jun 2012 19:32

Ubistvu je to moja "prva nezgoda"!!!! In čevlje nisem nosila na boso nogo, nohte in peto imam urejene, čevljev nisem kupila prevelkih, tako, da mi noga ne pleše. Verjetno bom res šla po te blazinice, probat ni greh pravjo.....

 

Lp

te.jcika

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. jun 2012 21:02

Podobno kot je napisala Menola  imajo v lekrnah od Hansaplasta,imenovan tudi tekoči obliž.

Priporočam. Vendar je težko predvideti, kdaj bo katera obutev žulila.

Najbolj zoprno je v začetku sezone, ko te ožulijo stari čevlji.

Sem imetnik številnih žuljev in imam veliko izkušenj s preprečevanjem. Nasveti Vendeline so eno samo šveflanje, pomalaga ti itak ni. Sploh pa je čudno, da ni napisala, da si noge premalo umivaš in imaš zaradi tega žulje. Ni važno, če je povezano, pomembno je, da je našla pijavka svežo kri, da se hrani.

Je pa krasen občutek, ko sezuješ čevlje, ki te žulijo.

F r i n a

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

4. jun 2012 21:08

te.jcika, mene vedno vse ožuli. Če čevljev ne nosim teden dni, imam potem spet žulj... Je pa res, da si nikoli nisem privoščila čevljev, narejenih po meri.

Moj nasvet bi bil, da daš gor preventivno obliž. Meni tisti tekoči ne pomaga, na žalost.

Je pa res sedaj že sezona sandalov, tako da bo še kakšen žuljček od trakcev, ne pa več toliko krvavih pet.

 

Pozdravček, Mateja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti